Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Triode Festival 2011

Odgovori Odgovori Stranica  123 74>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
sstrsat View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sstrsat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Triode Festival 2011
    Objavljeno: 21.rujan.2010 u 13:25
Evo nam pomalo stize jesen i vrime je da se pocnemo lovit planiranja iduceg Triode Festivala. Zacas ce stic prolice 2011 i moramo ga docekat spremni.
Nakon onakvog odziva u Krasnom, virujen da ce nas 2011 bit jos i vise i sa puno novih konstrukcija.

A kako smo lani stekli i neka organizaciona iskustva, ajmo provat sad ic po nekom logickom redu. Zato predlazem da krenemo najprije sa listom ucesnika i sa popisom opreme (pa makar bila jos u planiranju). Mislin da je onaj lanjski nacin sa c/p liste sasvim dobar i da mozemo ic istim sistemom.

Za sada bi bilo najbolje da diskusije o lokaciji i ostalim logistickim stvarima (majce, raspored slusanja itd itd) pustimo za malo kasnije , dok se lista barem ugrubo ne iskompletira. Sve te stvari itekako zavise od broja prijavljenih i kolicine opreme a kako vrimena ima i vise nego dosta onda nece bit problem da se sve to naknadno i detaljno prodiskutira.

Pa kako sam vec otvoril temu, evo da odma zapocnem sa listom. Molil bin svakoga ki je zainteresiran sudjelovat (bez obzira da li ima vec gotove uredjaje ili ih tek planira) da se cim prije upise na listu tako da nam ostane vise vrimena za lokacijsko / organizacijaske dogovore

Triode Festival 2011 - lista ucesnika

1)  sstrsat + bolja polovica + junior (od opreme: OTL, Fostexi i DAC ka i lani + MC cijevno phono pretpojacalo sa MHz trafima + 6C33 parafeed u dvostrukoj OTL/trafo konfiguraciji sa pojajcenim 800 omskim Philips AD9710AM zvucnicima - ovaj parafeed ce bit rad mog juniora. A ako vrime dozvoli da se zavrsi, bit ce i SE sa 2SK70 v-fetovima i cijevnim driverom)
krepat ma ne molat
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 14:00

1)  sstrsat + bolja polovica + junior (od opreme: OTL, Fostexi i DAC ka i lani + MC cijevno phono pretpojacalo sa MHz trafima + 6C33 parafeed u dvostrukoj OTL/trafo konfiguraciji sa pojajcenim 800 omskim Philips AD9710AM zvucnicima - ovaj parafeed ce bit rad mog juniora. A ako vrime dozvoli da se zavrsi, bit ce i SE sa 2SK70 v-fetovima i cijevnim driverom)
2) harkonen :
 - FULL DHT AMP odnosno AMPOVI-DRIVERI za gladne triodne mrcine
   u dvije verzije : američkoj DHT i ruskoj DHT varijanti, 
 - PP 6C33 - čista triodna snaga za "obične zvučnike"
 - GM 70 monoblokovi sa živinim ispravljanjem kao i prošlog puta,ali
   ovaj put sa promjenjenim driverima i obvezom da ih se sluša bar sat vremena ! 
 - GM100 - ovo ako se stigne , he,he
.....i naravno ako još nešto upadne kao zgodno.....

Editirao harkonen - 21.rujan.2010 u 14:16
Shejtan from Mahala...
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 14:23
  Dakle, da ne mješam opći post sa listom uradaka za fest sa općenitim komentarima,
Sstrsat je lijepo započeo ovu priču kao i prošle godine, a i da ne zaboravimo ono što smo se odmah sjetili da smo mogli , a nismo:
- uz majice, odnosne neke druge službene modne dodatke ,
obavezno ovaj put napraviti i one plastične ID kartice sa kvačicom - nick-om na forumu i imenom, da je ljudima lakše povezati facu sa imenom, jelte, kao i sjetiti se tematskih "sukoba" za što treba pripremiti splet disciplina za junačke oglede (kao već spomenuto pražnjenje konda jezikom, bacanje trafoa sa ramena itd) .
A najteže od svega bit će čini mi se (nadam se da smo majice uspješno stilizirali, sada idu samo male modifikacije) određivanje lokacije, ali odnekud se mora početi...
Isto tako i termin održavanja.

Editirao harkonen - 21.rujan.2010 u 14:33
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 14:34
Dobra inicijativa Sstrsat, treba to već planirati da ne bude sve u zadnji čas.

Ča se mene tiče ja bi onda došao sa svojim cijevašem SE 6n1p+el34. Od ostalih stvari ne znam ča bi bilo gotovo. Planira se neko pojačalce za slušalice sa 6n1p i nekom cijevi u izlazu(za to imam isto tako jedno 70% dijelova kod kuće i već se ima neka shemica). Od zvučnika bi napravio neke omni-direkt sa nekim širokopojasnim visatoncem ili ako se uspije iskopati neki stari philips,saba ili tako nešto.

Da ne spominjem da imam sve dijelove za laboratorijski ispravljač koji moram napraviti jer sam već lud ko puška da u kući nemam nikakav ispravljač...

Editirao Khadgar2007 - 21.rujan.2010 u 14:51
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
sstrsat View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sstrsat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 14:45
Originalno postano od strane člana: harkonen harkonen napisao:

Ajde lipi moj, ponovo , uzmi moj drugi post, kopiraj listu i nadodaj se na dnu. Ovako će svi biti drugi .-)

Je, ima harkonen pravo. Ajmo provat i da nam lista "pismeno" izgleda
krepat ma ne molat
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 14:51

2) harkonen :

3)Khadgar2007(oprema SE pojačalo 6n1p+el34 i vrlo vjerojatno neko pojačalo za slušalice, da li ću donesti zvučnike to ovisi o vremenu a i lovi...) E sada sve je ovo moguće promjenama ali naravno da je moja želja da prisustvujem i drugom triode festivalu.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
sstrsat View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sstrsat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 14:58
Da netko pogresno ne shvati da triba odma upisivat opremu, ki god je zainteresiran za ucestvovanje a nima (jos zasad ) nista od triodne opreme neka se slobodno upise. Na samom festivalu ce sigurno bit uredjaja koji u ovom momentu nisu jos niti u fazi planiranja
krepat ma ne molat
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 20:00
A osim premilih nam triodnih uređaja, za fest se trebaju prijaviti i samograditelji i/ili vlasnici "osjetljivih" zvučnika, raznih OB-ova, Sabinih drivera itd..itd..(Elvis obavezno !).
Osim toga, možda ne bi bilo loše imati na festu , čisto kao uvid kako se to radilo nekad, i zvučnike starije od recimo 35 godina.
Ja ih mogu uzeti recimo tri para, zajedno imaju oko 120 godina, a tako i sviraju, he,he..... Ne, nego sviraju odlično ! I zvukom odgovaraju lampama. I ne krešte kao ovi danas !

A znamo da ih underground audiofili iz Vž imaju na pretek !

:-)

Editirao harkonen - 21.rujan.2010 u 20:03
Shejtan from Mahala...
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 20:23
Ja sam baš neki dan skinuo iz ormara neke stare zvučnike od jednog riz-ovog gramofona. Kutije su dvosistemci, ima neki rizov driver(bas/srednjetonac valjda?) oznake 3A i snage 5W i westrin ST-50-104 visokotonac. Nadao sam se da će biti neki širokopojasni ali ništa od toga...  Treba tražiti dalje...
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.rujan.2010 u 20:28
Triode Festival 2011 - lista učesnika

1) sstrsat + bolja polovica + junior (od opreme: OTL, Fostexi i DAC ka i lani + MC cijevno phono pretpojacalo sa MHz trafima + 6C33 parafeed u dvostrukoj OTL/trafo konfiguraciji sa pojajcenim 800 omskim Philips AD9710AM zvucnicima - ovaj parafeed ce bit rad mog juniora. A ako vrime dozvoli da se zavrsi, bit ce i SE sa 2SK70 v-fetovima i cijevnim driverom)

2) harkonen :

3) Khadgar2007
(oprema SE pojačalo 6n1p+el34 i vrlo vjerojatno neko pojačalo za slušalice, da li ću donesti zvučnike to ovisi o vremenu a i lovi...) E sada sve je ovo moguće promjenama ali naravno da je moja želja da prisustvujem i drugom triode festivalu.

4) Edison
bit ce nesto s cijevima (malo SET pojacalo, cijevni phono, cijevno PP pojacalo...) i ako jos stogod dovrsim do proljeca, a trebao bih. Ocekujem pomoc u zvucnicima i izvoru, po mogucnosti gramofon...

Editirao Edison - 21.rujan.2010 u 20:29
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 74>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Prostorna akustika
Amigova soba