Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sansui kutak

Odgovori Odgovori Stranica  123 374>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kale View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sansui kutak
    Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 21:44
    Posto je thread Dobre SH prilike narastao do neslucenih granica, a posto je u toj temi bilo dosta zastupljenosti audio proizvoda gore navedene tvrtke, radi boljeg snalazenja, predlazem da se dobre SH prilike proizvoda tvrtke Sansui postaju ovdje.

Postao dobri.dobri

Iz knjige Harukija Murakamija, Kafka na žalu:

"Usred sobe, gdje se čini da je vrijeme stalo, nalazimo stari stereo Sansui. Pokriven je tankim slojem prašine, reklo bi sa da je u dobrom stanju, iako je moralo proći više od dvadeset pet godina od kad je bio suvremena audio oprema. Cijeli uređaj sastoji se od prijamnika, pojačala, postolja i zvučnika za police s knjigama. Nalazimo također zbirku starih LP-a, većinom pop-muzika šezdesetih godina - Beatles, Stones, Beach Boys, Simon & Garfunkel, Stevie Wonder. Oko trideset albuma, sve skupa. Neke vadim iz omota. Tko god ih je slušao, dobro je na njih pazio, jer nigdje nema ni traga plijesni ili ogrebotini.

[...]

Odvlačimo stereo i ploče u moju sobu. Brišemo prašinu, uključujemo u struju, povezujemo gramofon i pojačalo, okrećemo prekidač. Na pojačalu se upali malo zeleno svjetlo i postolje se počne okretati. Provjeravam glavu i vidim da ima još pristojnu iglu, zatim vadim crvenu ploču "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band" i stavljam je na postolje. Počinje svirati poznati uvod na gitari. Zvuk je mnogo čistiji nego što sam očekivao.

- Japan ima svojih problema - kaže Oshima smiješeći se - ali zbilja znamo praviti dobre zvučne sisteme. Ova stvar nije rabljena stoljećima, ali još sjajno zvuči.

Slušamo album Beatlesa neko vrijeme. Kad se usporedi s verzijama na CD-u, zvuči kao sasvim različita muzika."

Editirao Dapo - 04.lipanj.2010 u 08:16
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila
Na vrh
Kale View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 21:51
    A sto se tice tube Sansuia, EVO jednog na snizenju na yahoo Japan, uzmite danasnji tecaj Japanskog jena, i pomnozite sa trazenom cifrom, i
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 21:59
Evo ti Kale  tog i u Americi sa malo slikica.No ovaj ko da je bio u nekom podrumu 30 god.Vidi koliko ruzine u unutrašnjosti a tip traži za početak 1350 $.Moš si mislit što  će ga neko kupiti ...
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:02
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Evo ti Kale  tog i u Americi sa malo slikica.No ovaj ko da je bio u nekom podrumu 30 god.Vidi koliko ruzine u unutrašnjosti a tip traži za početak 1350 $.Moš si mislit što  će ga neko kupiti ...
Bojim se da si krivo procijenio ... neki vec zacijelo bidaju za ovo pojacalo ... Kale? Erdene? Nesto ste utihnuli?!
Na vrh
Jethro View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jethro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:04
Originalno postano od strane člana: Kale Kale napisao:

Posto je thread Dobre SH prilike narastao do neslucenih granica, a posto je u toj temi bilo dosta zastupljenosti audio proizvoda gore navedene tvrtke, radi boljeg snalazenja, predlazem da se dobre SH prilike proizvoda tvrtke Sansui postaju ovdje.

Bravo Kale Majstore!
Sad napokon imamo vrhunski Sansui dojavni sustav.
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!
Na vrh
Jethro View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jethro Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:08
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Shipment za RH je 250$ i za ukupno 1.600$ imaš amp kakav nema u regiji.
Ja sam pošteno radio, izlagao sam se opasnosti da me uhvate i oteraju na robiju!
Na vrh
Kale View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:10
    A samo kao ilistraciju, evo jednog fantasticno ocuvanog primjerka AD-D11 u silver verziji, koja se inace nikada nije pojavila van Japana.
da bi ipak ostlo par slika nakon zavrsetka aukcije o ovoj vrlo rijetkoj inacici pojacala, evo nesto i samostalnih slika:

Editirao Kale - 07.svibanj.2011 u 02:17
Alkohol je jedan od glavnih uzročnika prometnih nezgoda, i zato odgovorno ponašanje u prometu isključuje prisutnost alkohola u organizmu vozača motornih vozila
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:14
Jethro svaka čast tubama  al ja idem na ovo.

Sredio sam  period 1975-1980 ,sad ide na 1988-1990, i za šlag 1995-1999. Pa nek žena misli da sam puko

"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
Kale View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:14
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Bojim se da si krivo procijenio ... neki vec zacijelo bidaju za ovo pojacalo ... Kale? Erdene? Nesto ste utihnuli?!

A bogme, ja cu se malo smiriti, carinici u Splitu su me vec dobrano zapantili, kad me vide da preuzimam NOS djelove, odmah me pitaju: "Ali se Sansui opet pokvario, pa sto ga ne prodate kad se tako cesto kvari, mogli ste do sada kupiti nesto i novo, koliko ste potrosili" - ZAVRSEN CITAT
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.siječanj.2009 u 22:17
Originalno postano od strane člana: Kale Kale napisao:

A bogme, ja cu se malo smiriti, carinici u Splitu su me vec dobrano zapantili, kad me vide da preuzimam NOS djelove, odmah me pitaju: "Ali se Sansui opet pokvario, pa sto ga ne prodate kad se tako cesto kvari, mogli ste do sada kupiti nesto i novo, koliko ste potrosili" - ZAVRSEN CITAT
Reci im da si bacio onaj stari i da ovog (jos starijeg) uzimas jer ima manje dijelova ... samo ces lampe morati narucivati ... 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 374>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,547 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Dodatni pribor
Kriogenizacija lampi i ostal...
Forum: Audio komponente