Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Magnepan zvučnici

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 10:56
Izbaciti jednu fotelju (prvu do vrata) ,  sjesti na kauč, te megije staviti nasuprot .  Kad se ne slušaju ,  prisloniti uz zid.  Eto.  Što se tiće razbijanja ,  primjerci kod zastupnika moraju proći puno duži put do krajnjeg korisnika,  odnosno prevale sigurno par tisuća km više ,  no nebitno za priču.  Pauza, odjava,  vrijeme je za izist nešto.
Na vrh
psps View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj psps Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 11:07
Originalno postano od strane člana: jitter jitter napisao:

Znam da je uzas. Ako imate neku ideju o razmjestaju slobodno napisite (iako muckam glavom o tome 2 godine ali nikako ne vidim nacin za poboljsanje).

Megiji direkt iz tvornice su dobra ideja, samo me strah da se ne razbiju dok dodju iz USA.

Mozda nesto ovako? Izbacio ti jednu fotelju.

Editirao psps - 22.siječanj.2010 u 13:33
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 11:17
psps
Kako megijima treba što više zraka,uporabnija je moja varijanta,sa time da se ormar pomakne skroz udesno do kauča.Da je neki drugi tip zvučnika u igri bile bi obje varijante dobre.No najnepovoljnija je u ovome slučaju,ona kako je jitter zamislio.
Nosce te ipsum
Na vrh
psps View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj psps Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 11:27
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

psps
Kako megijima treba što više zraka,uporabnija je moja varijanta,sa time da se ormar pomakne skroz udesno do kauča.Da je neki drugi tip zvučnika u igri bile bi obje varijante dobre.No najnepovoljnija je u ovome slučaju,ona kako je jitter zamislio.

Meni je tvoj prijedlog skroz ok ali onda ce megije kad nece slusati stalno morati stavljati uza zid (barem onaj koji bi bio kod vratiju) a meni to nikako ne bi odgovaralo jer mi se ne bi dalo stalno ih micati. S druge strane, ukoliko megiji stvarno trebaju toliko zraka kako se navodi tesko da ce u ovoj sobi prosvirati kako god ih setupirao jer je jednostavno premala i prenatrpana.
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 11:31
Točno je sve kako si rekao,ali on je zapeo za njih.A da trebaju zraka,to je apsolutno nedvojbeno,naročito straga.Uz zid je zvuk loš!Slušao i znam što govorim.
Nosce te ipsum
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 12:28
Znaci trebalo bi reorganizirati prostoriju da megiji stoje uz kraci zid. Oba prijedloga mi se cine dobra i izvediva.

Probao sam Regine R1 i bivse Diamonde 9.1 stavit uz kraci zid ali mi to nije zvucalo narocito dobro.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 14:14
Originalno postano od strane člana: jitter jitter napisao:

Originalno postano od strane člana: joby joby napisao:

Ako smijem predložiti zvučnike za sobu od cca 12 kvadrata, onda bi to bili ProAc Response 1 sc.
Hvala na prijedlogu za ProAc, znam da su to vrhunski zvučnici. Htio bi probati planarne zvučnike, da jednostavno promijenim cijelokupan zvuk sustava. Odnosno da uvedem brzinu i transparentnost u njega.
 Iako se mene taj ProAc nije pretjerano dojmio, brzine mu ne manjka, a transparencije ima i više nego Megiji.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 14:30
U manje od 15m2 je greota upucavati neke zvučnike veće od kutije za cipele. Mali ProAc je odličan prijedlog za potencijalno vrhunski zvuk u maloj kvadraturi.
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 14:38

Mene bi zanimalo kaj bi od Elektrostata (ili sl.) pasalo u moju sobu (25,5 + 13 m2). Volim jako srednjetonski spektar, ali i bas (definiran, kratak,čvrst..). Sluša se blues, Jazz, country, stari rock, klasika.....

P.S..... imam točno godinu dana , da razmislim koje zvučike da kupim, pa eto, pitam (treba početi s gnjavažom)....

Editirao olif - 22.siječanj.2010 u 14:42
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.siječanj.2010 u 14:59
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Mene bi zanimalo kaj bi od Elektrostata (ili sl.) pasalo u moju sobu (25,5 + 13 m2). Volim jako srednjetonski spektar, ali i bas (definiran, kratak,čvrst..). Sluša se blues, Jazz, country, stari rock, klasika.....

P.S..... imam točno godinu dana , da razmislim koje zvučike da kupim, pa eto, pitam (treba početi s gnjavažom)....
To je bar lako B&W 802 ili Focal utopia
Nosce te ipsum
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End