Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

alo...........

Odgovori Odgovori Stranica  123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
ushirlo View Drop Down
Banned
Banned

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ushirlo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: alo...........
    Objavljeno: 09.veljača.2009 u 15:21
evo da se malo pridružim ekipi...........
inače sam često ima porive da se pridružim ponekim raspravama, ali mi se ni dalo registrirat.....
sad kad sam to obavio, virovatno mi se neće dat pisat.......
ali ko zna..........

nemam baš neku tehniku...... ali lipo zvuči, a ni ženi ni mrska.....
zasad je tu kombinacija marantz pm4001 i wharfedale diamond 9.4....
ko izvor je FLAC/PC/xonar dx......... još nisam naša DAC koji ne košta tu mač, a da daje kvalitetniji zvuk.........  za čenđat cd-e nemam više živaca.......
kabeli su dosta bejzik pa ih neću ni nabrajat..........osim toga agnostik sam što se tiče vjere u kabele........

toliko zasad..... još samo par slika..........

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 16:19
Dobrodoša...

Nešto mi poznat nick,i višak točkica, da nisi iz RI možda...

Jako lipo to kod tebe izgleda... A šta se DAC-a tiče, jedan koji bi možda moga provat je Pro-Ject USB Box...

http://www.project-audio.com/main.php?prod=usbbox&cat=boxes&lang=en

Nije skup, 740 kn, pogledaj ga na 2. strani ovog cjenika...

http://www.mediaaudio.hr/site/upload_clog/pro-ject_2008__20.10.2008.pdf

Firma je Media Audio, ima partnere po HR na dosta mista...

http://www.mediaaudio.hr/site/o_nama.php

Uz takav ili sličan USB DAC, nije loše naučit kako spriječit Windowse da petljaju po glazbi, ako njih koristiš ka OS... Pogledaj ovde... Kolega forumaš zook je to objasnija sa par linkova na ovom postu...

http://www.audiofil.net/forum/forum_posts.asp?TID=10211&PID=277670#277670

Možda bi dobija ponešto bolji zvuk na taj način... A još jedna sitnica bi ti mogla popravit zvuk i stereo sliku... Prema fotkama, čini mi se da ti je komoda baš između zvučnika... To nije nikad dobro... Triba bi ih izvuć vanka, da između njih koliko je god to moguće ne bude ništa... Čini mi se da bi to moga napravit, povuć ih da skoro cili izvire isprid komode... Poslušaj razliku... Ako ti nije bolje, uvik možeš vratit nazad... I TV provaj gunit što više nazad... Da se visoki što manje reflektiraju od površine ekrana...

Govorin ti to jer san i ja ima sličan raspored, i odmicanje od stražnjeg i bočnog zida, izvlačenje isprid komode, povlačenje TV-a što više unazad, donili su dosta čujne pomake nabolje po pitanju uniformne raspodjele i prostornosti zvuka... Ništa te ne košta, a može jako puno pomoć... Ženi se možda malo manje svidi takav razmještaj, ali ako su dobitci u kvaliteti zvuka veliki, dogovoriš se nekako...

Aj, uživaj u svakom slučaju...
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
ushirlo View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ushirlo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 17:34
ajmo po redu.....
jesan iz ri san...... u biti tu živim inače san južnije.....
project dac sam proba (mislija san ga i kupit)....onda san proba xonara.... i definitivno mi bolje zvuči xonar......... još san isproba i dac magic (mrvu bolji zvuk, ali tu mač para....bar trenutno)....
što se tiče windoza... tu sam meštar i ništa mi ne petlja po zvuku (asio, nema kmixera itd....)....
razmještaj zvučnika.... isprobano...... položaj televizije... isprobano......
ovako je najboje..... čak sam i cviće primišta........

a da uživam...... uživam.....
pozdrav.............
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 18:54
Super, drago mi je da uživaš... Triba sve provat... Ja ću ovih dana prominit zvučnike, pa će se priča sa optimalnim smještajem nakon usviravanja opet djelomično ponovit... Ah, slatke muke...

Oprosti ako pilam, ali možeš li reć par riči o USB Box, kako te se dojmija... Neman ga prilike posudit, a nešto se mislin oko njega, možda... Ako budeš ima mogućnosti i volje napisat mini-recenziju, bilo bi super da otvoriš posebnu temu o tome... Vjerojatno će još koga interesirat...

A vidili smo se na par drugih foruma, na Eladiovom možda...

Uživaj i dalje...

Na vrh
ushirlo View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ushirlo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 19:12
čuj  project sam proba na ovoj istoj opremi (doduše zvučnici nisu bili još usvirani........ još uvik jedva virujem koliko se zvuk u par miseci prominio nabolje) i mogu ti samo bacit usporedbu sa xonarom, onbord zvučnom i starom lajvicom).......
dakle onbord i lajvicu glatko pojede u svim pogledima.........
međutim san direktno uspoređiva sa ovim jeftinijim xonarom dx(600 kn)....
ko prvo xonar je dosta muzikalniji.....
project mi je presvital (mogu mislit što bi tek bilo na nekom svitlijem sustavu)...... fali mi i sitnih nijansi u tonovima .... u usporedbi sa xonarom ko da fali sadržaja muzike.... plići je...... i definitivno više umara slušanje priko njega.........
sad će izgledat da san ga skroz popljuva..... ali nije on loš (čak sam ga skoro kupija)........ samo je u moj sustav puno bolje upa xonar......

PS. i na eladijovom i forum.hr (dok sam tamo pisa), na pcekspertu......

Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 19:27
Novi zvučnici!?,amo pivaj.
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 19:40
Ufff, nećemo sad čoviku ljuti OT u predstavljanje...

Ništa strašno, niti skupo... Nisan ljubitelj itanjem love koju neman... Ali san puka sa bookshelfima u priko 40 kvadrata... Nemogu više...

Uletit tribaju Missioni, M34i... Ženu san skuva jer joj se svidila boja bukve... A daju na Diners 12 rata bez kamata... Pa je bilo, sad ili ko zna kad... Kad bebać dođe, ko zna kad će opet HiFa doć na red... A i stan je na 90%...

Pomalo... Slikat ću i ubacit u temu šta san već davno otvorija, kad ih 'instaliran'...

Na vrh
cassini View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj cassini Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 22:04
Pozz! samo jedno pitanje: tko je bira kombinaciju "black-white"??? jer, sva sreća da ima zvučnika u black finišu inače bi ti slušao na tko zna čemu samo da se uklopi u styling!!
Na vrh
ushirlo View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ushirlo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 22:40
nije crno-bilo....nego crno-sivo......
prvo su kupljeni zvučnici, pa sve ostalo.........
Na vrh
Jango Fett View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
nadobudan i nezreo

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jango Fett Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2009 u 23:23
Jako je lijepo vidjeti HTPC i to u jako lijepom kućištu. I sam planiram taj pothvat, ali treba kupiti drugi PC (jer prvi mi treba za ozbiljnije stvari), i to sa pasivnim napajanjem da bude tih dok se sluša HIFI...

Svaka čast i pozdrav!
Pravi audiofil je glazbofil samo u smislu "nemam ništa protiv glazbe".
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam