Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 41>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2009 u 15:31
Originalno postano od strane člana: VanDerGraaf VanDerGraaf napisao:

Originalno postano od strane člana: Tube Tube napisao:

Nisam znao da još ima nekorištenih primjeraka, mislio sam da su korišteni (vidio sam da piše nekorišteno, ali sam mislio da je to neki trik).
Ja sam vidio trostruku cijenu prije dosta vremena, pa sam odustao. Kada vidim ovu digitalnu "kvalitetu", onda sam se opet predomislio, pa ću ga vjerojatno nabaviti nakon dužeg vremena...
Primijetio sam da ima dosta sakupljača, sakupljate li vi te uređaju da biste ih koristili ili vam sluše za ukras?

ima nekoristenih. naleti se na poneki. zato im i je vrijednost tolika. i ovaj je novi, samo nije u originalnom pakovanju a to mu rusa vrijednost. uostalom, taj je mono pa i ne spada u hi-fi, mada je kolekcionarski primjerak.

radi se o sakupljanji, toliko ih nemogu koristiti , ali ponekad i zasviraju. imam i nekoliko ljepih tunera, gramofona, equalizera i slicnih uredaja.

Jel se netko sjeca filam "PRISLUSKIVANJE"
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2009 u 15:38
Originalno postano od strane člana: Tube Tube napisao:

Nisam znao da još ima nekorištenih primjeraka, mislio sam da su korišteni (vidio sam da piše nekorišteno, ali sam mislio da je to neki trik).
Ja sam vidio trostruku cijenu prije dosta vremena, pa sam odustao. Kada vidim ovu digitalnu "kvalitetu", onda sam se opet predomislio, pa ću ga vjerojatno nabaviti nakon dužeg vremena...
Primijetio sam da ima dosta sakupljača, sakupljate li vi te uređaju da biste ih koristili ili vam sluše za ukras?

A cuj, u mladosti nije bilo novcica, nisam bil neki radio ili TV studio da SMIJEM kupiti REVOX-a !
Sada sam nabavil jednog PR99 da ga IMAM. Tu i tamo mi dopadne u sake neka vrpca pa je preslusam i ev. digitaliziram. Jos sam sa smeca spasil jednog VIKING OF MINEAPOLIS-a tip STEREO88. Lampas iz '64, radi na 110V i viden u par filmova (Egzorcist i neki film na nosacu aviona).
A zakaj? To ti nemrem opisati, nego
Na vrh
Tube View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tube Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.rujan.2009 u 15:51
U redu. Hvala na odgovorima.
Na vrh
Archie View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Archie Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27.rujan.2009 u 16:45
Prije desetak godina došao sam u posjed jednog jednostavnog Technicsa RS-M7. Ispravan ali jako prljav. Nalon čišćenja zamijenio sam gumicu i radi bez greške. Jedini problem je koncentrična kapica Rec L/R koje nema. Ako netko ima takav rashodovani ili zna gdje ima dijelova za njega, bio bi mu zahvalan.

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best

analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.rujan.2009 u 21:39
Evo malo kazetofonske Studer erotike

Dakle, prednjica transporta trake i detalj oba capstana, audio glava i senzora za kraj trake. Ovi plastični djelovi je sve što se plastike tiće na toj mehanici.

Stražnja strana mehanike. Na vrhu ovo što izgleda kao motor je zapravo solenoid koji podiže masivan aluminijski blok sa glavama , pinch rollerima i stabilizatorima kazete.
Dva velika mjedena kotača su zapravo brushless motori sa hall i tacho senzorima vrtnje, po jedan za svaku capstan osovinu.

Rotor jednog od motora sa capstan osovinom.

Stator motora na kojem se nalaze pogonske zavojnice, hall senzori (s druge srane pločice), te tacho senzor (cik-cak vodovi). Vidljiv je i ležaj osovine.

na vrhu fotke opet solenoid a ispod su motori za okretanje kolutova trake, svaki za jedan kolut. Nema apsolutno nikakvog prenosa. Okretni momemt i brzinu vrtnje korigira elektronika ovisno o mehaničkom otporu odnosno struji za pokretanje motora.

Donja strana mehanike. Vidljiv je masivan aluminijski blok sa glavama i ostalim elementima transporta trake.

Još neke sitnice.

Brzinu protoka trake monitorira eletronika sa qurtznom vremenskom bazom.
Točnu napetost trake održava servo sklop prema podacima koje dobiva sa oba hall motora.
Transport trake i njeno premotavanje događa se gotovo trenutno.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2009 u 06:52
Ovo na slikama je tesko ko moj cijeli Marantz SD4000 a on bas i nije od plastike 

Editirao maltus - 29.rujan.2009 u 06:52
Na vrh
alenvprekršku View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alenvprekršku Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2009 u 08:35
Gašo,
to nije erotika. To je dalekometno topništvo.
Čestitam, ako je tvoj.
Na vrh
alenvprekršku View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alenvprekršku Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2009 u 08:37
Aha, još nešto. Vladaš makro fotografiranje. Kapu dole.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2009 u 08:44
Originalno postano od strane člana: alenvprekršku alenvprekršku napisao:

Aha, još nešto. Vladaš makro fotografiranje. Kapu dole.

Samo da znas kaj je u drugom zivotu (nemoj nikom rec : fotograf)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.rujan.2009 u 09:07
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Ovo na slikama je tesko ko moj cijeli Marantz SD4000 a on bas i nije od plastike 
Ovo na slikama je ipak profi engine, a ne zabavna elektronika.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 41>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Utjecaj različite duljine ka...
Forum: Retro audio