Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

sobna akustika

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 10:49
Ma obične police, po naputcima s početka teme od Jurice. Polikario sam bočne stranice u crveno ostalo bijelo, napravio moj frend Mlinac, imaš broj iznad. Police su dvije indentične, ništa specijalno.
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 10:53
Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

Ma obične police, po naputcima s početka teme od Jurice. Polikario sam bočne stranice u crveno ostalo bijelo, napravio moj frend Mlinac, imaš broj iznad. Police su dvije indentične, ništa specijalno.

Ma samo me zanima kako prostor izgleda u cijelosti, ako hoćeš naravno.
iMeteoropat
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.lipanj.2010 u 11:14
Budem uslikao, samo da uhvatim vremena, spojio sam prošli tjedan pa mi je sad gužva!
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 09:39
Originalno postano od strane člana: Sinnerman Sinnerman napisao:

Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

Ma samo me zanima kako prostor izgleda u cijelosti, ako hoćeš naravno.

Evo, evo

Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 09:46
Još moram posložiti knjige po policama, ali čekam i još jedan ugradbeni ormar u predprostoru dn. boravka pa ću se pozabaviti sortiranjem. Neznam dali sam ti sada što pomogao, vidi se i maska na radijatoru, slika na zidu na poziciji po proračunu (ulje na platnu) dakle sve je manje više po podacima od Jurice. Nisam slikao Natuzzi, jer mi se čini kao da sam sebi offtopičarim, ali valjda Te to ni ne zanima.
Zapravo još uvijek se čudim kako je puno rasprava o kabelima i sl. dok teme o rješavanju sobne akustike ne interesiraju nikoga. Vjerojatno WAF?
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 10:00
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Dobro kaže Doom....
Mislim da bi bolji bili npr. ovakvi difuzori .....

Probajte to objasniti ženama, kada čiste prašinu sa toga.

Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 10:04
Hvala na slikama. Zanimljivo mi je da si napravio akustički tretman pomoću namještaja, slika i sl.

Maska za radijator je super ispala, apsorberi u dnu polica su isto nenapadno napravljeni. I da, trebalo bi prvo napraviti ovakve intervencije a onda se baviti kabelima. Pošto je u proračun ušao i natuzzi trebao i si i njega poslikati  

Editirao Sinnerman - 30.lipanj.2010 u 10:05
iMeteoropat
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 10:47

Hvala na slikama. Zanimljivo mi je da si napravio akustički tretman pomoću namještaja, slika i sl.

Maska za radijator je super ispala, apsorberi u dnu polica su isto nenapadno napravljeni. I da, trebalo bi prvo napraviti ovakve intervencije a onda se baviti kabelima. Pošto je u proračun ušao i natuzzi trebao i si i njega poslikati  

Ma natuzzi je iz staroga stana, srećom kožni, jer kaže Jurica da je koža zakon glede svojstava.
A rješeneo je nenapadno zbog WAF-a i izbjegavanja dodatnih troškova u "prave" difuzore i apsorbere, a dn. boravak dijelim samo sa mojim malcem, a udaljen je hodnikom od kuhinje te hodnikom od spavaće sobe, i naravno vratima pa onda WAF gleda svoju seriju u spavaćoj. Kako sam se za to izborio nisam još smio koristiti "prave" apsorbere, nego sam Juricu izgnjavio da to tako rješava. Ali dobro, to mu je posao
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 11:01
Originalno postano od strane člana: olif olif napisao:

Dobro kaže Doom....
Mislim da bi bolji bili npr. ovakvi difuzori .....
Večina boja je prema (običnim) spužvama agresivna i nagriza ih !
A za morske (jadranske) spužve,  ne znam......
Zavaljaš se u sofu (pretpostavljam da je to ovo dolje) i dočeka te difuzor u potiljak. Zagarantiran difuzni užitak.
Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 11:07

Rješavanje akustike pomoću "priručnih sredstava" je moguće u nekim slučajevima. Ovaj puta smo nakon mjerenja, definiranja željenog karaktera zvuka u prostoru i izrade detaljnog računalnog modela, ustanovili da bi takvo rješenje bilo izvedivo. Svaki od predmeta unutar prostora ima svoje akustičke osobine, pa je njihovim pažljivim odabirom i rasporedom u prostoru, moguće postići željene akustičke uvjete cijelog prostora.

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,214 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Marantz Esotec sm/sc 6