Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Šiljci, još jednom

Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2009 u 12:22
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

Izuo bi se za zvučnike

Radi se o Thielu cs2.3, koji nije toliko velik, težak, a i skup kao cs6 

11500 kn i nije sad neko teško izuvanje u SH ,zato sam i naveo potencijalno zanimljiv zvučnik koji bi se vjerojatno Stenu, svidio po karakteru i mogućnostima.
Druga stvar je da recimo u HR Thiel uopće nema zastupnika, pa je gotovo veća mogućnost sresti ličkog Medvjeda na putu do posla nego naletiti na Thiel.

Radi se o vrlo neutralnom i revealing zvučniku, bar kako recenzije vele.
Ovo oko ampova i wattaža kad se sjetim savjeta sa foruma oko B&W matrixa, treba ti 482watax6 i slično više ne kupujem, otkad sam shvatio da ga jako dobro može potjerati i rotel od 30wpc 
Bitno je da ima struje, ali najbitnije je da legne karakterom, a na ove zvučnike ne bi išao sa svjetlijim "in face" ampovima.

Možda bi ovo prije išlo u dobre SH prilike, ali eto...

Editirao Kalle242 - 24.rujan.2009 u 12:23
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2009 u 12:22
Originalno postano od strane člana: Notax Notax napisao:

To na vrhu je koaksijalac - srednji i visoki, dole je bass od 25,4 cm magneta 200 mm, a na dnu je pasivna membrana od 30 cm.
Onda dobro.
Kad se preselim u gajbu sa 50 m2 dnevnom izbom kupujem ih imidjetli.
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2009 u 12:26
Ma promašio notax fudbal, ovo je sve to, ali u manjim dimenzijama, znači moguće odličan izbor za sobe oko 20m2
Na vrh
Notax View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Guverner

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Notax Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2009 u 12:34
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

[
Radi se o Thielu cs2.3, koji nije toliko velik, težak, a i skup kao cs6 

11500 kn i nije sad neko teško izuvanje u SH ,zato sam i naveo potencijalno zanimljiv zvučnik koji bi se vjerojatno Stenu, svidio po karakteru i mogućnostima.
Druga stvar je da recimo u HR Thiel uopće nema zastupnika, pa je gotovo veća mogućnost sresti ličkog Medvjeda na putu do posla nego naletiti na Thiel.

Radi se o vrlo neutralnom i revealing zvučniku, bar kako recenzije vele.
Ovo oko ampova i wattaža kad se sjetim savjeta sa foruma oko B&W matrixa, treba ti 482watax6 i slično više ne kupujem, otkad sam shvatio da ga jako dobro može potjerati i rotel od 30wpc 
Bitno je da ima struje, ali najbitnije je da legne karakterom, a na ove zvučnike ne bi išao sa svjetlijim "in face" ampovima.

Možda bi ovo prije išlo u dobre SH prilike, ali eto...

Pih! Ala liče manji i veći model.
Inače, i u tom testu na Stereophile-u u specifikacijama piše: Recommended power: 100-400W. Impendanaca se kreće izmedju 2 i 5 Ohma. Ni Ohmska karakteristika ni faza nisu tako ispeglane skretnicom kao kod modela CS6.
Eff. je 90.5 dB sa 2.83 V što će reći oko 87 dB/1W. Ako ide u manju prostoriju tipa 18-25 m2 i ne treba toliko snage kao za veći model. 100 W na 4 Ohma bi bilo OK, ali je sama vrsta opterećenja "malo neugodnija" za pojačalo nego sa CS6. Bilo bi tu potrage za odgovarajućim partnerom.

Editirao Notax - 24.rujan.2009 u 12:36
    E=mC^2 +/-3dB
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.rujan.2009 u 21:04
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

... Ovo oko ampova i wattaža kad se sjetim savjeta sa foruma oko B&W matrixa, treba ti 482watax6 i slično više ne kupujem, otkad sam shvatio da ga jako dobro može potjerati i rotel od 30wpc 
Bitno je da ima struje, ali najbitnije je da legne karakterom ...

Ukratko - tak je.

Btw. nije Thiel, iako bih volio poslušati barem nešto od njih.
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2009 u 00:28
 Nadam se da ću se uspjeti prošvercati s malim oglasom, tipa; tražim, ali ipak vezano za temu.

Ako ima netko od forumaša da je solidno vješt s tokarskim strojem, i da ima volju nešto ne posebno komplicirano za uraditi (nešto što ne mogu naći niti za netu za naručiti, a niti mi mogu pomoći lokalni tokari), a što uključuje i posjedovanje nareznice ie ureznice od 1/4 cola (nitko od lokalnih majstora to nema), bio bih enormno zahvalan. 
 Nadoknada se podrazumjeva, plaćam zlatom.

Kontakt na PM, naravno.

Editirao Sten - 22.prosinac.2009 u 01:00
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2009 u 00:32
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ako ima netko od forumaša da je solidno vješt s tokarskim strojem, i da ima volju nešto ne posebno komplicirano za uraditi (nešto što ne mogu naći niti za netu za naručiti, a niti mi mogu pomoći lokalni tokari), a što uključuje i posjedovanje nareznice ie ureznice od 1/4 cola (nitko od lokalnih majstora to nema), bio bih enormno zahvalan.
 Nadoknada se podrazumjeva, plaćam zlatom.

Kilo zlata za kilo siljaka... 

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.prosinac.2009 u 11:15
 Šiljci kažeš ... Ajd dobro 

Btw. netko mi se ponudio za nešto istokariti kad je tema bila otvorena, al' da me ubiješ ne znam više tko od forumaša - obrisah poruku.
 Šifra: javi se opet
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28.listopad.2016 u 11:52
 Hmmm ... opet banalbi problemi sa šiljcima, 7 godina kasnije, samo drugi promjer.

Kako nema na ebayu šiljaka M10 (barem ne onih običnih, kakvih M6 i M8 ima na kile), a lokalnog tokara, koji mi je rješavao takve i slične stvari, više nema, eto ponovo upita ovdje.

Trebao bih nešto ovako ... samo bez matica, to sam već riješio.
Ne mora biti crno (eloksirano ili što već), samo je bitno da ima ovaj "išarani" dio za "hvatanje" kombinirkama , i da je "trnoružica" špic dakle još više u špic nego ovi na slici.

Ako netko zna da ima za kupiti u HR može neki link. Ostalo može PM.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Onkyo Tx 8050 - pomoć
Forum: Audio komponente