HOME FORUM KLUB KONTAKT
HI-FI HOW TO VAŠ HI-FI NOVOSTI PREPORUKA OGLASNIK  
Audiofil - feel the sound - forum: Multimedia show Zagreb - 24-26.9. 2010
  Aktivne temeAktivne teme  Lista ČlanovaLista članova  PomoćPomoć  Chat Chat
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Ostalo
 Audiofil - feel the sound - forum : Ostalo : Ostalo
Message Icon Tema: Multimedia show Zagreb - 24-26.9. 2010 Odgovori na post Otvori novu temu
<< Prošla stranica  od 18 Slijedeća >>
Autor posta Poruka
alenvprekršku
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 13.studeni.2008
Online Status: Offline
Quote alenvprekršku Odgovoribullet Napisano: 25.rujan.2010 u 23:14
    Pozdrav škvadra.
Trensi i ja smo se neplanirano morali vratiti ranije.
Ispričavamo se zbog toga.
Sve je OK i stigli smo doma.
Uskoro se vidimo u Ljubljani.

Post editirao alenvprekršku - 25.rujan.2010 u 23:15

IP IP Logged
audiofill
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 07.lipanj.2003
Quote audiofill Odgovoribullet Napisano: 25.rujan.2010 u 23:43
Eto upravo i ja stigao kuči.

Bilo je super! Susreo sam se sa starim prijateljima i upoznao nešto novih. 

Društvo hvala puno na ugodnom druženju i nadam se da se ponovo vidimo 8-10. oktobra na Ljubljanskem showu.

Lijep pozdrav svima!
IP IP Logged
baka
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 30.srpanj.2006
Quote baka Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 10:23
 ajmo pospanci nabacite kave fotke  za nas sitne, male koji nismo
bili na sajmu. Nebi bilo na odmet i pokoji subjektivni komentarčić o sustavima koji su svirali

"I have the simplest tastes. I am always satisfied with the Best."             
IP IP Logged
adrian
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 04.siječanj.2004
Quote adrian Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 12:15
  Prvo da se pohvalim da sam upoznao Edisona.I nije tačno da me razočarao ,dapače, pravi je dobrica  peacemaker.Takođe sam upoznao i Khadgar-a(isti je kao na avataru).
   Nažalost,kasno smo stigli oko 15 sati,a opet dosta smo se žurili nazad.

Slažem se da nije bilo lošeg sistema na sajmu,samo loša akustika.Neki od sistema su nažalost bili u potpuno pogrešnim sobama,neki su imali akustičke tretmane(ACA i Božo najviše).
   Prvo smo ušli u sobu gdje je svirao slovenački zvučnik,mislim Gallus,model Aldabaran ili slično.Primare mono blokovi i pre,izvor Gryphon cd(jedno pola metra sa pola metra).Po meni odličan zvučnik u lošem prostoru,tako da je jeka bila evidentna,a i fokus se malo gubio kod reprodukcije klavira.3+(4 u drugoj sobi)
   Pored je bila soba sa Bryston ampovima,Rega isis playerom i PMC zvučnicima(ne znam model,ali je cijena oko 100k kuna).Jako brzo,dinamično,transparentno sa možda malo bumijajućim basom(soba).Na moje traženje spojili su i male Audio Physic Spark kutije koje su me oduševile veličinom zvuka u tako velikoj prostoriji(to je bio jedini  zvučnik koji ponio kući sa sajma,zbog mog prostora)4

Gore sam sreo Edisona i Khadgar-a u BK audio sobi.Tu sam se nekako najmanje zadržao,pa su dojmovi površni.Fin high i mid dio,jako ugodan,ali je bas bio boomy i totalno nedefinisan,kao jeftin sub.Opet možda soba.3+

Soba pored je bila nešto novo.Vklop sa 2 setupa.Tom evans audio design zvučnici i Golden note ostatak.Zvučnici sa Jordan drajverima su svirali jako lijepo,možda malo pretoplo i u definitivno premaloj sobi.3+(4 u drugoj sobi)

Drugi sistem je bio sastavljen od Serblinovih novih bebica pod imenom Ktema i Tom Evans monoblokova(push-pull cijevi) Meridian Server(za Edisona) i Golden note tube dac.Meni jedan od najboljih sistema na sajmu,ali naravno u premaloj sobi.Lijeva kutija kao da je imala rezonancije u pojedinim trenucima.Šta god da je puštano preko njih zvučalo je prosto sjajno(a čuli smo gotovo sve žanrove).Kuriozitet je da je na kutijama odozgo ugraviran potpis Andree Bocelli-ja koji je bio oduševljen njihovim zvukom.4+(5 u drugoj sobi).

Zatim je išao DB audio sa Ayon zvučnicima i Ayon elektronikom.Sjajan zvuk,sa sjajnim dubokim i definisanim basom, timbralno korektan,ali opet jako mala soba za ove montrume od kutija.Bočni zidovi su bili max pola metra od njih,a čitava soba 15-ak kvadrata.4 (4+ u drugoj sobi).

Hd multimedia je imala sistem u kome je svirao Dynaudio Special 25 sa
Audia Flight  elektronikom.Mene se najmanje dojmio.Sve je korektno,ali opet bez emocije.Kao vrhunski pro monitor. 3

Colibri labs je ponudio svoje kutije pod nazivom Mystic SE.Sa sjajnim izborom materijala(SS jedinice,Mundorf Silver/gold,bakar-srebro ožičenje,WBT...).AR elektronika.Ovaj sistem bih volio ponovo poslušati u dobro tretiranom prostoru jer je zvučao baš sjajno,ali je bas bio nedefinisan.Puštali su Doug MacLeod-a zvuk me držao prikovanog u svakom trenu.Direktno,prodorno,timbralno korektno,jednostavno ful ugođaj.4+

Kod Bože očekivano dobro.Wilson audio u dobro tretiranoj prostoriji sa Mark Levinsonovim mono blokovima i Kuzma gramofonom i nisam siguran ali mi se čini E.A.R. preampom je bio jedan od boljih sistem,ako ne i najbolji.Zvuk je imao baš sve uz možda malo previše basa,što opet pripisujem prostoru. 5- (5 u drugoj sobi).

Za kraj smo poslušali Magneplanar elektrostatike na VTL elektronici i mislim VPI gramofonu.Očekivano najveća pozornica od svih(kutije su barem 2 metra visoke),pravi koncert doživljaj.Meni jedini nedostatak je malo tanak zvuk,što se najviše osjetilo kod reprodukcije klavira.Nedostajao je onaj fini reverb kutije klavira.Kao i dubina muškog vokala.Ocjena 4+

Sve u svemu se nisam pokajao što sam došao.Žao mi je samo što nisam upoznao još nekog od forumaša.

Post editirao adrian - 26.rujan.2010 u 12:17

“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
IP IP Logged
Edison
HiperAktivan
HiperAktivan
PeaceMaker

Registriran: 24.travanj.2006
Quote Edison Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 14:02
Postao adrian

Prvo da se pohvalim da sam upoznao Edisona. I nije tačno da me razočarao, dapače, pravi je dobrica  peacemaker 

Ma ono, nisam visok dva metra, kako si pretpostavljao...
Lijepo si opisao sve sto je bilo na sajmu. 

IP IP Logged
Sten
HiperAktivan
HiperAktivan
Nikad zadovoljan

Registriran: 09.listopad.2005
Quote Sten Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 17:57

Ne znam je li do mene ili do sajma, ali ovo mi je bio, ako ćemo gledati prosjek kvalitete zvuka, najbolji sajam. Svega u jednoj sobi nisam imao što za slušati (jer je netko gadno pretjerao sa toe in-om), a ostalo gotovo sve jedno bolje od drugog, barem za sajamske prilike, za slušanje "s nogu".

Da mi netko kaže" uzmi jedan sistem za doma" stvarno ne znam za koji bih se odlučio,barem ovako na brzinu.

Ok, generalno bih mogao podijeliti sisteme u 2 kategorije, ali i ona slabija ne bi razočarala, što me iznenadilo.

- Gallusi ... Mislim da ti dečki stvarno neće prodati puno tih zvučnika. Ovo mi je dosad njihov najbolji zvuk, ali taj zvučnik ima više nego čujnih problema sa basom i tu očito nema jednostavne pomoći. No, sobu su spasili prekrasni , sada već vintage, Primarei.

- PMC, oni veliki za na stalak ... sve ok, malo monitorski, volim ja takav zvuk, nema se tu što puno dodati i oduzeti, ali dečkima treba reći da ne može klamparati neki pop pjesmuljak na prezentaciji. Daleko od toga da očekujem samo uobičajenu "audiofilsku mjuzu", ali to im je neozbiljno. Uhvatiš malo slobodnog mjesta, i onda čuješ iz zvučnika tako nešto, bolje je vrijeme utrošiti za čuti neki drugi sistem.

- Ayon ... oni veliki crveni su očito odlični zvučnici, ali ne za onu sobu.

- Colibri ... uopće ne loše, ali taj zvučnik treba malo doraditi. "Čuju" se visoki i "čuje" se bas. Ipak, kad se sjetim nekih drugih uradaka sa ovih prostora, i kakve su im bile prve prezentacije, Colibri su čisti palac gore.

- DB Audio ... tko - što ... ne znam je li stvar u onim Tangent zvučnicima ili u meni nepoznatoj ampifikaciji ali tu je poprilično falilo briljance, na način da je vladao jedan taman, i podosta zrnat zvuk. Ako je do zvučnika - šteta.

- Ubiq ... mali sistem (onaj prvi) skupih zvučnika ... ne znam što bih rekao ... ostavio me indiferentnim. Onaj drugi sistem, sa Serblinovim zvučnicima, je druga priča. Ukratko, bolje od ičeg iz Sonus Faber produkcije što čuh. A i dizajn je fino opičen, dostojan pandan onoj drvenariji i koži.

- Sumić i Božo ... Nek mi nakon toga netko kaže da je ML elektronika nemuzikalna, hladna i slično. Mislim, nisam nikad bio tog mišljenja, ali ovo sa Wilsonima mi je bio možda i najbolji zvuk sajma. Zvuk negdje između, ajmo tako reći, klasičnog coaksijalnog sustava i panela - odlične aure ali i neposrednosti. Zvučnici možda malo preveliki za sobu, ali samo možda.

- Megiji 1 i 2 ... ne znam koji su mi bolje svirali. A to onda znači da su novi 1.7 fenomenalan zvučnik. Kako sam imao 1.5, čuo 1.6, mogu samo rećči da je ovo popriličan korak naprijed za Magnepan, i da mi je žao da nemam sobu za te zvučnike, jer im je cijena gotovo dohvatljiva. Definitivno Best Buy sistem.

I da, ja nisam nikog sreo (osim Bože) jer nitko ne dolazi tako rano (12h). No,to vrijeme mi se tokom godina pokazalo kao najbolje, jer sistemi su već zagrijani, a gužve nema. Kad sam odlazio, oko 14h, već si morao jako dugo pik***ti mjesto u večini soba.

IP IP Logged
Kalle242
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Registriran: 13.travanj.2005
Quote Kalle242 Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 18:38
Eh sajam ko sajam, ne djelim baš oduševljenje sa svim sustavima, ali da se imalo što čuti i vidjeti definitivno...

Dobro mi je radio Dynaudio special 25 opušten, rezolutan i kultiviran zvuk, Wilsoni standardno odlično, slušao sam sličan setup kod Bože, ali ovo sad je bilo daleko bolje, valjda su se usvirali.

Ayoni, dobro, no nisu mogli skriti pomalo "keramički karakter" sa žičanim instrumentima,
PMC, izvrstan bas, pozornica, dinamika, pomalo suh timbar no može proći.
Megiji, deficitarno na basu, ali sve ostalo fenomenalno na oba modela, gotovo jedini sustav koji je davao realnu visinu zvučne slike.
Colibri... OKej, no znalo je biti i bolje.

Gallus, u zadnjih par sajmova vrlo dobro, no ne znam što im bi na ovom, kutijasto i tutnjavo.
Serblinova Ktema iliti još jedan Darth Vader ;), to bi trebalo zvučati fantastično, no il je neka falinga u setupiranju il što drugo, zvuk je bio nervozan i gotovo vrištav na onih par predložaka što čuo. Dobro poznati Dead can dance, me istjerao iz slušaone.

Tangent, suho nedostaje teksture, činele zvuče ko sa ritam mašine, flat zvuk...
IP IP Logged
Gašo
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Registriran: 16.srpanj.2004
Quote Gašo Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 19:57
No? Jel netko nešto kupio ili će kupiti nakon sajma?
IP IP Logged
cdanijel
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 17.siječanj.2007
Quote cdanijel Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 20:03
Postao Gašo

No? Jel netko nešto kupio ili će kupiti nakon sajma?

Samo softver.
IP IP Logged
adrian
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 04.siječanj.2004
Quote adrian Odgovoribullet Napisano: 26.rujan.2010 u 20:04
Ja kupio stari broj HiFi choice-a za 10 ćuna.

“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
IP IP Logged
<< Prošla stranica  od 18 Slijedeća >>

Odgovori na post Otvori novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na Forum
Vi ne možete stavljati nove teme
Vi ne možete odgovarati na teme
Vi ne možete brisati Vaše postove
Vi ne možete editirati Vaše postove
Vi ne možete raditi ankete
Vi ne možete glasati u anketama

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Ova stranica je generirana za 0,047 sekundi.

ZADNJIH 15 POSTOVA

Forum: HIFI komponente ...
  preporuka jeftinog sistema

Forum: High-End
  dCS Puccini & U-Clock
 Forum: Računala i audio
  Roon Labs
 Forum: Računala i audio
  Raspberry pi
 Forum: HIFI komponente ...
  SACD player Marantz SA7003
 Forum: Uradi sam