Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

(polu)vodič za kupnju vinila

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 12:30
Originalno postano od strane člana: glava glava napisao:

Kako ne kužiš ? Ako je vodič za kupnju onda se treba napisat npr. od Klaviera su ploče dobre sve ....

Krivo si shvatio temu. Već u početnih par postova smo naveli da je ovo zamišljeno kao svojevrsni wiki, dakle ne da jedan sveznalica (kojeg nema) napiše istinski vodič, već da tijekom vremena upozoravamo jedni druge na dobre i loše vinile na koje smo nabasali. Ja sam u cijeloj toj priči pak samo otvorio temu, nisam guru.

On topic:

Novi album Kate Bush - Aerial na vinilu zvuči fantastično - sve doista na razini, produkcija IMO vrhunska.

Edit - uz to i iz zvučnog vala/planina/refleksije planina na coveru vidite da nema ni k od kompresije

Editirao popol_vuh - 07.studeni.2008 u 12:32
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 12:38
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

već da tijekom vremena upozoravamo jedni druge na dobre i loše vinile na koje smo nabasali. 

pa koji je taj loš na kojeg si nabasao i zbog čega je loš ?
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 12:47

nedavno kupim Mozartov neki klavirski koncert od Columbie ( Sony reizdanje) za 85 kuna...odlična snimka i kvaliteta plastike.
 U Media Audio na sajmu ta ista ploča 200 kuna ???...vjerojatno se malo prekombinirali.
Ne znam za klasiku, ali ono sto je mene zasmetalo je sto su u Dancing Bearu vinili bili po 89 kn, a cim je krenula prodaja skocili su na 139 kn ...

nego Altair sam si spominjao ploče DDA ili ADA. Pa jel te zajebalo koji put?
Nisam valjda ja jedina budala
Uzeo sam neke vinile za koje ne vidim da bih zvucno prosao losije s CD-om ... neki mi se vinili cine kao da je netko malo izvukao visoke i vokale (Curtis Mayfield) ... citam da su neki kupili zamjenu za Supertrampov "Breakfast in America" i nakon toga u SH dali novi vinil, a zadrzali stari ...
Znam samo da temeljito refreshanje analognog mastera i remasteriranje znaci da vani vinil nece kostati manje od 30 $, sto kod nas vuce cijene preko 200 kn ... s druge strane, neki novi vinili (Costello, Winwood) zvuce jako dobro ...
U igri je i psihologija, dok gledam iglu na ploci ... teze mi je prebrojavati bitove i sample rate ...
Albumi poput Brubeckovog Time Out, Milesovog Kind of Blue ... koje imam i na CD-i na vinilu ... sluze mi za podsjetnik na prednosti vinila.
Na vrh
smario View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj smario Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 12:52

Editirao smario - 07.studeni.2008 u 14:41
CD-Perfect Sound Forever!
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 12:58
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

IMHO ovo nije vodic za kupnju, ja ovo vidim kao mjesto na kojem ces nekoga upozoriti da si kupio vinil s kojim nisi zadovoljan.

Vidio sam i ja da to baš nije neki vodič za kupnju, pa sam promijenio naslov.

2 Glawoslaw

Prsten o kojem pričaš služi da se spuste ploče koje su konveksno/konkavne, tj rubovi im odu u zrak kad staviš clamp ili čak i bez njega ili imaju neke slične geometrijske tegobe. On ima efekta to više što je ta geometrija ploče syebanija. U svakom slučaju pomaže da se ploča bolje drži mata. Pitanje prestena ovisi o koncepciji gramofona, obliku tanjura i težini tog prestena jer bi mogao eventualnom prevelikom težinom tj. momentom inercije naškoditi nekom nejakom dd motoru prilikom startanja, pa bi trebalo malo pomoći rukom. A nije niti podesan za sve oblike tanjura kako sam razumio.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 13:43
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Novi album Kate Bush - Aerial na vinilu zvuči fantastično - sve doista na razini, produkcija IMO vrhunska. 

Edit - uz to i iz zvučnog vala/planina/refleksije planina na coveru vidite da nema ni k od kompresije

OT: Jao što volem Katicu Žbunić, imam dupli cd, jedan od rijetkih novijih pop-rock albuma koji su mi došli ruku da nije signal izravnan, ekspandiran i napucan "nebu pod oblake"! Odlična ploča te izvrsna, pomalo mekana i blago nostalgična produkcija!
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 13:52
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

OT: Jao što volem Katicu Žbunić, imam dupli cd, jedan od rijetkih novijih pop-rock albuma koji su mi došli ruku da nije signal izravnan, ekspandiran i napucan "nebu pod oblake"! Odlična ploča te izvrsna, pomalo mekana i blago nostalgična produkcija!

Nego, vec sam pisao, ali sjetilo me na tekst iz 1989. ...

Sensual World/ "Deeper Understanding"

As the people here grow colder
I turn to my computer
And spend my evenings with it
Like a friend.
I was loading a new programme
I had ordered from a magazine:
Are you lonely, are you lost?
This voice console is a must.
I press Execute.
Hello, I know that you've been feeling tired.
I bring you love and deeper understanding.
Hello, I know that you're unhappy.
Well I've never felt such pleasure.
Nothing else seemed to matter.
I neglected my bodily needs.
I did not eat, I did not sleep,
The intensity increasing,
'Til my family found me and intervened.
But I was lonely, I was lost,
Without my little black box.
I pick up the phone and go, Execute.
Hello, I know that you've been feeling tired.
Hello, I know that you're unhappy.
I turn to my computer like a friend.
I need deeper understanding.
Give me deeper understanding.

Kata je zakon ... svaka cast onom Floydovcu sto ju je otkrio ...
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 14:05
Tekst je vizionarski, definitivno.

Neznam jedino čemu se čudiš!
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 14:18
Kati samo

Meni je pomalo čudno što toliko malo ljudi uočava da je ona odrasla na bendovima poput King Crimsona ili Pink Floyda i da je ona također, na svoj način, konciznije i više "singer-songwriter"-orijentirano, ali ipak definitivno nastavak te iste škole. Uvijek bila i jest.

Kada nekim drugovima metalcima (iskreno) kažem da je Kate Bush manje pop od Cannibal corpsea, i definitivno više punk od većine punka i/ili metala samo me ili zbunjeno gledaju ili misle da ih pokušavam provocirati.

On topic, svi albumi Kate Bush su producentski vrhunski, ona je uvijek jako pazila na te stvari i uvijek bila uključena u proces produkcije, odluke oko snimanja, mixa, mastera itd. Albumi su joj producirani različito jedan od drugoga, ali svaki potpuno u skladu sa glazbom na samom albumu.
Na vrh
glava View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj glava Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2008 u 14:21
a je vizionarski...
izbaciš iz teksta kompjuter i staviš knjigu i dobio si pjesmu taman koja je skladana kad se je izumio tiskarski stroj.
Dakle,ništa novo već 500 godina...osim što je glazba lošija
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 15>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Audio kazete koje posjedujet...