Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui kutak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 373374375376>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kale.v.2.0 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:49
Evo jos jedan zanimljivi detalj:

... ovo je reflektor svjetla zauljice koja osvjetljava skalu, i posto je bio toliko potamnio od dugogodisnjeg rada zauljice, nisam ga nikago mogao dovesti u meni zadovoljavajuce stanje, pa sam unutrasnjost odlucio ofarbati u zlatno... eh... sada mi je to prihvatljivo!
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 09:56
Pa je na red dosla jedna od najvaznijih plocica u svakom vintage uredjaju... driverska plocica. Na nju uvijek obratim posebnu pozornost, jer njen ispravan rad je vrlo vazan za receiver.

Prvo, opet problem starog ljepila....

pa ocisceno....

... da bi se dovela plocica u ovakvo stanje, treba dosta paznje i truda, jer mi nije u interesu da se tisak plocice unisti agresivnim struganjem, vec raznim tehnikama prvo pokusavam omeksati ovo ljepilo, pa tek onda ga odstranjujem pazljivo. Normalno, i ovdje je zamjenjena termalna pasta na driverskim tranzistorima.

I sto je zamjenjeno...

... pa jedan pogled sa donje strane nakon kompletnog prelemljivanja...

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 10:45
Slijedeca u nizu plocica jest plocica Phono Preampa sa selektorom ulaza...

Da bi se selektor ulaza detaljno ocistio, mora se odlemiti sa plocice, a to nije bas jednostavno. Naime ove stare stampane plocice, sto uslijed starosti, sto uslijed ne bas idealnog procesa spajanja bakrene folije na pertinaks, sami postupak odlemljivanja je vrlo rizican, jer ako se koristi prevelika temperatura lmila, bakrena folija ce se odlijepiti sa pertinaksa. Stoga treba dosta prakse da bi se ovako, za odlemljivanje zahtjevan skop kao sto je selektor ulaza, obavio kako treba... evo slike

I kada je selektor van, vidimo u kako losem stanju su bili kontakti wafera...

... i nakon tretmama ciscenja...

Te, opet sto je sve promjenjeno na ovoj plocici...

... i jedan pogled odozdo ...

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 11:01
A sad... plocica na kojoj su stabilizirana napajanja za preamp i tunerski dio te Protector sklop... vrlo zahtjevna plocica

I, opet problemi sa ljepilom....

... te nakon dosta truda i paznje... ocisceno...

Nakon skidanja prvog tranzistora sa hladnjaka, uvjerio sam se da zaista termalna pasta je postala toplinski izolator a ne vodic... sva se mrvila od osusenosti i starosti

Kontakti soft-start releja...

... kako sam i pretpostavljao, ovdje su stvari u gorem stanju. Naime posto preko kontakata ovog releja, prilikom ukljucenja receivera idu dosta velike struje, normalno, kontakti su dobili ostecenja... tu nema lijeka, ne pomaze nikakvo ciscenje, vec jedino zamjena releja novim.
Ja na zalihi imam original OMRON releje proizvedene bas u Japanu, a koje je bas Sansui koristio...

Lijevo je stari soft start relej, a desno je novi Omron...

Sto je sve zamjenjeno na ovoj plocici

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 12:27
A sada nesto vrlo zahtjevno... restauracija glavnih napajackih kondenzatora.
Naime, G701 (a i G7000) ima dva velika napajacka kondenzatora pokraj troida, ali svaki ovaj glavni napajacki kondenzator sastoji se od dva zasebna kondenzatora od 12.000uF koji su smjesteni u zajednicko kuciste!

Evo kako je izvedeno ozicenje na njima:

I sada treba stare iznutrice izvaditi vanka, i u njih utrpati nove!, Moj izbor je:

No, za ovu operaciju, ove kondenzatore treba adaptirati malo....

Na gornjoj slici vec se vide odredjene obavljene adaptacije koje sam odradio na novim kondenzatorima koji ce ici u kuciste od starih dualnih kondenzatora....

I kako je to sve pospajano, vidi se na slijedecoj slici:

Izvodi od kondenzatora su sa posrebrenom zicom u teflonskoj izolaciji koje se inace koriste u koaksialnim kabelima za profesionalnu primjenu...

Pazio sam da izvodi odgovaraju sa oznakama na samom kucistu:

i kako to izgleda kada se sve vrati na svoje mjesto:

i jedan od njih dva uvecano:

.... i finalni rezultat, sa spojenim ozicenjem....

Ovdje moram kazati jednu napomenu, ovako prezentirano preko ovih nekoliko slika, sve to izgleda "prosto ko pasulj", no.... nije!
Dosta strpljenja, i promisljenog razmisljanja treba da bi se dobio ovakav rezultat... evo jedan primjer...Ovi crni novi Nippon Chemicon kondenzatori su taman promjera da tocno stanu dva u ovo originalno kuciste, ali jedan po jedan! Ne mogu obadva istovremeno zbog zlijeba na koji nalegne poklopac starog kondenzatora, pa sve tocno treba upasati van kucista, i kada je to sve OK, tek onda ugurati u kuciste jedan po jedan i obaviti spajanje... a to je tek jedan korak....

No, zato dobiveni rezulatat ispunjava zadovoljstvom (sacuvan originalni izgled inrerijera uredjaja, a opet vracene tehnicke perfomanse, cak i poboljsane!).....

Editirao Kale.v.2.0 - 18.veljača.2018 u 12:31
Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 12:34
Slika donjeg dijela receivera prije stavljanja poklopca....

i finalne slikice....

Na vrh
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 12:36
Ima tu jos svakojakih pikanterija... no za opisati svaku zaista bi mi oduzelo dosta vremena, no evo ja mislim da je i ovo dovoljno da se malo razbije trenutno sivilo na forumu.
Ugodna vam ova kisna nedilja!
Hug
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 13:54
Originalno postano od strane člana: Kale.v.2.0 Kale.v.2.0 napisao:

Ima tu jos svakojakih pikanterija... no za opisati svaku zaista bi mi oduzelo dosta vremena, no evo ja mislim da je i ovo dovoljno da se malo razbije trenutno sivilo na forumu.
Ugodna vam ova kisna nedilja!
Hug

Bome Je,  krasan komad Mebla da
zden

Na vrh
Krešica View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Krešica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 14:02
Sjajan posao, kapa dolje. Nemam riječi, a u potrazi sam za majstorom koji bi istu reparaturu obavio na mom receiveru. Nije Sansui nego Fisher RS 2004A.
Da li radite takve servise (na NE Sansui uređajima), i koliko bi koštala takva restauracija?
Hvala
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.veljača.2018 u 14:16
Svaka čast na strpljenju, milina za pogledati!
Ovo i ono
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 373374375376>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Računala i audio
Volumio