Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marantz kutak

Odgovori Odgovori Stranica  123 93>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
yami View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yami Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Marantz kutak
    Objavljeno: 22.kolovoz.2017 u 10:49
Japanci. Neki ljudi misle da oni kopiraju stvari. Oni u stvari ponovo izmišljaju stvari. Oni dođu do nečega što je već izmišljeno i proučavaju ga dok ga ne budu detaljno razumjeli. U večini slucaja oni ga na kraju razumiju bolje nego njegov izumitelj.

Možda zvuči dobro, ali ne zvuči prirodno!!!! Unhappy
oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.
Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.kolovoz.2017 u 07:39
Originalno postano od strane člana: yami yami napisao:

ajd onaj stari Marantz je bio dobar bar kao nočna lampa haha
i osvrt na post više... Denon, Onkyo, Yamaha su true HI-FI za Marantz...

Moramo reći i da je big cahuna Saul Marantz napravio svoju osmicu ( Marantz 8 poveramplifier) kad su se Denon, Onkyo i Yamaha još bavili preradom bicikla u trokolice. Sve što je tih godina napravljeno u Marantzu bilo je dobro, sve dok firma nije prodana Japancima. Tako na tvrdnja da su Denon, Onkyo i Yamaha true HiFi za Marantza ipak ne stoji.
prava hifa svijetli u mraku
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2017 u 22:47
Ma sve je to više-manje kuruza. Osim flagšip modela navedenih (i još nekih) firmi. Naročito nekad. E, to već nije zayebancija.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
yami View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj yami Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.kolovoz.2017 u 22:21
meni je upitno jel napravio dobar...
jer svi su topli tj mutni i nikako ne prolaze u prići o neutralnosti sustava...
a i podaci o snazi su im nabrijani... 
ajd onaj stari Marantz je bio dobar bar kao nočna lampa haha
i osvrt na post više... Denon, Onkyo, Yamaha su true HI-FI za Marantz...

cool

oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌS.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.kolovoz.2017 u 11:32
Originalno postano od strane člana: George George napisao:

Obzirom da na forumu ima masa majstora, uključujući i tebe koji su otvarali takva pojačala, mislio sam da će netko htjeti reći nešto o razlikama u tim modelima. Tj. ti si već rekao da je PM-16 dobar uređaj (za te novce), no moje pitanje je bilo za PM-14. PM-15 nikad nisam vidio u oglasniku pa neću ni razmišljati o njemu.

No, ako nitko ništa ne kaže, primijeniti ću svoje dosadašnje kriterije koji nisu nikad fulali: masa pojačala, količina (ne)potrebnog bakra ugrađenog unutra i slično. Po tom kriteriju je i PM-14 super mašina. Kupiću u si je da malo slušam. Makar završi u dječjoj sobi.
Samo naprijed. Pa barem je Maranc od pamtivijeka na glasu da nikad nije napravio loš amp.
haha
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 22:23
Imao sam nekad, jedno vrijeme Marantz PM14.
Dobro pojačalo !
Iz sljedne serije je samo PM15 bolji ( i skuplji ), ali nije bilo baš prilike za nabaviti ga......

Editirao olif - 12.kolovoz.2017 u 22:24
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 22:22
Obzirom da si vec odlucio, svejedno je sto majstori napisu o konstrukciji ili zvuku tih jacala.
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 18:40
Obzirom da na forumu ima masa majstora, uključujući i tebe koji su otvarali takva pojačala, mislio sam da će netko htjeti reći nešto o razlikama u tim modelima. Tj. ti si već rekao da je PM-16 dobar uređaj (za te novce), no moje pitanje je bilo za PM-14. PM-15 nikad nisam vidio u oglasniku pa neću ni razmišljati o njemu.

No, ako nitko ništa ne kaže, primijeniti ću svoje dosadašnje kriterije koji nisu nikad fulali: masa pojačala, količina (ne)potrebnog bakra ugrađenog unutra i slično. Po tom kriteriju je i PM-14 super mašina. Kupiću u si je da malo slušam. Makar završi u dječjoj sobi.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 14:57
Tko je ubio Đona Ficđeralda? Ima li života u svemiru? 
haha
Na vrh
George View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj George Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.kolovoz.2017 u 14:27
Nedavno sam si za kuhinjski sustav kupio jeftino maleno pojačlo PM-17 te sam se iznenadio kvalitetom zvuka. To svira toliko dobro da mi je sad za ovih ljetnih paklenih vrućina mijenjao Sony ES-a u sustavu.

PM-17 je toliko dobar (obzirom na cijenu) da sam si počeo razmišaljati o PM-14. Ne vjerujem da je PM-16 loš jer bi to trebao biti samo snažniji PM-17 koji je dobar, dok bi PM-14 mogao biti i klasa više?
Ili je PM-16 iz nekog razloga lošiji od PM-17 budući da isto koštaju u SH? Nominalno bi trebao biti bolji, sukladno službenom lajnapu (od boljeg prema lošijem): PM-15,14,16,17.

Da li je PM-14 klasa više od PM-16 i 17 i jel se to isplati? Da li bi mogao biti bolji od Sony 870ES-a?

Editirao George - 12.kolovoz.2017 u 14:30
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 93>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Krell s300i