Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Magnepan zvučnici

Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Magnepan zvučnici
    Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 13:54
Pozdrav svima!

Zanima me vase misljenje o Magnepanovoj liniji zvucnika? Pogotovo o MG12 ako je netko imao prilike slušati? Prekjučer sam posjetio audio art u nadi da cu ih naci i poslusati ali nazalost nista od toga jer su rasprodani.

Pa molim ponosne vlasnike i, naravno, ostale da kazu nesto o njima! Koje su im prednosti, mane i sl.
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 14:16
Tu ti je kratka recenzija: http://www.audiofil.net/hifi_item.asp?NewsID=251 .  Koristio sam ih 3,4 godine,  a upravo idelano uparenje je neko punowatno pojačalo od UR ,  te Kimber zvučnički kabel,  sve navedeno iz vrha ponude spomenutih.   Idealni odabir za barok, renesansu, žičane instrumente,  a  konzumenti moderne glazbe ili uštekane na struju,  zgodnije bi bilo da potraže nešto drugo što daje jači tlak, druk , bas . 
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 14:32
Dobra recenzija. Dapace, ako je istina napisano o brzini i transparentnosti cini se kao zvucnik za mene. Ljubitelj sam uglavnom vokalno/akusticne glazbe s cestim izletima u rock ali i klasicnu. Nisam tip koji luduje za dubokim basom ali volim da ga ima u "normalnim" kolicinama.
Na vrh
butros gali View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

friški plesnivec

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj butros gali Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 14:50
Rock , odnosno slušanje spomenutog na MG12SE  definitivno zaboravi .  Recimo prastari Kef C 60 u navedenom žanru ga doslovno pojede,  odnosno ponizi,  ali baš do kraja.   Rock ti može odraditi MG20 ,  ali to je već druga priča, odnosno kako istočno kažu drugi par opanaka.  MG12 je referentno rješenje za ciljani vid/oblik glazbe,  ali  tu rock svakako ne spada.  
Na vrh
accuphase View Drop Down
Banned
Banned

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj accuphase Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 14:58
Originalno postano od strane člana: butros gali butros gali napisao:

Rock , odnosno slušanje spomenutog na MG12SE  definitivno zaboravi .  Recimo prastari Kef C 60 u navedenom žanru ga doslovno pojede,  odnosno ponizi,  ali baš do kraja.   Rock ti može odraditi MG20 ,  ali to je već druga priča, odnosno kako istočno kažu drugi par opanaka.  MG12 je referentno rješenje za ciljani vid/oblik glazbe,  ali  tu rock svakako ne spada.  

Uz par dobro odabranih, dobro podešenih sub-ova...
ne bi bilo problema, šta god čovek voleo da sluša.

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 15:46
Originalno postano od strane člana: jitter jitter napisao:

Pozdrav svima!

Zanima me vase misljenje o Magnepanovoj liniji zvucnika? Pogotovo o MG12 ako je netko imao prilike slušati? Prekjučer sam posjetio audio art u nadi da cu ih naci i poslusati ali nazalost nista od toga jer su rasprodani.

Pa molim ponosne vlasnike i, naravno, ostale da kazu nesto o njima! Koje su im prednosti, mane i sl.

di si doma, ako si voljan do pazina možeš čut 1.6 sa 8W 300B ili tranzistorskih 115W pa prosudi...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 16:41
Originalno postano od strane člana: jitter jitter napisao:

... ako je istina napisano o brzini i transparentnosti cini se kao zvucnik za mene. Ljubitelj sam uglavnom vokalno/akusticne glazbe s cestim izletima u rock ali i klasicnu. Nisam tip koji luduje za dubokim basom ali volim da ga ima u "normalnim" kolicinama.
Onda bi to mogao biti zvučnik za tebe, uz određene opaske.

Prvo, kako je Butros naveo, to nije prvi izbor za r'n'r, ali ako to uglavnom ne znači navijati da čuje i zadnji čovjek u ulici, te bas koji tutnja i kad treba i kad ne treba, može se vrlo lijepo slušati i taj žanr.

Što se tiče brzine i transparencije ...
 Za moje uho zadovoljavajuća brzina i transparencija postoji u području koje odrađuje ribon, dok područje panela ... pa, recimo da nisam baš bio impresioniran. Prije svega se to odnosilo na transparenciju. A i krpa na zvučnike baš ne pomaže u tom smjeru.

Na brzinu nisam imao prevelike zamjerke, štoviše najbolji bas koji sam čuo u svojoj sobi bio je upravo sa 1.5 - brzo, čisto, duboko (linearan do cca. 40Hz, sa blagim padom na niže, čujno do 25Hz-a), definirano, čista petica.
 Problem je samo midbas koji jednostavno ima manji atak nego je potrebno, tako da zvučnik u tom dijelu zvuči lagano povučeno, kao bez energije, i kao da sve svira malo sporije nego bi trebalo.

Još lagani osvrt na amplifikaciju.
 Samo nađi kvalitetni amp koji ti se sviđa zvukom i prikači ga na Megije. Nisu nužne nikakve elektrane, niti je nužno da košta toliko i toliko (ne-malo) novaca. Normalno, što bolji (obično skuplji) uređaj, tim bolje, ali to je tako kod svih zvučnika.
 Ja sam svoj probao u raznim sobama, i na raznim pojačalima, i on je svirao gotovo isto sa bilo čime. Doduše, to govori i da nije baš šampion neutralnosti, ali nekome to i nije baš bitno.

Mani je pak bilo, pa je to, uz kompromitiranu transparenciju, bio razlog zašto sam ga prepustio u druge ruke.

Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
jitter View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj jitter Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 19:28
Prvo, hvala Matija na ponudi.Nisam u blizini ali kad budem javim ti se na pm.

Znaci postoji konsenzus da je midbas bolna tocka ovog zvucnika pa mu stoga i ne lezi rock. To mi se ne cini veliki problem jer mi je akusticna i vokalna glazba primarni izvor uzitka. Rock slusam glasno kao i ostalo, sto znaci umjereno.

Sto se tice pojacala, gospodin iz audio arta mi je rekao da je najbolje koristiti high current pojacalo (naveo je Simaudio integrirca kao primjer). U svjetlu toga kako bi pasao Rega Brio3 posto ga vec imam?
Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 19:41
mene je kod megija nešto privuklo prvi put kada sam ih imao prilike čuti, uz direktnu usporedbu sa ostalim kutijama jednostavno nisam imao srca odabrati nešto drugo, taj način prezentacije bi mi uvijek falio bez obzira na sve...zadovoljavaju moje potrebe, mogu neopterećeno i opušteno satima slušati muziku i uživat i to je to...
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.siječanj.2010 u 19:47
 Bojim se, nikako. Mislim, sviralo bi to, ali elektronika ala Rega je upravo ono što bih ja izbjegavao.
 Tom zvučniku (što se mene tiče svima, ali pogotovo tom) treba odrešita, živahna, brza elektronika, odlične mikrodinamike, a svakako ona koja nije deficitarna u transparenciji. Rega to jednostavno nije, iako nisam slušao konkretan Brio, ali sumnjam da je on kontra od Reginog kućnog zvuka.

Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 11>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,223 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Audio komponente