Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Marantz kutak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 92>
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
Aquarius View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Mr. Twitter

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 14:12
Proizvodnja 10B modela je trajala od 1964. - 1970. godine i proizvedeno je nešto više od 5000 komada. Koliko danas vrijedi govori i cijena (još odličnih slika) s e-baya.

Editirao Aquarius - 03.ožujak.2009 u 14:13
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 14:14
Zar nije Thomas Edison prvi znjuro gramofoncek?
Na vrh
pupa View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pupa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 14:25
Originalno postano od strane člana: Aquarius Aquarius napisao:

Proizvodnja 10B modela je trajala od 1964. - 1970. godine i proizvedeno je nešto više od 5000 komada. Koliko danas vrijedi govori i cijena (još odličnih slika) s e-baya.

Heba te led, Aqua. Da mi je netko rekao da se može bankrotirati na retubingu tunera, počeo bih se onako inkognito okretati oko sebe tražeći skrivenu kameru. Da 21 lampa.. Inače, stvarno je pravi cukrić. 
Na vrh
dvv. View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dvv. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 16:27
Originalno postano od strane člana: zed zed napisao:

Zar nije Thomas Edison prvi znjuro gramofoncek?

Jeste, u pravu si.

Lično, smatram da je pomalo besmisleno previše se baviti istorijom, jer su to bila neka sasvim drugačija vremena, i uopšte je cela ta stvar bila potpuno drugačije postavljena. U tim nekim pravim početcima bilo kakve masovnosti, odnosno izlaska iz profesionalnih i ulaska u kućne vode, valja se setiti da je prva stereo LP ploča snimljena 1956 od strane CBS, pa da je godinama postojao haos oko kriva ekvalizacie, sve dok 1964 (ili 1965?) kada je konačno definisan industrijski standard, u vidu RIAA krive.

Vrlo je malo stvari koje su univerzalno priznate kao prve u svom polju. Na primer, jedan od takvih slučajeva je da se svi slažu da 1957. godine Harman/Kardon izmislio receiver kakvim ga mi danas poznajemo, dakle u jednoj kutiji spoj tjunera, preampa i ampa. Paradokslano, iako je oduvek pravio odlične risivere, lavovski deo slave na njima nisu stekli oni, već upravo Marantz, koji je godinama bio referenca za risivere. Po nekima, nikada dostignuta referenca, jer iako su Japanci kasnije imali i većih i po snazi jačih risivera, mnogi smatraju da ukupno gledano nikada nisu dostigli Marantz-a.
Mi ne možemo da izmerimo sve što je relevantno, ali ni sve što možemo da izmerimo nije relevantno.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 18:51
Nitko se nikad nije približio ni na puškomet Marantz produkciji (vintage) risivera. Neki jesu kvalitetom, ali kvantitetom nitko. N.pr. početkom 1980. nudili su ukupno 21 (dvadeset jedan) model risivera. Ima se o tome štošta reći, ali danas nemam "voljnog momenta".
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 19:10
vjerujem , nakon onog jučer famoznog pomaka
Rega dac , Aq Jaguar , Unison Research Primo , Osborne Datalink , ProAc Respons one SC
Na vrh
barica View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj barica Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 19:16
eto da i ja se uključim u ovu temu
od nedavno sam ponosan vlasnik scd 7003 playera
u kombinaciji sa a s1000 yamahom radi dosta dobro
kako sam imao pm 55 se amp mogu reći da marantz izuzetno pazi na smještaj izvođaća i detalje
čak i gramofon 6300 ( made in usa )je bio za pohvaliti no na žalost prodao sam ga
eto toliko o mom skromnom poznavanju marantza

Rega dac , Aq Jaguar , Unison Research Primo , Osborne Datalink , ProAc Respons one SC
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 20:34
Originalno postano od strane člana: pupa pupa napisao:

Da 21 lampa.. Inače, stvarno je pravi cukrić. 
22
Nisi ubrojio najveću
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
gord View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 21:07
Da ne bi mislili da Sansuji fanovi ne poštuju  Marantz. Dokaz su  ove slike u produžetku.Ovom Marantzu će trebati pošteno
"sređivanje" no sad je malo zapostavljen.U i Marantz zvuku ima ono nešto .Kad sam ga  uspoređivao  sa AU9900A ustanovio sam izrazito loš (napadan)midrage spektar. Za ugodno slušanje ga moraš spustiti skoro na nulu. Basa ima  i  osjeti se dosta dobro ,s obzirom da se radi o pojačalu od 75W .Cjelokupna zvučna slika je ugodna za uho  zvukovno ne umara osim kako sam napomenuo srednjotonsko područje. Ukupna ocjena dobra 3  ma ne -4 

evo vam malo iznutrica

"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
zed View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.ožujak.2009 u 21:54
Bogcati,....pa cak i ovdje smrdi na muzej.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 92>
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,217 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock
Forum: Uradi sam