Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Podlošci ili šiljci

Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 sati 44 minuta prije u 21:38
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

hm, malo više dampirajuća kombinacija, malo slabije ukrućena...
a si probao s malom, tanjom grafitnom podloškom, pa event. mm gume na njoj?
također, zar ti ovaj apsorber ne diže lice zvučnika malo prema zraku? drugačija geometrija, drugačiji zvuk

Kolega, imam jedno 10 kilograma, šiljaka, stopica, absorberahaha i ne znam ni sam što još ne, po pitanju ovih stvari. Problem nije sama podloška ili stopica, problem su po meni micro pomaci zvučnika (recimo kinetička energija) prilikom rada zvučnika. Sama težina zvučnika je dovoljna kao pritisak na stopicu (oko 12 kg) i podlošku što se tiče stabilnosti. 
A zvučnik sam namjerno malo podignuo naprijed, sve su to desetine sati probavanja i namještanja...haha dok nisam dobio najbolji mogući zvuk..
Naravno za svaki prostor vrijedi drugo pravilo a ovaj moj tip nije skup. Može čovjek  u ovo vrijeme Corone da se malo zabavi i da se veoma ugodno iznenadi..
Samo guma mora biti prava guma i kruta.

A kakve su to  grafitne podloške, jel to postoji?glup 
Pa ovo mi svira odlično već dosta vremena i zadovoljan sam i sad mi ubaci bubicu  sa grafitnim podloškama...Muko moja ljuta.

Editirao FANCY - 16 sati 32 minuta prije u 21:50
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 sati 37 minuta prije u 21:45
Originalno postano od strane člana: nino nino napisao:

također, zar ti ovaj apsorber ne diže lice zvučnika malo prema zraku? drugačija geometrija, drugačiji zvuk

Baš sam to  htio pitati, neki zvučnici su zamišljeni da rade malo ukošeni (moja SF Olympica I npr.), ali ovo mi izgleda kao popriličan nagib. Koji su zvučnici gore?

Ne nisu previše ukošeni, čini se možda na prvi pogled mnogo, prednja strana je dignuta 1.5 cm, zvučnici su Wilson Benesch ARC.
Na vrh
nino View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj nino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 sati 31 minuta prije u 21:51
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Ne nisu previše ukošeni, čini se možda na prvi pogled mnogo, prednja strana je dignuta 1.5 cm, zvučnici su Wilson Benesch ARC.

Stvarno nisu, evo ja sada izmjerio svoje, prednji rub stalka je 3,5cm od poda, a stražnji 2cm
Creek Evo 50A /Audiolab M-DAC+ (Cardas Golden Presence XLR) /Marantz SA8003 (Chord Clearway coax) /Pioneer N-50 (Atlas Hyper Integra coax) /Sonus Faber Olympica I (Kimber 8TC)
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 sati 29 minuta prije u 21:53

[QUOTE=zed_alive]
Pa ovo mi svira odlično već dosta vremena i zadovoljan sam i sad mi ubaci bubicu  sa grafitnim podloškama...Muko moja ljuta.

Pa u Kineza ima svehaha

Nego, jesi li u silnim kombinatorikama stavio neku drvenu ploču između parketa i šiljaka (šiljak direkt u drvo)?
Dakle, površinski, ona bi se trebala minimalno micati (ako uopće) nego sa pojedinačnim stalcima ispod svakog šiljka ili pojedinačne podloge.
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 sati 52 minuta prije u 22:30

hm, malo više dampirajuća kombinacija, malo slabije ukrućena...
a si probao s malom, tanjom grafitnom podloškom, pa event. mm gume na njoj?

Kolega, imam jedno 10 kilograma, šiljaka, stopica, absorberahaha i ne znam ni sam što još ne, po pitanju ovih stvari. Problem nije sama podloška ili stopica, problem su po meni micro pomaci zvučnika (recimo kinetička energija) prilikom rada zvučnika. Sama težina zvučnika je dovoljna kao pritisak na stopicu (oko 12 kg) i podlošku što se tiče stabilnosti. 
A zvučnik sam namjerno malo podignuo naprijed, sve su to desetine sati probavanja i namještanja...haha dok nisam dobio najbolji mogući zvuk..
Naravno za svaki prostor vrijedi drugo pravilo a ovaj moj tip nije skup. Može čovjek  u ovo vrijeme Corone da se malo zabavi i da se veoma ugodno iznenadi..
Samo guma mora biti prava guma i kruta.

a znam, cirkus je...ti si u biti dobio s ovime neku svoju verziju apsorbera, određeni dobar kompromis između potpuno krutog i dampirajućeg

ovo ti je takva grafitna pločica:

prilično je kruta, sama po sebi. već sama po sebi nije loša. ali kliže, glatka je. no čini mi se nekako jednostavnijom šemom, a ima tu krutost. ima rupica u kojoj šiljak čvrsto sjedne. uglavnom, u odnosu na metalne podloške, čujno je bolja. pa eto, ako dobiješ motivaciju, mo'š i to isprobat u kombama haha
kupujem tehnički ispravni audio
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 sati 54 minuta prije u 00:28
Ako ikako mozete,  probajte jedne od Isoacoustic Gaia podlozaka (ovisno o tezini zvucnika). Preporuka.
Na vrh
Ivi Skoj View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ivi Skoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 3 sati 19 minuta prije u 11:03
Mislim da zed ima neki postotak od prodaje grafita, svima preporučuje da nabave.
Ja podlegao njegovom pritisku.
Preporučili mački
smijeh

Moja žena ima odgovor na sva pitanja.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 101112
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS