Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 44454647>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.lipanj.2020 u 23:22
FANCY, ono sto se grije je grec. Danas izgledaju malo drukcije, ali sve je to isto, imaju 4 nozice: plus, minus i dvije za izmjenicnu struju. Jeftini su, i kad kupujes pogledaj da je malo veci od postojeceg. U kazetofonu nisu visoki naponi, niti taj grec ispravlja veliku struju. S malo vecim si siguran da ce imati karakteristike za rad na tom mjestu.

A ovi drugi kvarovi i popravci, to je normalno na starim uredjajima. Korozija, ta zelena sluz i slicno, to dolazi od starosti uredjaja. Na kraju zahrdjaju nozice poluvodica i hrdja se siri unutar poluvodica dok ga ne izgrize, i onda je gotovo. Kvar niti ne vidis iz prve, a takvih poluvodica danas vise i nema, a ako se mogu staviti neki moderniji, treba znati i puno je posla. Ako se i popravi, na ostatku uredjaja korozija ide dalje...

A drago mi je sto si osposobio Revox...   smijeh

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.lipanj.2020 u 11:36
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Daj flipni horizontalno sliku, bode u oci ovak da
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 09:45
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

FANCY, ono sto se grije je grec. Danas izgledaju malo drukcije, ali sve je to isto, imaju 4 nozice: plus, minus i dvije za izmjenicnu struju. Jeftini su, i kad kupujes pogledaj da je malo veci od postojeceg. U kazetofonu nisu visoki naponi, niti taj grec ispravlja veliku struju. S malo vecim si siguran da ce imati karakteristike za rad na tom mjestu.

A ovi drugi kvarovi i popravci, to je normalno na starim uredjajima. Korozija, ta zelena sluz i slicno, to dolazi od starosti uredjaja. Na kraju zahrdjaju nozice poluvodica i hrdja se siri unutar poluvodica dok ga ne izgrize, i onda je gotovo. Kvar niti ne vidis iz prve, a takvih poluvodica danas vise i nema, a ako se mogu staviti neki moderniji, treba znati i puno je posla. Ako se i popravi, na ostatku uredjaja korozija ide dalje...

A drago mi je sto si osposobio Revox...   smijeh

Znači ovo što se grije je grec a jeli moguće da mi zbog njega izgori osigurač, tj kad je grec otkazao da je ostišao osigurač? Znači mogu uzeti bilo koji i samo ga zalemiti pravilno i to je to.

A što se tiče korozije. Godine naprave svoje, ali sad bar znam da se kod starijih uređaja mora biti krajnje pažljiv i otvoriti kako kažu 4 oči i uz to još povećalo.. 
Kad sam kupio ovog Revox, onaj tko mi ga je prodao, izmjenjao je kondenzatore, trimere i još nekakve stvarčice na ploči i to doštimao (popravlja elektroniku to mu je zanimanje) ali nije popravljao  transport jer je to radilo. A nedugo nakon kupnje meni se transport zblesirao i zatim me je capstan osovina namučila do bola, ima negdje na forumu i tema o tome gdje sam pisao, opisivao.. 
A da samo znač koliko je meni drago što sam Revoxa osposobiosmijeh taj zvuk Revoxo-ovog B215 je milina, skoro se čuje kako Linn LP12.
Hvala ti na javljanju i na savjetima, neću žuriti ali ću u doglednoj budućnosti nabaviti grec i to pokušati srediti i naravno javiti kad i ako proradi.da

Editirao FANCY - 10.lipanj.2020 u 09:45
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 09:47
maltus, budem idući puta, ovo je bilo na brzinu.proteza
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 10:23

Znači ovo što se grije je grec a jeli moguće da mi zbog njega izgori osigurač, tj kad je grec otkazao da je ostišao osigurač? Znači mogu uzeti bilo koji i samo ga zalemiti pravilno i to je to.

Zbog cega je osigurac izgorio, tesko je reci. A zbog cega se i grec previse grije, takodjer je tesko reci. Mozda ima problema u elementima koji se nalaze iza greca.

Grec bi bilo dobro promijeniti pa vidjeti kako ce se sklop ponasati dalje. Ne mozes staviti bas bilo koji, ali recimo da ce zadovoljiti svaki za napon od 100V i struju od 2A. Najcesce su za napon od 600 ili 1000V, ali od viska galva ne boli. Svaki fizicki veci od ovog tvog bi gotovo sigurno trebao zadovoljiti.

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.lipanj.2020 u 13:41

A što se tiče korozije. Godine naprave svoje, ali sad bar znam da se kod starijih uređaja mora biti krajnje pažljiv i otvoriti kako kažu 4 oči i uz to još povećalo.. 
Kad sam kupio ovog Revox, onaj tko mi ga je prodao, izmjenjao je kondenzatore, trimere i još nekakve stvarčice na ploči i to doštimao (popravlja elektroniku to mu je zanimanje) ali nije popravljao  transport jer je to radilo. A nedugo nakon kupnje meni se transport zblesirao i zatim me je capstan osovina namučila do bola, ima negdje na forumu i tema o tome gdje sam pisao, opisivao.. 
A da samo znač koliko je meni drago što sam Revoxa osposobiosmijeh taj zvuk Revoxo-ovog B215 je milina, skoro se čuje kako Linn LP12.
Hvala ti na javljanju i na savjetima, neću žuriti ali ću u doglednoj budućnosti nabaviti grec i to pokušati srediti i naravno javiti kad i ako proradi.da

Sta je bilo sa capstanom i kako si to rjesio?
To im je jedna od najvecih falinga.....
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2020 u 23:03

Zbog cega je osigurac izgorio, tesko je reci. A zbog cega se i grec previse grije, takodjer je tesko reci. Mozda ima problema u elementima koji se nalaze iza greca.

Grec bi bilo dobro promijeniti pa vidjeti kako ce se sklop ponasati dalje. Ne mozes staviti bas bilo koji, ali recimo da ce zadovoljiti svaki za napon od 100V i struju od 2A. Najcesce su za napon od 600 ili 1000V, ali od viska galva ne boli. Svaki fizicki veci od ovog tvog bi gotovo sigurno trebao zadovoljiti.

Odlično, kad se malo primirim i imadnem vremena pozabavit ću se ovim brecom. Što da kažem još osim, još jednom hvala na savjetima i predlozima.LOL
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.lipanj.2020 u 23:28
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Sta je bilo sa capstanom i kako si to rjesio?
To im je jedna od najvecih falinga.....

Transport im je tenkovski ali to sa capstanom im jedna od većih od traljavosti. Onako robustan transport i onda capstane naprave da ne smiješ kraj njih "disati".
Ja se malo kao hobijem bavim elektronikom i dosta toga znam sam popraviti, pogotovo mehaniku. 
Ali samo kao hobi i kad mi se da, na tome odmaram živce.
Iskreno rečeno, sa Revoxom sam ih pogubio za dva života, kad sam mijenjao capstan osovine.
Kad god nešto otvaram ili si zapisujem, snimam ili slikam, da znam kasnije sve vratiti upravo onako kako je bilo.
I kod Revoxa sam tako napravio dok sam skidao i rasklapao. Štoviše kad sam skinuo osovine bile su primjetno pomotane, tj nisu bile centrirane....
Kupio sam kompletan paket sa dvije osovine (podosta skupe) i par podloški koje idu uz njih. Očistio ležajeve, podmazao sve kako spada,ugradio pažljivo osovine, redoslijedom koji je navden, sve sastavim i ne radi, capstan se ne okreće i tako sam ja vježbao jedno 10 puta, sve skini, sve vrati i uvjek isti posao i isti redoslijed i onda nakon mnogo vremena odjednom je proradilo i radilo je dugo vremena, dok mi deck sam od sebe nije stao i tad je završio u podrumu na duže vrijeme. A kad sam ga ponovno otvorio, prva misao mi je bila dali osovina okreće i za čudo okretala je..
Ovdje imaš jednu dobru stranicu gdje se mjenja capstan osovina http://www.nord-com.net/andreas.lenz/revox_b215.htm  i ovdje nešto slično ali više elektronika. http://www.captndifool.de/index.php/cassettendecks/revox/revox-b-215-mkii  naravno sve je na Njemački ali ima google prevodioc pa to danas nije problem...
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.lipanj.2020 u 23:27
Kod montaze moras paziti kako je orjentiran osigurac/fixator zamasnjaka (na zamasnjaku je obojana tocka kod jednog udubljenja). Kod njih su u pravilu klizni lezaji osovina potroseni. A oni su tvornicki upresani u kuciste i u jednom potezu izbuseni na mjeru da budu oba lezaja osovine centrirana..Nije mi jasno zasto nisu stavili kuglagere kao na reel-masinama mrgud
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.lipanj.2020 u 00:30
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

.Nije mi jasno zasto nisu stavili kuglagere kao na reel-masinama mrgud

Takvi klizni lezajevi su puno jeftiniji od kuglicnih lezajeva.   mig

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 44454647>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA