Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 454647
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 07:27
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

.Nije mi jasno zasto nisu stavili kuglagere kao na reel-masinama mrgud

Takvi klizni lezajevi su puno jeftiniji od kuglicnih lezajeva.   mig

Jasno mi je to, za neke druge firme...
Ali ovo su profi makinje.....mrgud
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 09:16
Ne znam, ja sam popravljao nesto Studer/revox makina i nikad ovakvih problema, veci dio osovine predimenzioniran, promjera valjda 5-6mm, samo dio koji ulazi u kazetu smanjen na potrebni promjer.
Tenkovski mehanizmi, sve direct drive dual capstan, ima negdje 3Kg sigurno.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 09:30
A sto se lagera tice, ovakvi sinterirani lezajevi bez kuglica su prvenstveno puno tisi od kuglicnih, djelovi koji cine lezaj su vrlo preciznih promjera, visoko polirani i trajno lubricirani.
Gotovo vjecni u ovakvim primjenama.
Pa ne vrte se gramafoni i capstani magnetofona ili jos bolje kazetofona 20000 okretaja u minuti.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 10:42
Takve vrste  ležajeva zahtjevaju održavanje i pravilan izbor  ulja  !   Mnoga su agresivna  na određenu vrstu  metala  i u tom grmu leži zec .smijeh

zden

Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 14:24
To nije problem, odrzavanje je periodicki 10-15g i to na masinama koje se narade, a ne ovo sto ljudi doma vrte tu i tamo.

Par kapi vrhunskog ulja fakat nista ne kosta.
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 16:53
Originalno postano od strane člana: zden zden napisao:

Takve vrste  ležajeva zahtjevaju održavanje i pravilan izbor  ulja  !   Mnoga su agresivna  na određenu vrstu  metala  i u tom grmu leži zec .smijeh

Najcesce to ne treba podmazivati. Evo citata iz Wikipedije:

"Dobra svojstva podmazivanja blazinica ležaja postižu se sinteriranim metalima, koji su porozni i lako upijaju ulje (do 30% svog volumena). Pri radu ulje izlazi kroz pore zbog opterećenja i povišena temperature, te podmazuje klizne površine. Pri mirovanju, kada se ležaj ohladi, ulje opet otječe natrag u pore. Sinteriraju se prije svega legure željeza, te kositrene i olovne bronce."
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 10:41
Ocito je meni doslo u ruke nesto vrlo lose odrzavano. I tako 4 puta...placo
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 13:17
Ocito
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.lipanj.2020 u 18:58
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Ocito je meni doslo u ruke nesto vrlo lose odrzavano. I tako 4 puta...placo

Nisi jedini za utjehu a ima ih još. 
Ne znam o čemu se radi 100% točno, ali Revox je tek u B215 MKII riješio "nekakav" problem sa transportom. 
Znači B215 MKII (velike taste kao kod mene) nema taj problem, ali...

Na slikama se i vidi da su im promjenjeni zamašnjaci, masa glavnog capstana izgleda povećana u MKII verziji 

a i drugi zamašnjak se razlikuje u odnosu ne verziju MKI ispod sa malim tastama. Koliko sam ja razumjeo..

Dok verzija B215 MKI sa malim tastama ima taj nekakav problem sa transportom.. 

Zamašnjaci MKI verzije.

Sve u svemu zvuk ovog decka je nenadmašiv, bar za deckove koje sam ja do sada čuo. 
Ali da su nekakve stvari mogli malo drugačije napraviti na ovakvoj mašineriji,, jesu, jesu i jesu.
Recimo uz ove ležajeve, mogli su i display malo bolje napraviti-dizajnirati, pogotovo osvjetljenje i boje a ne kao kod jeftinog dikgitrona iz 80-ih. I kod dosta ljudi se diplay "razlio", ima na youtube videa.. 
Za primjer navedimo kako je to Studer A711 riješio, genijalno..
Kao i što je bilo u B710 riješeno, vidljivo..
Isto tako "ORIGINALAN" strujni kabel, koji je napravljen samo za Revox deck i ako nemaš kabel i ne znaš oko strujeLjut, mislim ipak da su nekakve stvari rješili ocjenom čiste gluposti. 
A ostalo, sviđa mi se otvoreni mehanizam, premotavanje je extremno brzo i nečujno i sam deck radi nečujeno, osim kad diže mehanizam glave tu "udari" malo jače solenoid i to je zanemarujuće ali deck je što se tiče zvuka strahota...Samo da posluži još dugo. 
Već cijelo vrijeme samo slušam kazete i čudim se kako se to dobro čuje.smijeh
Na vrh
skorpa10 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skorpa10 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 2 sati 13 minuta prije u 08:09
Evo da se i ja ukljucim u ovu temu i, naravno, imam pitanje za iskusne clanove foruma. Upustio sam se u sredjivanje AKAI GX-95 MkII. Promijenio gumice, kalibrirao "cam wheel" sredio mehaniku i sad (cini se) mehanika radi kako bi trebala, bez ikakvog zapinjanja, cimanja ili necega sto nebi trebalo biti. Ali, naravno, to nije sve. Prilikom reprodukcije generira se sum (ne brum nego sum) koji je oko -20 dB na display-u. To se dogadja prilikom reprodukcije prazne kazete pa cak i kada se pokrene "play" bez kazete u lezistu. Prebacivanjem na "source" sum se izgubi, dakle sum je prisutan samo prilikom reprodukcije trake. Testiranjem na snimanje, takodjer se generira sum istog nivoa dok god se ne prebaci na "source". Sum je na oba kanala jednakog nivoa tako da nesto utjece jednako na oba kanala. Prilikom pokusaja kalibracije trake, nivoi signala su prejaki da bi se moglo ista iskalibrirati. Zamijenio sam oscilatorsku plocicu ali nema efekta, problem ostaje isti. Inace, reprodukcija dobro snimljene kazete je superponirana na taj sum i izgleda da je, osim tog suma, reprodukcija uredna po cijelom frekvencijskom spektru. Da li netko ima iskustva s tim problemom i da li me moze uputiti sto bih mogao dalje provjeriti.
Unaprijed hvala!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 454647
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni