HOME FORUM KLUB KONTAKT
HI-FI KUĆNO KINO HOW TO VAŠ HI-FI INTERVIEW NOVOSTI PREPORUKA OGLASNIK  
Audiofil - feel the sound - forum: AV SHOW ZAGREB 2010
  Aktivne temeAktivne teme  Lista ČlanovaLista članova  PomoćPomoć  Chat Chat
  RegistracijaRegistracija  LoginLogin
Ostalo
 Audiofil - feel the sound - forum : Ostalo : Ostalo
Message Icon Tema: AV SHOW ZAGREB 2010 Odgovori na post Otvori novu temu
<< Prošla stranica  od 12 Slijedeća >>
Autor posta Poruka
Gašo
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Registriran: 16.srpanj.2004
Online Status: Offline
Quote Gašo Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 11:42
Postao Devo

Meni osobno najugodnije je bilo boraviti u Audio Dream sobi, a definitivno mi se najviše svidio zvuk sistema u prvoj sobi Aquisitum Magnum gdje se je sviralo na Kuzma ref gramofonu, Dart Zeel integrircu i Marten ????? zvučnicima...

...vidio sam jučer slike u Jutarnjem i ostao malo zbunjen, tam piše Marten Getz zvučnicima, otišao na Marten web (http://www.marten.se) tam nema tog modela, ne postoji... bili su to BIRD, nisu li ??...

Marten Getz je novi model i to je taj koji je bio na sajmu.  Trosistemac koji zauzima mjesto između Milesa 2 i Birda.

IP IP Logged
zuzi
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 02.lipanj.2010
Quote zuzi Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 11:47

Obzirom da je DIY erska soba bila na korak dva od QUAD a i Chorda a kako sam bio sva tri dana na sajmu u više navrata sam ulazio u njihove sobe kad nije bilo gužve i pažljivo slušao. U biti posebno QUAD a jer nitko nije imun na slavu te firme. Moje prethodno iskustvo bili su njihovi raniji stati, valjda oznake 63, najstarije nažalost nisam nigdje imao prilike čuti. I da skratim - trudim se, trudim ali neide. Još kraće i pokušat ću slikovito - imao sam osjećaj da gledam Degaovu, Monetovu sliku, lijepo, lelujavo ali nepovezano i mislim si -više volim Rembrandta ipak.

Chord i veliki zvučnici: za moj "hifistički" ukus i doživljaj reproducirane glazbe - biger than life. Akustičarski trio, kontrabas, gitara,udaraljke - ja takovog glazbenog iskustva nemam u mom mentalnom predlošku.

Think pozitiv stay negativ
IP IP Logged
Devo
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Registriran: 22.veljača.2007
Quote Devo Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 11:54
Postao Kalle242

@Devo
Uf, dva dana... ti si od onih koji pohode sajam maratonski,ja iskreno to ne mogu već nakon sat vremena budem zasićen, prozujao sam i jedva dočekao da odem van kafenisat na sunce!   
Negoli beta systems su dugogodišnji testni zvučnici hi-fi medie, ručni rad Zvonimira Vukovojca (valjda).

...ma ne, nisam ni ja inače tak, no ovaj put sam nekako baš bio raspoložen u petak ne ić odma doma s posla i baš me je sajam opustio, a u subotu sam se ponovo vratio da vidim nije li to bio možda kakav lažni osjećaj i opet mi je baš pasalo...

...prošli sajam sam samo proletio a na onom prije nisam praktično ni bio, donio neke drote i bris...

...nisam zapazio taj Beta, baš mi je sad žao, no još mi je više žao kaj u 2 dana nisam uspio čuti Living Voice zvučnike a baš mi je to bio jedan od zadanih...

...malo mi je išlo na ..... zatvaranje vrata i bodyguard u Planet Audio za vrijeme trajanja prezentacije iz "enterprajza" (čuo sam to u petak no cijena, izgled i veličina mi nisu baš nekaj...zvuk ko katedrala, ne zamišljam to tak...sorry) tak da sam par puta pokušao pogoditi LV prezentaciju i na kraju odustao...bio bih zahvalan ak bi mi netko malo prišapnuo ak je to čuo...

Post editirao Devo - 08.studeni.2010 u 11:56

...nemam hifu, nego lifestyle setup i nisam audiofil nego prosječni korisnik...
...THE HEART OF MUSIC...
IP IP Logged
Devo
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Quote Devo Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 11:59
Postao Gašo

Postao Devo

Meni osobno najugodnije je bilo boraviti u Audio Dream sobi, a definitivno mi se najviše svidio zvuk sistema u prvoj sobi Aquisitum Magnum gdje se je sviralo na Kuzma ref gramofonu, Dart Zeel integrircu i Marten ????? zvučnicima...

...vidio sam jučer slike u Jutarnjem i ostao malo zbunjen, tam piše Marten Getz zvučnicima, otišao na Marten web (http://www.marten.se) tam nema tog modela, ne postoji... bili su to BIRD, nisu li ??...

Marten Getz je novi model i to je taj koji je bio na sajmu.  Trosistemac koji zauzima mjesto između Milesa 2 i Birda.

Fala, mileni, već sam se informiral a koliko to cca... sigurno znaš

...THE HEART OF MUSIC...
IP IP Logged
Komandant Data
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Registriran: 12.ožujak.2008
Quote Komandant Data Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 12:03
Postao Devo

...malo mi je išlo na ..... zatvaranje vrata i bodyguard u Planet Audio za vrijeme trajanja prezentacije iz "enterprajza" (čuo sam to u petak no cijena, izgled i veličina mi nisu baš nekaj...zvuk ko katedrala, ne zamišljam to tak...sorry) tak da sam par puta pokušao pogoditi LV prezentaciju i na kraju odustao...bio bih zahvalan ak bi mi netko malo prišapnuo ak je to čuo...

Ja slušao, u kombinaciji s luxman cdp, wavac izlazom i, meni, nepoznatim predpojačalom - jako dobro. Još da desni zvučnik nije bio prislonjen uz stup sobe... Ipak, stejđ se nije činio urušen.

i da, suprotno od zvuka katedrale!

Post editirao Komandant Data - 08.studeni.2010 u 12:05

IP IP Logged
zuzi
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 02.lipanj.2010
Quote zuzi Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 12:04
@Devo

cca - jel dosta jedan bubreg i jetra?

Think pozitiv stay negativ
IP IP Logged
White Face
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Registriran: 15.studeni.2006
Quote White Face Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 12:12
Postao eradoncic

Mada nije bilo loših dojmova, od velikih igrača svakako mi se ističu Gryphon, Meridian i Chord; ne znam ko je spomenuo Darinovu opasku o ulaganju u kriznim vremenima, ali - treba to gledati i obrnuto, uvjeti za distribuciju su - koliko čujem - podosta smekšali i na proizvodnoj strani, dakle, nije to poslovna genijalnost samo s jedne strane  .

Ja sam spomenuo Darinovu opasku i to u postu iznad tvojega, ali u nikakvom kontekstu poslovne genijalnosti.

A koliko su se uvjeti zastupstva smekšali?

Koliko mi je poznato „Gryphon“ još ne dijeli svoje uređaje zabadava. Ako netko u sobi izloži robu maloprodajne vrijednosti milion kuna, bez obzira na uvijete, roba se ne šalje dok nije plaćena. Ako je izložena roba i imala svoga kupca koji se omrsio brk sajamskim popustom to samo ukazuje na poslovnu sposobnost. I to se uvijek tako radi ako je izvedivo i kod nas i u svijetu.

Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
IP IP Logged
Devo
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Quote Devo Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 12:15
Fala Komandante, vrlo si ljubazan , moral bum to poslušati nekom prilikom....

Čuj Zuzi, bojim se da nebi bilo, ipak je kriza

Post editirao Devo - 08.studeni.2010 u 12:16

...THE HEART OF MUSIC...
IP IP Logged
Joby
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 27.siječanj.2004
Quote Joby Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 12:20
Sajam, kakav sajam, di?
IP IP Logged
eradoncic
HiperAktivan
HiperAktivan

Registriran: 16.travanj.2005
Quote eradoncic Odgovoribullet Napisano: 08.studeni.2010 u 12:24
Postao White Face

Postao eradoncic

Mada nije bilo loših dojmova, od velikih igrača svakako mi se ističu Gryphon, Meridian i Chord; ne znam ko je spomenuo Darinovu opasku o ulaganju u kriznim vremenima, ali - treba to gledati i obrnuto, uvjeti za distribuciju su - koliko čujem - podosta smekšali i na proizvodnoj strani, dakle, nije to poslovna genijalnost samo s jedne strane  .

Ja sam spomenuo Darinovu opasku i to u postu iznad tvojega, ali u nikakvom kontekstu poslovne genijalnosti.

A koliko su se uvjeti zastupstva smekšali?

Koliko mi je poznato „Gryphon“ još ne dijeli svoje uređaje zabadava. Ako netko u sobi izloži robu maloprodajne vrijednosti milion kuna, bez obzira na uvijete, roba se ne šalje dok nije plaćena. Ako je izložena roba i imala svoga kupca koji se omrsio brk sajamskim popustom to samo ukazuje na poslovnu sposobnost. I to se uvijek tako radi ako je izvedivo i kod nas i u svijetu.

Komentar je bio načelan, benevolentan i bez prozivki; "neko je spomenuo..."  se treba(lo) tumačiti "neko od prijašnjih forumaša" i to znači da mi se nije dalo vraćat u forum da bih točno citirao.

Poslovna genijalnost: postoji trend malo mekše politike proizvodjača/distirbutera s obzirom na kriu a sve u skladu očuvanja tržišne prisutnosti; to sam usput čuo od jednog distributera kojeg naravno ne budem odao jer je nebitno.
Dakle, sve skupa drago mi je da je tako, a ne obrnuto -bolje da ima brandova nego da nema.

IP IP Logged
<< Prošla stranica  od 12 Slijedeća >>

Odgovori na post Otvori novu temu
Verzija za ispis Verzija za ispis

Skok na Forum
Vi ne možete stavljati nove teme
Vi ne možete odgovarati na teme
Vi ne možete brisati Vaše postove
Vi ne možete editirati Vaše postove
Vi ne možete raditi ankete
Vi ne možete glasati u anketama

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.02
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide

Ova stranica je generirana za 0,030 sekundi.

ZADNJIH 15 POSTOVA

Forum: HIFI komponente ...
  Preporuka Audiolab, Rotel...

Dobre SH prilike
 Forum: Prostorna akustika
  Pomoć oko prostorne akustike
  Cyrus preampovi
  Revel Performa M20