Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AV SHOW ZAGREB 2010

Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 10:49

@Devo

Kuzma,DartZel,Martens-očito imamo jednaki "hifistički" ukus.
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 10:50
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

I kako je netko rekao može se i za malo novaca složiti dobra hifa, može ali ne tak dobra ko za puno... pitanje je samo dali smo sposobni prihvatiti svoju platežnu nemoć u pojedinim hifi sferama, pobijediti svoj jal i suzdržati se od nesuvislih komentara...te radije pozdraviti dobru volju i trud svih izlagača...

Istina, no izloženi sistemi više nisu ni za kupce dubljeg nego najdubljeg džepa koji imaju sobe od bar 40m2, nekoliko sustava je paralo granicu od milion kuna maltene... al da sviraju, sviraju!
Meni je drago da se takve stvari ako ništa bar mogu čuti u dobrom svjetlu i da se čuje kud je lova otišla!

No ono što je bilo najbliže mom idealu "radničkog" hajend zvuka za sobu od 20ak m2 je bio sustav sa beta systems zvučnicima, mada ni on nije jeftin, no dođe mu ko kikiriki prema Chordu i nekima. Što su izvukli iz tog dvosistemca sa pratećom elektronikom je sjajno. Znam da su ga nekad cijenili oko 20ak tisuća kn (ili tako nešto), nisam se raspitivao za novu cijenu.

No dosta hvale, ajmo sad malo kudit, možda bude bolje drugi put.
Naši Diy-eri su zakon kao ljudi, koliko ih upoznao... nevezano uz to ona forumski opjevana horna mi je svirala nikako, zrnato, cijelo vrijeme sam vidio driver, nije bilo muzike, nit basa nit visokih, sorry konstruktoru!

Što mi se još nije svidjelo... Monitor audio sa marantzom je bio standardno bezveze, znam da ih dilaju zajedno no to ne radi, oni mali dynaudio, da nisam skužio oveći skriveni subac iznenadio bi se... no niš posebno. Također oni mythos ili što već sa Exposure-om, zadržao sam se minutu u toj sobi.

Dali + Yamaha, znalo je biti i gore.

Quad... možda najbolje dosad što sam čuo iz njihove kuhinje, no zasjenili su ih drugi skupi sistemi.

Editirao Kalle242 - 08.studeni.2010 u 10:55
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 10:57
Originalno postano od strane člana: zuzi zuzi napisao:

@Devo

Kuzma,DartZel,Martens-očito imamo jednaki "hifistički" ukus.

izgleda da je tak
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:06
Da, Quad ...
Moja firma vec desetljecima, sto diy sto orididi. Fino to radi iako mnogi govore da i nisu ESL-i previse rokerski. Jedino kaj mi na njima smeta je - velicina :) Nemam ih kam metnuti (kada bi skupil lovu da ih kupim) :(
Ma sala, to i nije raden zvucnik za stan.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:07
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

I kako je netko rekao može se i za malo novaca složiti dobra hifa, može ali ne tak dobra ko za puno... pitanje je samo dali smo sposobni prihvatiti svoju platežnu nemoć u pojedinim hifi sferama, pobijediti svoj jal i suzdržati se od nesuvislih komentara...te radije pozdraviti dobru volju i trud svih izlagača...

Istina, no izloženi sistemi više nisu ni za kupce dubljeg nego najdubljeg džepa koji imaju sobe od bar 40m2, nekoliko sustava je paralo granicu od milion kuna maltene... al da sviraju, sviraju!
Meni je drago da se takve stvari ako ništa bar mogu čuti u dobrom svjetlu i da se čuje kud je lova otišla!

No ono što je bilo najbliže mom idealu "radničkog" hajend zvuka za sobu od 20ak m2 je bio sustav sa beta systems zvučnicima, mada ni on nije jeftin, no dođe mu ko kikiriki prema Chordu i nekima. Što su izvukli iz tog dvosistemca sa pratećom elektronikom je sjajno. Znam da su ga nekad cijenili oko 20ak tisuća kn (ili tako nešto), nisam se raspitivao za novu cijenu.

No dosta hvale, ajmo sad malo kudit, možda bude bolje drugi put.
Naši Diy-eri su zakon kao ljudi, koliko ih upoznao... nevezano uz to ona forumski opjevana horna mi je svirala nikako, zrnato, cijelo vrijeme sam vidio driver, nije bilo muzike, nit basa nit visokih, sorry konstruktoru!

Što mi se još nije svidjelo... Monitor audio sa marantzom je bio standardno bezveze, znam da ih dilaju zajedno no to ne radi, oni mali dynaudio, da nisam skužio oveći skriveni subac iznenadio bi se... no niš posebno. Također oni mythos ili što već sa Exposure-om, zadržao sam se minutu u toj sobi.

Dali + Yamaha, znalo je biti i gore.

Quad... možda najbolje dosad što sam čuo iz njihove kuhinje, no zasjenili su ih drugi skupi sistemi.

...nije mi svirala ta horna ni u petak ni u subotu kad sam bio tak da neznam, bilo je dosta soba iz kojih sam vrlo brzo izlazio, nisam zapazio te Beta system (kaj je to bilo?) no muški mi je zasviralo Dali-Yamaha, zvuk za neposramit se (no činilo mi se kao da se zvuk kvario, postajao manji kak je više ljudi ulazilo i punilo sobu !?)...dobro nije preskupo...mislim jelte kad bi čovjek nekaj tražio...

Editirao Devo - 08.studeni.2010 u 11:17
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Dalen View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dalen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:15
Čestitke na trudu svim ovogodišnjim izlagačima. Ove godine je zbilja bilo jako dobrog zvuka, i to u više soba. Ipak, jednu sobu moram izdvojiti od svih ostalih a to je Planet Audio sa Chord/Ascendo kombinacijom. Taj zvuk mi se debelo urezao u pamćenje. Meni osobno, najbolji zvuk na sajmu.
Audio Aero Capitole Classic SE - Shunyata Taipan Helix Vx - Cardas Golden Reference - Krell KAV-300i - Kimber PK-10 - B&W 803 D - Cardas Golden Cross - Vibrapod Isolators
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:18
@Devo
Uf, dva dana... ti si od onih koji pohode sajam maratonski,ja iskreno to ne mogu već nakon sat vremena budem zasićen, prozujao sam i jedva dočekao da odem van kafenisat na sunce!   
Negoli beta systems su dugogodišnji testni zvučnici hi-fi medie, ručni rad Zvonimira Vukovojca (valjda).

Editirao Kalle242 - 08.studeni.2010 u 11:18
Na vrh
davor_vfr View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj davor_vfr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:18
U nedjelju kada smo slušali Quad nešto je grozno zujalo... kao neki otpor ili šta ja znam... Baš iritirajuće... Iako su svi mirno sjedili i ne obračali pažnju na to. Nama je to smetalo pa smo prešli u DIY sobu baš smo se svi pogledali na hodniku i pitali... jesi čuo ono zujanje?

Nemam iskustva sa tim pa me baš zanima da li je to normalno, nije, da li je to bilo na snimci...
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:31
Originalno postano od strane člana: davor_vfr davor_vfr napisao:

U nedjelju kada smo slušali Quad nešto je grozno zujalo... kao neki otpor ili šta ja znam... Baš iritirajuće... Iako su svi mirno sjedili i ne obračali pažnju na to. Nama je to smetalo pa smo prešli u DIY sobu baš smo se svi pogledali na hodniku i pitali... jesi čuo ono zujanje?

Nemam iskustva sa tim pa me baš zanima da li je to normalno, nije, da li je to bilo na snimci...

Je zujalo i ne samo kod Quad-a :((
Cijeli hotel ima reg. rasvjetu s Tyristorima
Naravno da regulatori nemaju ili imaju minimalnu RSO-zastitu
A svaka soba je imala pa fine audiofilske razvodne letve

Editirao maltus - 08.studeni.2010 u 11:32
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:33
Trebao je onda Appi donesti onu svoju makinu za filtraciju. ;)
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,133 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII