Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

(polu)vodič za kupnju vinila

Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.ožujak.2011 u 22:51
nema potrebe, jer i CD ima rupu, a najbolje su kazete, one imaju 2 rupe s kotačićima....a mp3 je totalka neerotičan
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2011 u 10:11
Šrafciger sa pljosnatim vrhom, širim od rupe u donjem dijelu vrha.

Editirao VU metar - 30.ožujak.2011 u 10:38
Čak i ako nisam u pravu - ja nisam u krivu...
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2020 u 19:46

Nabavio prvi box set Kate Bush vinil remastera sada iz 2018. Prva cetiri albuma unutra.

Imam i original izdanja (The kick inside i Lionheart imam izvorna engleska izdanja, Never for ever i Dreaming prva kanadska izdanja), pa mogu usporediti.

Ova stara izdanja zvuce doista odlicno, nikakvih prigovora, bas naprotiv. To su sve odlicno zvuceci albumi. Ali ovi remasteri su remek-djelo. Doista izdanja koja su u skladu sa ugledom i velicinom Kate Bush. Bernie Grundman isto vecinom radio i rezolucija, prostor, projekcija, imaging, dinamika...ludo dobro. Vinil isto skroz tih. Kupujte vez straha i ovo je jedan od onih rijetkih slucajeva gdje je remaster zapravo bolji od originala. Vidi se da je Kate audiofil i da je ideja iza ovih izdanja bila "idemo to napraviti do kraja kako spada, na najvisoj razini." Zato se i unajmilo baje i nije se stedilo. S obzirom na to sve - vrlo postene cijene, sto je isto rijetkost.
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2020 u 22:47
Di si to uzeo? Ima li za kupiti u standardnim online trgovinama ili samo preko preprodavača vinila, discogs i slični?

Što se tiče remastera meni je uletila nedavno jedna ponuda koju nisam mogao odbiti,a biti će ih još. PJ Harvey je najavila da će svi njezini rani albumi biti nanovo izdani na pločama. Budući da mi je odlična gledao sam njene albume na discogsu i cijene su strava; 100€ najmanja,a kreću se i preko 250€. Baš sam se spremao iskeširati 100€ a ono mi osvane na facebook.u da su u pripremi reizdanja. Odmah sam se predbilježio za
prvi album

Osim te predbilježbe uspio sam ove godine kupiti jedno službeno reizdanje njenog trećeg i jedno neslužbeno šestog albuma.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 08:32
Khadgar, kupljeno u dancing bearu kod nas. Ima za kupiti na puno mjesta, nije problem naci.

Odlicna vijest za PJ. Znas li kako su ti njezino raniji albumi snimani? Mene je zacudilo kad sam prije dosta vremena saznao da su svi ti bendovi pocetkom 90ih jos (nirvana, soundgarden, pearl jam...) svi snimali na traku, ne digitalno. Vjerujem da je i PJ, ali ne znam. I takoder, znas li kakvi ce biti ti novi remasteri? Je li bas cistunska brija?
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 11:14
Da ti pravo kažem ne znam kako su snimani.Mene baš i ne bi začudilo da snimano na traku jer iako nisam uopće proučavao digitalni svijet nekako sumnjam da su u to doba svi snimali na skupu i možda relativno neprovjerenu digitaliju. Trake su bile u upotrebi dugi niz godina,tehnologija provjerena i vjerojatno jeftinija od digitalije u to doba pa za ovakve "underground" bendove je to vjerojatno bila bolja opcija.

Što se tiče same PJ ona je daleko od audiofilskog zvuka i finoće. Njeni rani albumi nisu baš za svačije uho i zvuče dosta sirovo tako da me baš ne brine kako će biti napravljeno reizdanje(nekako sumnjam da će do daske ukakiti stvar) jer će za mene biti sasvim ok a i puuuuno jeftinije nego stara izdanja.
Koliko sam upravo sada našao googlanjem rečeno je da je isti producent radio na reizdanju i su napravili remaster "što vjerniji" originalu. E sada kome vjerovati to je pitanje.Vrijeme će reći svoje ali ja nisam htio čekati jer ako se albumi razgrabe opet ću ostati kratkih rukava...

edit:
vidio 450kn za Kate Bush I, itekako fer cijena za četiri komada vinila. Očekivao sam rang od 100€.

Editirao Khadgar2007 - 13.lipanj.2020 u 11:16
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 18:10
Dobro, to su poluvodič(k)i za kupnju vinila. Kakovi su cije(no)vni?

Editirao zika - 13.lipanj.2020 u 18:37
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 23:17
U kojem smislu cijenovni?

Ako u smislu kolko love dajemo po komadu,to mogu odgovoriti. Za polovne ne dam više od 150-200kn a te moraju biti u dobrom stanju. Ne gledam first pressing, rare i sl. stvari pri kupovini već samo da li ploča valja. Jedino za što sam bio spreman dati 100€+ je PJ Harvey jer ju obožavam i ploče su stvarno rijetke, ali kako dolaze reizdanja to me spasilo od velikog troška.

Što se novih tiče one su cijenovno oko 200kn možda jeftinije ako ima neki popust. Ne kupujem ploče na kile već samo one koje me zanimaju i to je u prosjeku 10tak godišnje.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
zika View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zika Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.lipanj.2020 u 09:06
Originalno postano od strane člana: zika zika napisao:

Dobro, to su poluvodič(k)i za kupnju vinila. Kakovi su cije(no)vni?
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

U kojem smislu cijenovni?
Ako u smislu kolko love dajemo po komadu,to mogu odgovoriti. Za polovne ne dam više od 150-200kn a te moraju biti u dobrom stanju. Ne gledam first pressing, rare i sl. stvari pri kupovini već samo da li ploča valja. Jedino za što sam bio spreman dati 100€+ je PJ Harvey jer ju obožavam i ploče su stvarno rijetke, ali kako dolaze reizdanja to me spasilo od velikog troška.
Što se novih tiče one su cijenovno oko 200kn možda jeftinije ako ima neki popust. Ne kupujem ploče na kile već samo one koje me zanimaju i to je u prosjeku 10tak godišnje.
Ma, to je bila moja, rekao bih, možda, neuspela, šala (igra rečima) koja je, ipak, otvorila i novo pitanje koja se uklapa, rekao bih u smisao ovog thread-a, što i jeste razlog zašto sam se ohrabrio da to pitanje, na taj način, postavim.

Editirao zika - 15.lipanj.2020 u 09:07
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2020 u 14:34
Izgleda da će remasteri od PJ Harvey izlaziti na mjesečnoj bazi. Prošli mjesec je bila predbilježba za Dry prije par dana je na red došao Rid of me. Nemam pojma u kolika količina će biti napravljena ali znam samo da su potpisani primjerci otišli kao halva i nema ih više.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 12131415>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,139 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Neobavezne slušalice ;)