Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Kenwood 700M restauracija

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 20:14
Originalno postano od strane člana: ilimzn ilimzn napisao:

Pa dobro, vrazji DAC mzoes cuti kod Baxe :) a ovo uskoro kod Darka...

A je..ga si vidio listu uređaja?  Kako da sad ulovim 3 smirena sata i odem na slušanje + stalan posao.

Neda mi se to slušat "na vrat na nos". A Darko je več ziher digao ruke od mog posjeta.

Dobro morat ću po onaj TA-N7, pa onda.

A baxa i ja smo često van faze što se slobodnog vremena tiće.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
ilimzn View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ilimzn Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 20:35
Originalno postano od strane člana: Kale Kale napisao:

Hvala... kad smo vec kod sarafa, 'majstor' je pogubio i dvadesetak istih, pa su i oni nadomjesteni sa NOS :)

Ja muku mucim sa bas tim NOS vijcima... neke vijke sam narucivao iz USA (www.aaronsgeneralstore.com) jer nisam nigdje mogao naci crno eloksirane vijke , di ih ti nabavljas?

Reciklaza...
Ozbiljno - isti se vijci rabe u svim japanskim uredjajima valjda vec 40 godina. Stari CRT monitori i sl. su odlican iozvor... I ja muku mucim s crnima, ali za sad ih jos imam. Sto god ode u dijelove, uvijek skinem sve vijke.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 20:41
Crnce napraviš dobrim mat sprejem gaddemit.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Mate View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Mate Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:04

Nastavak slijedi spustanjem prednje ploce... i tu se vec vide novi problemi:

Obratite paznju na sivu, plavu i ljubicastu zicu koje izlaze iz trafoa. Koliki j eminimum inteligencije potreban da bi se shvatilo da je okrugla rupa s zaobljenim bridovima tamo upravo napravljena za te zice?
Ali ne, umjesto toga, zice su odsjecene, pa naknadno zalemljene - primijetite patrljke plave i ljubicaste zice na lemnoj letvici kod desnog instrumenta. Opet, pitanje - mozes zalemiti, ali ne mozes odlemiti? naravno, zice su opet odsjecene na dugo tako da siva zica jedva doseze svoje mjesto. Ono sto se ne vidi je da je zapravo zalemljena u nastavku oguljenog patrljka jer bi inace bila prekratka - no ni to nije ponukalo 'majstora' da shvati da zice trebaju ici drugim putem.

......

Ajde , ajde, kako bi drukčije zapamtio gdje vratiti koju žicu. Otvickaš baš tako sa malo izolacije i kasnije nemaš problema kod vraćanja.
Jedino ta rupa za prolaz.... bem joj miša. Di su je baš na sredinu metnuli.
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:12

Krasan primjerak zlatnog doba audio industrije ,kako izgleda ta mrcina mora da "pjeva".

Usput jedno informativno  pitanje za majstore. 

Što vam/nam pokazuje  podatak  da je damping faktor za jedno power pojačalo  stereo/300  mono/150   na 50Hz  8ohms..
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:29
Ne shwatam podatak, daj ponovi.
Na vrh
pepa View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pepa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:30
Originalno postano od strane člana: gord gord napisao:

Što vam/nam pokazuje  podatak  da je damping faktor za jedno power pojačalo  stereo/300  mono/150   na 50Hz  8ohms..

koliko se ja sjećam,to je omjer impedancije zvučnika i unutrašnjeg otpora pojačala.Podatak nam govori koliko se dobro kontrolira bas zvučnik.
Na vrh
gord View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj gord Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:37
Gašo na brošuri  su navedene tvorničke specifikacije power amp.
Između silnih podataka naveden je i podatak za damping faktor. 300  stereo,150 mono;50Hz 8 ohms.
Često  susrećem kod oglašavanja da kupci navode taj damping faktor.Zanima me što on "pokazuje" i da li navedene brojke govore o nekoj kvaliteti ili o nečem drugom....
"Ako prestanem vjerovati u snove,život više neće imati smisla.To je razlog zašto ću i dalje težiti snovima sve dok ne umrem." Soichiro Honda
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:39
To mi pokazuje da mu je u mono (bridge) varijanti damping faktor duplo niži, da trpi duplo manje opterečenje, da je strujno duplo slabiji... što je normalno za veliku večinu pojačalaca osim oniš što mogu prenesti više struje nego što utičnica u zidu može izdati.
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.siječanj.2010 u 21:45
Ne govori direktno o kvaliteti pojačala.

Ostalo je offtopic pa molim...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 8>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,254 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente