Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

sobna akustika

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2010 u 09:21
Lest, sorry šta ti se ja javljan ka laik, ali samo ću reć par sitnica, onako, laički, iz mog kuta gledanja, o bojanju spužve...

Mislin da nema šanse da ti bilo kakva boja neće shebat svojstva spužve... Možda bi puno bolje, čišće i jednostavnije rješenje bilo lipo obmotat spužvu s nekom tkaninom u boji...

Na taj način, i svojstva tkanine se mogu pridodat svojstvima spužve, u prigušenju/disperziji... I možeš sa tkaninom 'bezšavno' povezat više ploča spužve, šta bi vizualno moglo bit lipše...

A sad, kakav će efekt imat... Uhhh, bojin se da ćeš tu teško dobit kvalitetan odgovor, jer ka šta i sam znaš, bez mjerenja, i to kvalitetnog, nema tu kruva... Ali, ako dobiješ neke dobre smjernice, možeš metodom pokušaja/pogreške (ilitiga metodom srljanja ) pokušavajući sa pomalo različitim smještajem dobit maximum, onako, 'na uvo'...

EDIT: dok san obavlja nešto, pretekli mi dvojica, kojima ipak triba više virovat...

Editirao Doomsday - 05.lipanj.2010 u 09:22
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
criss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj criss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2010 u 10:18
    Znači nismo više dvojica nego trojica
AntiCriss
Na vrh
olif View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj olif Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2010 u 11:42
Dobro kaže Doom....
Mislim da bi bolji bili npr. ovakvi difuzori .....
Večina boja je prema (običnim) spužvama agresivna i nagriza ih !
A za morske (jadranske) spužve,  ne znam......
Na vrh
criss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj criss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2010 u 11:44
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Dobro kaže Doom....
Mislim da bi bolji bili npr. ovakvi difuzori .....

</A>
Večina boja je prema (običnim) spužvama agresivna i nagriza ih !

A za morske (jadranske) spužve,  ne znam......

I dobro izgleda kao instalacija u prostoru
AntiCriss
Na vrh
dinx View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj dinx Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2010 u 14:14
ja sam puno dobio stavivši tepih (sag) (!?!!!!?) na zid kontra zvučnika, te tapiserije bočno od zvučnika, nešto uljanih slika i pokoji cvijet.dakako, i tepih na pod između zvučnika. slike sa staklima sam izbacio, samo ulja na platnu. moj pas daisy u fotelji ima funkciju upijanja onih frekvencija koje ljudsko uho ne čuje.
pathos clasic one, sonus faber grand piano home, pro-ject 2 Xperience, xindak fs1
Na vrh
bais View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bais Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.lipanj.2010 u 15:18
dobar dinx dobar . Imam ja hrčka, također u sinergijske svrhe
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 10:15
Originalno postano od strane člana: Doomsday Doomsday napisao:

Lest, sorry šta ti se ja javljan ka laik, ali samo ću reć par sitnica, onako, laički, iz mog kuta gledanja, o bojanju spužve...

Mislin da nema šanse da ti bilo kakva boja neće shebat svojstva spužve... Možda bi puno bolje, čišće i jednostavnije rješenje bilo lipo obmotat spužvu s nekom tkaninom u boji...

Na taj način, i svojstva tkanine se mogu pridodat svojstvima spužve, u prigušenju/disperziji... I možeš sa tkaninom 'bezšavno' povezat više ploča spužve, šta bi vizualno moglo bit lipše...

A sad, kakav će efekt imat... Uhhh, bojin se da ćeš tu teško dobit kvalitetan odgovor, jer ka šta i sam znaš, bez mjerenja, i to kvalitetnog, nema tu kruva... Ali, ako dobiješ neke dobre smjernice, možeš metodom pokušaja/pogreške (ilitiga metodom srljanja ) pokušavajući sa pomalo različitim smještajem dobit maximum, onako, 'na uvo'...

EDIT: dok san obavlja nešto, pretekli mi dvojica, kojima ipak triba više virovat...

Evo slikica sada kada je gotovo

prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 10:28
Što se tiče bojanja vune neznam otkuda takve ideje. Morate uzeti posebnu vunu Isover AP-20 koja je kaširana sa jedne strane pa se ljepe jedna na drugu tako da kaširane strane budu vanjske. Firma gdje je moj frend uzeo je Laser iz Lučkog. Inače on je to montirao na vrata, bušio rupe (Trasting, zove se Mlinac 091/3235050, malo ga reklamiram), i na kraju napravio sama vrata! Ovaj isover je baš za to, dakle ima akustička svojstva prema Juričinom proračunu, te je tvornički kaširan!!!

Inače još uvijek nevjerujem koja je to promjena u zvuku. Naime, prije montaže apsorbera kupio sam CD xrcd24 od Dire Stritsa Brothers in arms, te neznam koliko puta slušao zaredom Money for nothing(sjeća me na mladost hehehe). Nakon montaže apsorbera odlučio sam poslušati tu stvar opet jer mi je bila iznimno svježa u memoriji, te sam ostao u čudu čuvši glas (osim Markovog) na kraju pjesme koji podsjeća na Stinga. To prije nisam čuo. Pogledavši omot vidim da je Sting sudjelovao na snimanju te pjesme i pjevao refren na kraju!!! Probao sam i sa Kool &gang gdje se pojavila zanimljiva situacija da je glas vokala bio ispod razine instrumenata, i to samo u jednoj stvari (nemogu se sada sjetiti kojoj).
Dakle, nemoram ni reći da kada je pozicioniranje vokala ovakvo, kako je sa instrumentima, pogotovo na FIMinim CD ili XRCD24. Tak sada se privikavam na tako izrazito čujnu promjenu.
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 10:34
Pardon, sada vidim da je riječ o bojanju spužve. Uglavnom, netreba raditi napamet, bez kompletne analize prostora za slušanje i mjerenja isključivo u poziciji za slušanje.
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 10:41

Ako nije problem da postaš slike cijelog prostora iz svih kuteva. Ovaj ormar mi se poprilično sviđa.

iMeteoropat
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,164 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Deklarirana snaga pojačala