Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

sobna akustika

Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: sobna akustika
    Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:09
Eh, nisam se mogao suzdržati obzirom na raspravu glede svake komponente zasebno sa cijenama od 30000,oo kn.
Zanimljivo je da nitko ne potroši ni 1000,00 kn za sređivanje sobe u kojoj su takve komponente.
Naravno prvo treba naći firmu i čovjeka koji je uopće školovan za takvo nešto, a još i da je audiofil. Tko je bolji od Jurice (ishmaela) za to? Reklama firme u kojoj radi bila je na forumu.
Za početak sam mu poslao tlocrt mog stana sa nekim mojim idejama o rasporedu namještaja.

I tu moram stati jer nemogu ubaciti ni tlocrt ni slike 3D simulacija ni rezultate mjerenja, ni proračuna jer nisam registriran
Ili nešto krivo radim?
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
wiseman View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj wiseman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:28
Registriraj se na photobucket.com i tamo uploadaj slike.
Kada želiš stavit sliku na forum samo kopiraš IMG code iz photobucketa:

To je to
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:43
http://s900.photobucket.com/albums/ac204/tumbak/?action=view&current=RT60grafickirezultatimjerenja.jpg

Aha aha ako ovo upali ovo su rezultati mjerenja iz kojih je vidljivo da je vrijeme odjeka je prosječno oko 0,55s, s tim da se na niskim frekvencijama penje na oko 1,0s zbog čega mi je sa muzikom kod koje dominiraju dionice sa niskim frekvencajama stage malo mutan i raspored izvođača postaje teško uočljiv. 
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:46
Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

http://s900.photobucket.com/albums/ac204/tumbak/?action=view&current=RT60grafickirezultatimjerenja.jpg

Aha aha ako ovo upali ovo su rezultati mjerenja iz kojih je vidljivo da je vrijeme odjeka je prosječno oko 0,55s, s tim da se na niskim frekvencijama penje na oko 1,0s zbog čega mi je sa muzikom kod koje dominiraju dionice sa niskim frekvencajama stage malo mutan i raspored izvođača postaje teško uočljiv. 

E jesam talentiran za ovo

Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:47

Editirao Aquarius - 07.svibanj.2010 u 12:48
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:47
A sad ono što je Jurica napravio prije ovih mjerenja, a na osnovu čega sam dao raditi police, pa rasporedio namještaj, slike , maske na radijatorima i sl.

Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 12:59
A ovo je stolar, na sreću moj frend, napravio u svom programu prema dimenzijama koje sam dobio od Jurice.

U donje dijelove svake police idu apsorberi koji će izravnati vrijeme odjeka ispod 500Hz tako da će u konačnici biti fino poštelano na oko 0,5s.
Naravno, treba reći da je Jurica bio već dva puta sa mikrofonima, laptopovima, balonima i sl., jednom u praznoj sobi a jednom u namještenoj, ali bez apsorbera. Mjerenja koja su dana napravljena su bez apsorbera, jer inače nije moguće ni definirati iste.
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 13:11
Prije svega pohvala na dosadašnjem uloženom trudu i načinu razmišljanja. Imam osjećaj da bi to sve zajedno u konačnici moglo izvrsno izgledati i zvučati.

S nestrpljenjem očekujem daljnji razvoj situacije... Baci koju fotku usput.
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 13:38
eto, krenuo sam malo drukčijim putem od 

Aquariusa zbog WAF-a (faktor utjecaja žene/babe kod odabira pozicije zvučnika) pa smo umjesto knauff-a išli na rješavanje akustike sa policama za knjige i sl.

Evo i rezultat simulacija za odabir apsorbera:

Već frend stolar buši rupice prije lakiranja u bijelo. Kada bude gotovo poslikat ću.

Htio bih samo naglasiti da bih da ovo nisam radio potrošio neznam koliko na zvučnike, kablove, neznam što, a čim počnu niske frekvencije ode stage. Sada to odlično radi sa recimo gitarama (Paco, Tommy i sl.), Grace Jones i sl. gdje dominira sredina frekvencijskog pojasa. Kako će biti kada riješimo bazu neznam, nadam se nakon svega da će biti ok, ovo ide polako već mjesecima.

Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2010 u 13:41
evo još 3D-a od Jurice!

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End