Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kazetofoni

Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 56>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2020 u 00:50
Deckovi su mi bolest godinama, držim jih i nemam pojma zašto Ying Baš me prije dve nedelje zove prijatelj kod kojeg imam tri decka debelu godinu dana i kaže, da jih je izgustirao. Ja, kako nemam nekog mesta za njih, pa predlaže da jih prodam. Još su ispravni. Jedino Nakamichi sporo okreče kasetu. Kad pogledam, ono same fine cijene. Kod njega su Pioneer CT-91a, Nakamichi RX-505 i Sony TCK-990ES. Imam još doma Akai GX-9 i nedelujučeg Marantz SD-9000 dbx. Vidim da bi se skupilo za jedne dobre naponske kabele... haha
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2020 u 20:36
Originalno postano od strane člana: 11duc 11duc napisao:

Deckovi su mi bolest godinama, držim jih i nemam pojma zašto Ying Baš me prije dve nedelje zove prijatelj kod kojeg imam tri decka debelu godinu dana i kaže, da jih je izgustirao. Ja, kako nemam nekog mesta za njih, pa predlaže da jih prodam. Još su ispravni. Jedino Nakamichi sporo okreče kasetu. Kad pogledam, ono same fine cijene. Kod njega su Pioneer CT-91a, Nakamichi RX-505 i Sony TCK-990ES. Imam još doma Akai GX-9 i nedelujučeg Marantz SD-9000 dbx. Vidim da bi se skupilo za jedne dobre naponske kabele... haha

"KOLKO"haha Sony TCK-990ES.proteza
Na vrh
11duc View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj 11duc Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2020 u 23:23
Originalno postano od strane člana: FANCY FANCY napisao:

Moram ga najprije obojiti na zlatno, izgleda da se bolje prodaju haha
Na vrh
Darco View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Darco Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2020 u 23:58
Lepi je, sta jes jes...sony.

Al samo jedan je pravi Japanac, dusom i tijelom....Nakamichi. Kao neki Transformer.
Predstavnik neukih. Počnimo sa domaćim stvarima
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2020 u 09:18

Meni boja ne igra ulogu zlatni_zub. Imao sam nekoliko puta  priliku kupiti ih ali nekako se uvjek "omakne". A ponajviše su me od kupovine odvratile pretjerane cijene. I dan danas vidim da pojedinci za Revox B215 traže 1000-1500 CHF, deck je ok ali ne vide oni ljepotu u decku nego u novčanicama. Kao i za Sony PS5 danas. U trgovini košta 500 CHF ali trenutno nije dostupan, tek iza nove godine dolazi nova tura a masa ih je pokupovala u prvom valu prodaje i po nekoliko komada, samo zbog zarade i nije ih ni otpakovala nego ih trenutno prodaju za 1000 CHF i više. Nije to entuzijazam ili ljubav prema "komponenti" ngo ljubav prema novcu. Ali eto, svatko voli nešto, a neki opako vole novac..haha

Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2020 u 10:42

Meni boja ne igra ulogu zlatni_zub. Imao sam nekoliko puta  priliku kupiti ih ali nekako se uvjek "omakne". A ponajviše su me od kupovine odvratile pretjerane cijene. I dan danas vidim da pojedinci za Revox B215 traže 1000-1500 CHF, deck je ok ali ne vide oni ljepotu u decku nego u novčanicama. Kao i za Sony PS5 danas. U trgovini košta 500 CHF ali trenutno nije dostupan, tek iza nove godine dolazi nova tura a masa ih je pokupovala u prvom valu prodaje i po nekoliko komada, samo zbog zarade i nije ih ni otpakovala nego ih trenutno prodaju za 1000 CHF i više. Nije to entuzijazam ili ljubav prema "komponenti" ngo ljubav prema novcu. Ali eto, svatko voli nešto, a neki opako vole novac..haha

Nemoj bas gledat 215 ili slicni, imaju svi isti problem sa lezajevima capstana. Jedina ako si siguran u vlasnika pa da znas da nije prekomjerno upotrebljavan. Ne znam koliko ti se uklapa u tvoj sistem REVOX B77 (imam jednog viska obrva ) jer je to kudikamo ozbiljnija mashina.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
FANCY View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj FANCY Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2020 u 15:10
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

[QUOTE=FANCY][QUOTE=11duc][QUOTE=FANCY]

Nemoj bas gledat 215 ili slicni, imaju svi isti problem sa lezajevima capstana. Jedina ako si siguran u vlasnika pa da znas da nije prekomjerno upotrebljavan. Ne znam koliko ti se uklapa u tvoj sistem REVOX B77 (imam jednog viska obrva ) jer je to kudikamo ozbiljnija mashina.

Dobar je to aprat, ali gdje ću sa tom skalameriom? Imao sam Revox A77 ali sam ga poklonio, nema mjesta za tu egzotiku. I nekako me više privlače kazetofoni.. 
Sklonosti iz djetinjstva, kad se slinilo pred izlozima na kojekakve deckove koji su koštali kao lijepa kravica..haha
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2020 u 17:44
 Ali eto, svatko voli nešto, a neki opako vole novac..haha

Nije sve u  lovi  love nema ne
zden

Na vrh
kela View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kela Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23.prosinac.2020 u 22:35
Originalno postano od strane člana: skorpa10 skorpa10 napisao:

Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Posto u prvom opisu i pitanju nije jasno naznacena geneza i uzrocno posljedicna veza shuma, sad smo na pocetku.

Daljnja analiza situacije bi trazila angazman guranja nosa u topologiju audio sekcija i napajnaja kazica, za to nema cajta.

Šum moze nastajati u lokanim napajanjima, sklopovima preklapanja signala (fet, bjt muxovi..), ili u samim sklopovima pretpojacanja(oscilacija OPampova) ili cak od posušenih decoupling signalnih kondenzatora s povisenom strujom curenja(povisen interstage DC offset).

Sretno

Sprava radi "tutta forca", sredjeno.

Zamjeni jos neke komponente (kao sto predlaze A.N.T. clan foruma) ako nisi da ubijes  malo tupav sound kojeg ima u stock varijanti. Recap bi svakako godio ako dulje ostaje u funkciji i uporabi.

Na vrh
skorpa10 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj skorpa10 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.prosinac.2020 u 09:21
Hvala na preporuci. Planiram u dogledno vrijeme napraviti "recap" (kao sto sam napravio "upgrade" na AKAI GX-635) pa bi usput mogao izvesti i tu modifikaciju, samo kad nadjem malo vremena (jos nisam u penziji)

Editirao skorpa10 - 24.prosinac.2020 u 09:22
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5051525354 56>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Strujni kabel