Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

sobna akustika

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 12:19
Originalno postano od strane člana: Ishmael Ishmael napisao:

Originalno postano od strane člana: Sinnerman Sinnerman napisao:

Hvala na slikama. Zanimljivo mi je da si napravio akustički tretman pomoću namještaja, slika i sl.
Maska za radijator je super ispala, apsorberi u dnu polica su isto nenapadno napravljeni. I da, trebalo bi prvo napraviti ovakve intervencije a onda se baviti kabelima. Pošto je u proračun ušao i natuzzi trebao i si i njega poslikati  

Rješavanje akustike pomoću "priručnih sredstava" je moguće u nekim slučajevima. Ovaj puta smo nakon mjerenja, definiranja željenog karaktera zvuka u prostoru i izrade detaljnog računalnog modela, ustanovili da bi takvo rješenje bilo izvedivo. Svaki od predmeta unutar prostora ima svoje akustičke osobine, pa je njihovim pažljivim odabirom i rasporedom u prostoru, moguće postići željene akustičke uvjete cijelog prostora.

Dobro si to odradio

Jako sam zadovoljan, to mi je jedna od boljih investicija u hifu
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
TomislavZg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomislavZg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 12:29
Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

ajde, pusti hvalospjeve .. daj ti to nama .. onako, konkretno... u postotcima ...
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 13:01
Originalno postano od strane člana: TomislavZg TomislavZg napisao:

ajde, pusti hvalospjeve .. daj ti to nama .. onako, konkretno... u postotcima ...

Mislim da je bilo čitljivo kroz/između redaka da je to kao izmjena komponente, a kako neki tvrde da nema razlika između CD playera kako da ja dam postotak. Prema piramidi?
Nakon veće svote love i slušanja nekoliko kućnih takvih sistema svatio sam da postoci, basevi, visoki i sl. nemaju veze sa hifom. Sustav je dobar ako slušaš muziku nakon nekoliko minuta, jer to znači da nisi optrećen nedostacima sustava koji je ujednačen u svim segmentima (kojih je puno više od basova i visokih) te je kao takav sposoban reproducirati snimku kakva god ona bila, pa ako je ista izvrsna sustav daje iznimnu prirodnost, neposrednost u komunikaciji između glazbenog djela i onoga koji sluša.
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 13:21
To je to, Tumbonja.
Na vrh
TomislavZg View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj TomislavZg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 13:50
naravno.. to je bilo više onako.. kroz šalu :)
Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 14:26

Nakon veće svote love i slušanja nekoliko kućnih takvih sistema svatio sam da postoci, basevi, visoki i sl. nemaju veze sa hifom. Sustav je dobar ako slušaš muziku nakon nekoliko minuta, jer to znači da nisi optrećen nedostacima sustava koji je ujednačen u svim segmentima (kojih je puno više od basova i visokih) te je kao takav sposoban reproducirati snimku kakva god ona bila, pa ako je ista izvrsna sustav daje iznimnu prirodnost, neposrednost u komunikaciji između glazbenog djela i onoga koji sluša.

Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 14:30
Originalno postano od strane člana: TomislavZg TomislavZg napisao:

naravno.. to je bilo više onako.. kroz šalu :)

Nema šale. Ali oprošteno
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 15:09
Originalno postano od strane člana: Ishmael Ishmael napisao:

Rješavanje akustike pomoću "priručnih sredstava" je moguće u nekim slučajevima. Ovaj puta smo nakon mjerenja, definiranja željenog karaktera zvuka u prostoru i izrade detaljnog računalnog modela, ustanovili da bi takvo rješenje bilo izvedivo. Svaki od predmeta unutar prostora ima svoje akustičke osobine, pa je njihovim pažljivim odabirom i rasporedom u prostoru, moguće postići željene akustičke uvjete cijelog prostora.

Zanima me par stvari:

Što sve mora biti zadovoljeno da bi se ti upustio u posao. Evo recimo imam golu sobu gdje je betonski pod i zidovi od bloka. U kojoj fazi radova bi se ti trebao uključiti u posao. Da li kada se završe podne i zidne obloge, da li kada se doda i namještaj, da li ti je bitno koji će točno zvučnici biti u toj sobi (ovo me najviše zanima), da li treba biti sve kompletirano prije tvog dolaska ili ne mora.

Nadam se da ćeš i kod mene doći na očevid pa me zanimaju neke elementarne sitnice. Znam da svaku sitnicu možeš uključiti u proračun ali eto pitam. 

iMeteoropat
Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 16:06

Zanima me par stvari:

Što sve mora biti zadovoljeno da bi se ti upustio u posao. Evo recimo imam golu sobu gdje je betonski pod i zidovi od bloka. U kojoj fazi radova bi se ti trebao uključiti u posao. Da li kada se završe podne i zidne obloge, da li kada se doda i namještaj,

Ukratko: što ranije to bolje. Najbolje je u toku izrade glavnog projekta građevine.

da li ti je bitno koji će točno zvučnici biti u toj sobi (ovo me najviše zanima),

Općenito nije bitno, ali je dobra praksa prilikom projektiranja obratiti pozornost na neke specifičnosti zvučnika koje naručitelj želi smjestiti u prostor. Kod tumbakovih Magneplanara je korištena otvorena polica kao difuzor za stražnju stranu emitera, tako da smo prostoriju akustički "povećali", tj. kontrolirano povećali osjećaj prostornosti.

da li treba biti sve kompletirano prije tvog dolaska ili ne mora.

Ovisi kojim poslom dolazim. Najbitnije je da je komletiran stol, da se ima što za izist' i popit

Editirao Ishmael - 30.lipanj.2010 u 16:06

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.lipanj.2010 u 16:12
Hvala na odgovoru. Za ovo zadnje ne brini, ako dođe do susreta nečeš htjeti otići barem tjedan dana

Editirao Sinnerman - 30.lipanj.2010 u 16:23
iMeteoropat
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 9>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente