Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Pro-Ject RPM 1 Genie

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
crab View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj crab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Pro-Ject RPM 1 Genie
    Objavljeno: 24.studeni.2008 u 16:21

Pozdrav za sve ljubitelje vinila! Resio sam da sebi priustim nekakav entry gramofon. Zanima me da li je neko imao priliku da cuje ovaj gramofon: http://www.superfi.co.uk/index.cfm/page/moreinfo.cfm/Product_ID/4443/source/kelkoo. Njegova cena sa zvucnicom Ortofon OM 5 E je 220 eura, a sa Ortofon 2 M RED oko 270 eura. Da li je isplativije ici na ovu skuplju varijantu ili ne? Ili je najbolje da pazarim nesto iz Debut serije, max Debut SE II. S druge strane tu je i Marantz TT 42 i Denon DP 300 F sa cenama oko 330 eura.  Nemam gotovo nikakvog iskustva s gramofonima. Zbog toga me zanima iskljucivo nov gramofon pa je bilo kakva sugestija dobro dosla. Ciljam ovu klasu zato sto mi i sistem spada u nju. A i trenutna kolekcija vinila je vise nego skromna, za sada... Zahvaljujem se unapred.

Pozdrav
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 17:48
moje je iskustvo s pro jectom više nego pozitivno, probaj se protegnut na malo jači model.
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
crab View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj crab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 18:12
Xpression? Bolji tanjir, bolja rucica (Carbon-Al)...
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 18:25
osobno imam rpm5, zasad sam vrlo zadovoljan. nedavno sam ubacio i bolji phono stage u sustav, tako da to sad svira više nego okej, za moje uši. problem je ako kupiš nešto jako jeftino, vjerojatno će ti se kroz koji mjesec pojačati apetit...pa je bolje odmah malo bolje uzet,ak se može. nažalost, govorim iz osobnog iskustva.puno je love otišlo u vjetar.

RPM 5 (2M-RED) incl. Ortofon 2M-RED cartr. 4.080,00
RPM 5 (SAMBA) incl. ORTOFON Samba MC cartr. 4.680,00

u media audio, preradovićeva.zagreb

ali, najbolje da pitaš dachu, on je doktor za gramofone....

Editirao dinx - 24.studeni.2008 u 18:47
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
crab View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj crab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 18:50
Hebi ga, nisam mislio bas toliko ulagati u gram. Trebace mi jos min. oko 100-150 eura za fini phono-preamp...
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 18:54
Pa pogledaj malo šta se nudi po oglasnicima iz druge ruke,nađe se dobrih gramofona za 250/300€
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 18:58
čovjek veli da bi htio baš nov gram. iako se po SH zasigurno da naći dobar za malu lovu.
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 19:04
Eh da je prije nabasao ovamo mogao je ubost ovo

http://www.audiofil.net/oglasnik/viewad.asp?id=5029440448234

Mislim da je cijena bila oko 250€

Na vrh
crab View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj crab Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 19:23
Svestan sam da za skromne novce moze da se ubode odlican polovan gramofon. Ali to obicno podje za rukom iskusnim gramofondzijama. Posto ja ne spadam u tu kategoriju ne bih se odlucio na takvu kupovinu. Radije bih nesto novo, pristojno, za pocetnike, Plug & Play... 
Na vrh
dacho View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Turamtidrot rulz

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dacho Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.studeni.2008 u 19:46
Pa nažalost za te  novce koje si spreman uložiti i nećeš baš nešto dobiti kod nove kupovine, ajmo grubo reći samo komad daske koji se zove gramafon, služi svrsi tek toliko da svira.
Nepolučuju oni loš zvuk, ali kao što je Dinx rekao apetiti će ti se pojačati pa se bolje malo više pruži odmah u startu, tj štedi još malo i strpi se.

Pa zašto se pojedinci toliko boje kupovine polovnoga!!
Nitko nekaže da moraš tražiti i kupovati neke stare krame tipa Thorensa, Duala i sl. na ponudi ima gotovo novih gramafona (poput onog što je Lest spomenuo)
To su mahom vrtilice koje gotovo da nisu niti svirale, vjerovatno se mogu u matičnom bivšem sistemu i čuti pa je zaheb kod kupovanja gotovo minimalan,.......a uvijek ima i dobrih duša pa možeš nekoga iskusnijeg povesti sa sobom da čuje,pogleda,provjeri.
Zato i postoji forum, upoznaj se s ljudima, podruži malo i rezultati će naići.
Poanta svega je da ćeš uštedjeti dosta novaca, kupiti bolju vrtilicu i još ti ostaje novaca za phono preamp što želiš.

Btw phono preamp također planiraj apsolutno u SH kupiti i pripremi bar 1000 kunića, ispod toga imaš jedino Projectov osnovni model Boxa.
Neke čudne okrugljaste lampe, par crnih kutijica, povelike glasne škatulje, crno-bijela skalamerija i to je to....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,267 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
DIGITALNI kazic
Forum: Uradi sam