Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui kutak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 372373374375376>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Lendov_x View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lendov_x Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2016 u 15:11
Pozdrav svima.Vidim da je vaš korisnik Kale banovan a baš mi je on trebao u vezi delova za moj Sansui 7900Z pa bih molio nekoga ako može da mi da njegov mail ili bilo kakav kontakt.Hvala unapred .
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.svibanj.2016 u 18:18
xxxyyyzzz

Editirao Brico - 31.listopad.2016 u 19:23
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.listopad.2016 u 18:53
Brico, evo tek sam sad vidija.... aj molim te izbrisi ovaj moj email, jer mi spam roboti krcaju ga reklamama za kazino i slicne gluposti.

Inace nije ti dobro nikad ni svoj email javno davati na forumima, bas radi ovih spam robota, ali ako vec moras, onda ga zakamufliraj tipa  nesto.netko[a]nesto.com ili slicno....
Na vrh
Brico View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Brico Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.listopad.2016 u 19:24
Odrađeno.
Bilo u najboljoj namjeri.
*** DOĐE MI DA ODEM! ***
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31.listopad.2016 u 19:31
Originalno postano od strane člana: Brico Brico napisao:

Bilo u najboljoj namjeri.

Brico znam... sve pet
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 08:57
Vidim da je nastala teska depresija u temi „Sto bi s forumom?“ pa mi je pala ideja da malo pokazem slikica o mom zadnjem uratku u ovoj, meni najdrazoj temi na ovom forumu… ne kazem da ce mi biti ovo sada praksa, vise je ovo izuzetak, no ajde kazem idem malo razbacati ove sive oblake koji su se navukli nad clanove ovog foruma…

Necu puno opisivati i objasnjavati sam tijek restauracije, jer bi sada trebao potrositi cijelo ovo nedjeljno prijepodne, vec shvatite ovo samo kao zanimljivu slikovnicu jednog segmenta od naseg audio hobija….
Dakle… radi se o Sansui G701 receiveru…
Ovaj primjerak o kojem je ovdje rijec je vrlo dobro sacuvan, nigdje vidljivih ostecenja, nigdje vidljivih tragova rdje! Pregledom unutrasnjosti, vidim da uredjaj nije imao u proslosti pregaranja elemenata, dakle sve je netaknuto. Jedna stvar me fascinirala, naime plasticni konektori unutar uredjaja su fantasticno bijele bolje, to je znak da je uredjaj cijelo vrijeme boravio u nepusackoj okolini, i zaista po tome je mozda prvi uredjaj kojeg radim!

Skidanjem poklopca vidim da uredjaj je dugo bio skladisten jer se unutra nakupilo dosta prasine

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:02
Odlucio sam da krenem od prednjeg dijela, da bih dosao do potenciometara i prekidaca koji ocito trebaju detaljno ciscenje

I evo ga… prve plocice koja ce proci kuru podmladjivanja

u donjem dijelu fotografije vec je volume potenciometar odlemljen sa svoje plocice i spreman za tretman…
A evo ga rastavljenog….

Ne trebam niti napominjati da da rastavljanje ovakvog tipa potenciometra treba iskustva i strpljenja, jer postoji samo jedan ispravan nacin za rastaviti ga, a sto i jedan nacin za unistiti ga, a pri tome imajte na umu da se ovakvi potenciometri ne proizvode vec vise od 25 godina!
Nadalje… na slici je vidljiva debela oksidacija srebrnog prstena na oba klizaca (bijeli plasticni okrugli dijelovi).

Nakon ciscenja wafera i prstenova dobio sam rezultat koji mi je prihvatljiv

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:33
Trebam opet napomenuti, da do ovakvog rezultata nije lako doci, jer se ne smiju upotrebljavati agresivne tekucine, niti grube cetkice, jer se dijelovi potenciometra mogu ostetiti.

Slijedi potpuno isti tretman na balance potenciometru

da bi se bolje vidjelo u kakvom je bio stanju evo krupnije slike

i evo ga ociscenog….

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:45
cak i konektor za slusalice je trebalo rastavljati i cistiti…

... i tako ponoviti postupak za sve ostale prekidace, preklopnike i potenciometre....
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:47
Jedna specificnost Sansuia:

... na plocici se lijepo vidi oznaka "+" pokraj ovog elektrolitskog kondenzatora, no oznake na kondenzatoru su suprotne "-"! Normalno, uvijek treba paziti kao je je originalno bio polariziran elektrolitski kondenzator, a ne pouzdavati se previse u oznake na plocicama, jer kao sto se vidi, one ponekad nisu bas mjerodavne...

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 372373374375376>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,383 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Krell out of business..??
Forum: Audio komponente