Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 32333435>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2016 u 20:46
Maltus za sada nađoh ti šest cromica JAZA ak te hiće
zden
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.prosinac.2016 u 21:07
Hice me 
Najavim se.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
SD60 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj SD60 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2017 u 13:43
Pozdrav,

dobio sam na poklon kazetofon AKAI GXC-706D i na njemu je potreban kompletan servis:
rastavljanje mehanizma i čišćenje starog ulja i maziva, ponovno podmazivanje,zamjena svih remena mislim 2, ali nisam siguran), kalibracija decka odnosno postavke na tvorničke vrijednosti i na kraju ispitivanje svega...
Zanima me da li netko to može kvalitetno napravit u Zagrebu ili Hrvatskoj.

Ivica
Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2017 u 14:03
Ne znam koliko ti se to sve isplati, jer to nije jednostavan zahvat. Treba tu dosta vremena i truda da bi se sve to obavilo kako treba, a tvoj model nije top ponuda od Akaia iz tog vremena, pa ako se slucajno odlucis prodavati ga, niti priblizno neces dobiti koliko bi ulozio u taj zahvat.
Ako glave nisu dirane (ili mijenjane) ne bi trebalo ceprkati po njima, samo ciscenje i demagnetizacija.

Ja sam do sada odradio to na dva moja Akaia GXC750D, ali to sam radio za sebe, pa nisam zalio ni vremena ni truda ni novaca...
Evo malo slikica...

I na kraju, da ne bi mislio da sam ovo postao, jer sam ja zainteresiran za obaviti taj posao.... odmah cu biti jasan, nisam... jer zaista nemam vremena. Htio sam samo predociti koliko je to kompleksan posao...

Na vrh
SD60 View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj SD60 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2017 u 16:17
Kale, ovo tvoje izgleda impresivno...
Dal su glave dirane, ne znam...ali ako se vadi mehanizam zbog čišćenja i podmazivanja tada bi trebalo naštimat azimut glave. Mislim da su glave u solidnom stanju.
Tu je još remenje i kalibracija...ja nemam afiniteta za takve poduhvate, ni znanja, a niti potrebne instrumente.
Jel možda znaš nekog?

Pozdrav

Na vrh
Kale.v.2.0 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kale.v.2.0 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2017 u 13:18
Dobro... ako bi glave ostale na nosacu, onda nema potrebe ih dirati, ja sam kod ova dva GXC750D ostavio ih na nosacu, a sve drugo rastavio, i kada sam ih testirao test trakama, bile su skoro idealne, jedino sam radio sitnu korekciju PB glave na ovom drugom 750D, ali vjerojatno zato sto ga je netko prije prckao, jer nije na maticama bilo one karakteristicne plombe...
Zaista ne znam ko bi ti se uhvatio u kostac sa time, mozda da ti se javi maltus, ali koliko znam njega, on voli raditi Revoxe :) no mozda ipak se uhvati i tvog Akaia...

Evo ti jedan thread na drugom forumu na kojem sam radio jednog Akai GXC570DII
http://sound-news.net/forum/refresh-restauracije/3718-akai-gxc570dii-neobicna-zvjerka
Nije bila u pitanju totalna restauracija, ali dosta toga je bilo sredjeno...
Na vrh
Damian View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Damian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 08:21
Nabavljam si "novi" kazić pa se dvoumim između ova dva:

Oba su uredno održavana i servisirana, a ono što me zanima je koji je od ova dva pouzdaniji, odnosno trajniji i jednostavniji za održavanje. 
Dosta mi je više ovih jeftinijih (200 kn) koje nabavljam svakih godinu dvije, pa nešto ode na njima što se ne isplati popravljat. Tako da tražim nešto što bi potrajalo malo duže. Kazete slušam redovno, ali opet ne baš svaki dan. Ako bi se uzeo neki prosjek onda možda oko 10tak sati tjedno.

Eto, ak netko može pomoć, bio bi zahvalan.

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 08:36
Bez dileme: AIWA.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
aparatusonitus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj aparatusonitus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 11:44
Imao sam model stepenicu niže AD-F850, svirao i snimao fenomenalno usprkos jeftinoj konstrukciji gdje je to bilo moguće i kvalitetnoj gdje je to trebalo. Radi i dan danas kod drugara, samo je mijenja remen 2x.
Non e mai abbastanza...
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2017 u 11:52
Aiwa 910 je dobar  model  no  s obzirom što se nudi na njuškalu  treba biti oprezan  i obratiti  pažnju na sve detalje glede  ispravnosti
zden
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 32333435>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
Mark Levinson No332