Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AV SHOW ZAGREB 2010

Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2010 u 23:13
Originalno postano od strane člana: Klaus Klaus napisao:

@bub

Daj okaci te nove cijene Dynaudia da vidimo... Moze i na PM. Hvala.

BTW, iznenadjen sam da Provox koristi Denon CDP (DCD-2000 ili 1500) na Quad prezentaciji.

Denon DCD-SA1
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.studeni.2010 u 23:16

Drago mi je da i ovaj sajam obiluje dobrim zvukom i puno noviteta. Mislim da je Darinova („Audio dream“) rečenica, najprikladnija za obilježavanje ovoga Show-a. „Kada je najteže, ja najviše ulažem u posao“. I naravno, Gryphon je zablistao u puno sjaju. Istom poslovnom logikom istupili su „Media audio“, „Planet audio“ i mnogi drugi da ih ne nabrajam. Čestitam momci, vrlo hrabro za ovu situaciju. Najmanje što možemo učiniti za njih, je da se suzdržimo loših komentara, pogotovo što su oni više-manje vezani za tipične sajamske probleme. Ne usvirani uređaji, problemi sa prostorom, nedostatak vremena za kvalitetno setapiranje itd. Uzeći u obzir navedeno, bilo kakav detaljniji opis sa moje strane bio bi neozbiljan. Osvrnut ču se na neka meni vrlo interesantna zapažanja. Počeo sam sa „Audio dreamom“ pa ču sa njima nastaviti.

Za pokretanje Atlantis zvučnika, (samostojeći tro-sistemac s 5 zvučničkih jedinica) momci su se osigurali sa sigurnih 250W po kanalu. Diablo je u kombinaciji sa Scorpio CD playerom istoimene firme, glas Sabine Sciubba doslovce doveo do savršenstva.

Sljedeći setap koji je na mene ostavio jak utisak sastoji se od Meridian 808.3 CD playera i Meridian DSP8000 aktivnih zvučnika, koje je predstavila svima dobro poznata firma „Media audio“. Za navedeni setap moram naglasiti, da se je vrlo nemilosrdno ponašao prema lošim snimkama razotkrivajući doslovce sve. U kombinaciji sa tipičnim simptomima neusviranosti, za neke je mogao biti ispod očekivanja. Jučer prije zatvaranja bio sam u mogućnosti poslušati meni neke referentne snimke i mogu vam samo reći da to radi fantastično. Tako ogromna dobro definirana pozornica je za mene bila fascinantna. Očito sam bio pošteđen loših ciklusa prilikom usviravanja, tako da sam otišao maštajući o ogromnim potencijalima koje nudi navedeni setap.

„Aqusitum magnum“ ide dobro utabanim stazama. Berkeley Audio Alpha DAC i Son et Image muzički server 24/192 spojeni Kubala-Sosna Revolution Z2 TM Elation kabelima na Tenor (pojačalo snage). Marteni su ovoga puta ustupili prednost YG Acoustics zvučnicima. Da puno ne pričam, ovu konfiguraciju morao sam poslušati dva puta.

I za kraj „best buy“ nagradu uručio bi firmi „Nove boje zvuka“. Dali je konačno uspio ukrotiti ribone u nižoj seriji zvučnika. Ta kombinacija Ikon Mk2 zvučnika, Yamahinog integrirca i CD playera usrećila bi i zahtjevnije audiofile pogotovo svojom cijenom. (vrijednost ukupnog setapa cca 30000kn)

Eto, mojih pet lipa…

P.S. Neka mi ne zamjere oni, koje nisam spomenuo.

Editirao White Face - 07.studeni.2010 u 23:21
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 08:07
Originalno postano od strane člana: Klaus Klaus napisao:

@bub

Daj okaci te nove cijene Dynaudia da vidimo... Moze i na PM. Hvala.

BTW, iznenadjen sam da Provox koristi Denon CDP (DCD-2000 ili 1500) na Quad prezentaciji.

Nema što okačiti - u startu digni za cca 20% i eto ti ih; u dlaku iste kao i drugdje u regiji (Bgd, na primjer)

DCD-1, odlična i opaka mašina, nažalost dok sam bio u toj sobi svirao je "Unpugged" od Claptona  -a to više nigdje ne mogu poslušat dulje od 1 minute. No, tu nema dvojbe nikako,  Quadovi su u mnogim segmentima i dalje na tronu;   

Inače lijep sajam, DIY soba najtoplija i naj-frendly, kad DIY-ere vidiš skupa - prosto ti dodje milina koliko se trude prema gostima; proćakulao s Edisonom "Mirotvorcem"  na kratkotrajnoj kavi, i konačno uživo popričao s ilimzn-om (thanx Željko, još jednom).

Mada nije bilo loših dojmova, od velikih igrača svakako mi se ističu Gryphon, Meridian i Chord; ne znam ko je spomenuo Darinovu opasku o ulaganju u kriznim vremenima, ali - treba to gledati i obrnuto, uvjeti za distribuciju su - koliko čujem - podosta smekšali i na proizvodnoj strani, dakle, nije to poslovna genijalnost samo s jedne strane  . Ostaje samo da potencijalni kupci takodjer imaju malo sreće, pa i "da se zavrti".
Kopkao me ponajviše onaj "mali" Gryphon Mojo, no u subotu nije bio ukopčan; meni osobno primjerenije za tu sobu nego ogromni petosistemac.

Meridian iznenadjujuće dobro (unatoč podijeljenim komentarima), no isto preveliko; koncepcija zvuka me (subjektivno, jasno) podsjeća na Wilson audio kocepte

To bi bilo to ukratko; kao i uvijek, vidimo se medjusobno, iako mi je žao da nema više one tradicije klupskog druženja nakon udarnog dana. Valjda će se i to riješiti

Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 09:20
Evo cjenik dynaudia, to je sve što sam uzeo.

iMeteoropat
Na vrh
b.u.b. View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj b.u.b. Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 09:26
Mogao bi ja sad stari cijenik zakacit ah?

b.u.b.

"If it ain't one thing it's a motherf**kin nother."
-Snoop Dogg
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 09:52
Originalno postano od strane člana: Sinnerman Sinnerman napisao:

Evo cjenik dynaudia, to je sve što sam uzeo.

Cijene su uistinu VELIKE
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 09:56
Otprilike je sve već rečeno o dojmovima u Kalletovom i White Face osvrtima, pa nebi ponavljao, bilo je stvarno fantastično zvučećih sistema u svim cjenovnim rangovima ali naravno da su briljirali oni najskuplji što je i razumljivo...

I kako je netko rekao može se i za malo novaca složiti dobra hifa, može ali ne tak dobra ko za puno... pitanje je samo dali smo sposobni prihvatiti svoju platežnu nemoć u pojedinim hifi sferama, pobijediti svoj jal i suzdržati se od nesuvislih komentara...te radije pozdraviti dobru volju i trud svih izlagača...

Pozdrav i čestitke Diy zajednici, posjetio sam sobu u petak i ostao ugodno iznenađen kako ti proizvodi i izgledom i zvukom nimalo ne odudaraju od ostatka sajma...

Meni osobno najugodnije je bilo boraviti u Audio Dream sobi, a definitivno mi se najviše svidio zvuk sistema u prvoj sobi Aquisitum Magnum gdje se je sviralo na Kuzma ref gramofonu, Dart Zeel integrircu i Marten ????? zvučnicima...

...vidio sam jučer slike u Jutarnjem i ostao malo zbunjen, tam piše Marten Getz zvučnicima, otišao na Marten web (http://www.marten.se) tam nema tog modela, ne postoji... bili su to BIRD, nisu li ??...

Editirao Devo - 08.studeni.2010 u 10:24
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Sinnerman View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sinnerman Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 10:25
To su Marten Getz zvučnici. Vjerovatno nisu još uvedeni na web.
iMeteoropat
Na vrh
feel View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj feel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 10:40
Nadam se da Hyundai nema ništa s njima :)
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 10:42
Je, izgleda, u pravu si, predstavljeni su na ovogodišnjem CES-u sa Bladeliusom...Thnx Sinne...

Editirao Devo - 08.studeni.2010 u 10:44
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567 12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA