Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Alternativni kutak

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 44>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:04
Originalno postano od strane člana: popol_vuh popol_vuh napisao:

Originalno postano od strane člana: White Face White Face napisao:

Znači svakog luđaka koji je stvorio određeni odnos prema svojem glazbenom dijelu, trebali bi nazivati umjetnikom.

Naglasak je na onom idejnom u postu kojeg citiraš - to sam posebno naglašavao. Ako je luđak sposoban odnositi se sa onim što jest na način primjeren ideji, onda on nije luđak. (Ideja nije zamisao, izmišljotina ili ikakva konstrukcija, nego misaoni vid stvari - na tako platonistički shvaćenom pojmu ideje i odnosa djela spram nje konstituira se cijela klasična estetika). 

Bez obzira mora biti društveno prihvatljiva, da bi govorili o glazbenoj umjetnosti…

Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:06

Nego da, spomenuo sam s kojim je sve velikanima svirao Haino, te sam u tom kontekstu spomenuo i Hainovog velikog fana - Johna Zorna - i uz napomenu da jako volim i Zorna i veći dio repertoara njegove kuće TZADIK, poštenja radi mora se reći da je cijeli ethos Tzadika žešći rip-off ove izvorne japanske PSF scene čiji je Haino jedan od predvodnika.

John Zorn je ludnica. Međutim ne mogu se (za sada) "sprijateljiti" s njegovim radovima izvan projekta Masada. Malo mi je to preteško i neslušljivo. Ali Masada je zakon. 04.07. ću ga po prvi put gledati i slušati uživo u Ljubljani.
đez je limunada

Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:19
Samo ukratko jer nemam vremena sada - najte zamjeriti na ovakav stil pisanja ovog posta:

olif - s time se slažem :).

White face - ja ne vidim nikakvu vezu društvene prihvatljivosti i umjetnosti. Ako išta, umjetnost je za mene prije svega kritika, progresivno mišljenje i djelovanje, a ne reproducirajuće (u smislu reproduciranja aktualnih društvenih normi) djelovanje. Štoviše, u radikalno dehumaniziranim društvima umjetnost za mene čak treba biti i anti-socijalna.

zook - Zorn jest mrak i upravo Masada mi je zakon. Onaj dvostruki disk electric Masade "At the mountains of madness" mi je zakon živi. Mislim da će ti biti živa ludnica u Ljubljani! Uživaj :)
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:29
Pa kud bježiš......!!!
S kim bum sad mlatil p. slamu po forumu !!??
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:34

White face - ja ne vidim nikakvu vezu društvene prihvatljivosti i umjetnosti. Ako išta, umjetnost je za mene prije svega kritika, progresivno mišljenje i djelovanje, a ne reproducirajuće (u smislu reproduciranja aktualnih društvenih normi) djelovanje. Štoviše, u radikalno dehumaniziranim društvima umjetnost za mene čak treba biti i anti-socijalna. 

Ti s praviš grbav?

Originalno postano od strane člana: White Face White Face napisao:

Činjenica je da glazbu osim tonova mogu činiti i drugi zvukovi. Ali nemojmo zaboraviti da je glazba umjetnost, a za to nije dovoljno ostvariti komunikaciju samo između umjetnika i njegovog glazbenog dijela. Odnos publike prema glazbenom dijelu je presudan i on određuje umjetnost i njegove pravce. Do tada možemo govoriti samo o eksperimentalnoj glazbi.
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:39
olif - za mene ovo nije mlaćenje prazne slame, baš naprotiv. Misliš da bih ovoliko energije ulagao da mi je to mlaćenje prazne slame ili nešto do čega mi nije stalo ?

White face - zaboravljaš da se s tom tvojom izjavom na koju se pozivaš nisam složio i napisao radi čega.

Sada stvarno begam za sada, pozdrav dečki!
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 19:47
"Sve osim sexa i slušanja dobre glazbe je mlaćenje prazne slame"
...iz vlastitog (bez)životnog iskustva !
Odoh slušat nealternativnu glazbu na (ne)alternativnom izvoru zvuka (grem)....

Editirao olif - 23.lipanj.2009 u 19:54
Na vrh
Mate View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mate Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 20:57

Mate, ja se slažem sa baš svime što si napisao osim sa zadnja dva retka, koji su tvoj osobni doživljaj. Ja bih slično mogao napisati za svoj odnos prema puno na ovom forumu obljubljene glazbe ali to ne činim jer sam svjestan da je to stvar ukusa i ne volim nepotrebno vrijeđati. No, to na stranu - to da se ovdje doista ne radi o muzici, nego o umjetnosti zvuka ne samo da nije diskvalifikacija takve umjetnosti zvuka, već za moj osobni i subjektivni pojam - upravo prednost.

Popol,
Nije mi namjera vrijeđati, žao mi je ako je tako doživljeno.
Jedina mi je namjera napraviti distinkciju između glazbe i nečega za što sada nemamo ni ime.
Meni ne smetaju experimenti i istraživanja. Oni na kraju krajeva u glazbi postoje već poodavno. No ruku na srce, nijedan od tih pokušaja nije našao širu publiku. To znači da se experimenti nužno moraju nastaviti.

Osobni doživljaj?
Definitivno je osobni doživljaj.

Čini se da sam u manjini.
Na vrh
Silvestrus View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Silvestrus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.lipanj.2009 u 23:00
Što se tiče eksperimentiranja, Tom Waits je uveo zaista čudne instrumente na nekoliko svojih albuma, i dosta njegovih stvari bi mnogi opisali kao "teške" za slušati, ali ujedno je to i čovjek koji je napravio neke od najboljih melodija - jersey girl mi pada na pamet sad. Isto tako i kad se spomene Picassa u slikarstvu... Picasso je itekako savladao osnovne tehnike u slikarstvu prije nego što je krenuo u kubizam. Osobno cijenim umjetnike koji su dokazali svoje "zanatstvo" prije nego što su postali slavni po svom osebujnom stilu.
Na vrh
Mate View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mate Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.lipanj.2009 u 00:15
    Kubizam je genijalan u odnosu na neke mazarije koje nitko živ ne kuži. Uvjeren sam, niti sami autori.

Ali ima i jednostavnijih analogija:

"Sve ptičice iz gore
spustile se na more"

Banalno, ali razumljivo.

"Noćas se moje čelo žari,
noćas se moje vjeđe pote,
i moje misli san ozari
umrijet ću noćas od ljepote."

Razumljivo, veličanstveno!

"adjjhajsjhfgd sngskth
sfkshh čsfsh sačhčhuir"

Bljak!