Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

AV SHOW ZAGREB 2010

Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:42
Originalno postano od strane člana: Devo Devo napisao:

Meni osobno najugodnije je bilo boraviti u Audio Dream sobi, a definitivno mi se najviše svidio zvuk sistema u prvoj sobi Aquisitum Magnum gdje se je sviralo na Kuzma ref gramofonu, Dart Zeel integrircu i Marten ????? zvučnicima...

...vidio sam jučer slike u Jutarnjem i ostao malo zbunjen, tam piše Marten Getz zvučnicima, otišao na Marten web (http://www.marten.se) tam nema tog modela, ne postoji... bili su to BIRD, nisu li ??...

Marten Getz je novi model i to je taj koji je bio na sajmu.  Trosistemac koji zauzima mjesto između Milesa 2 i Birda.

Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:47

Obzirom da je DIY erska soba bila na korak dva od QUAD a i Chorda a kako sam bio sva tri dana na sajmu u više navrata sam ulazio u njihove sobe kad nije bilo gužve i pažljivo slušao. U biti posebno QUAD a jer nitko nije imun na slavu te firme. Moje prethodno iskustvo bili su njihovi raniji stati, valjda oznake 63, najstarije nažalost nisam nigdje imao prilike čuti. I da skratim - trudim se, trudim ali neide. Još kraće i pokušat ću slikovito - imao sam osjećaj da gledam Degaovu, Monetovu sliku, lijepo, lelujavo ali nepovezano i mislim si -više volim Rembrandta ipak.

Chord i veliki zvučnici: za moj "hifistički" ukus i doživljaj reproducirane glazbe - biger than life. Akustičarski trio, kontrabas, gitara,udaraljke - ja takovog glazbenog iskustva nemam u mom mentalnom predlošku.
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:54
Originalno postano od strane člana: Kalle242 Kalle242 napisao:

@Devo
Uf, dva dana... ti si od onih koji pohode sajam maratonski,ja iskreno to ne mogu već nakon sat vremena budem zasićen, prozujao sam i jedva dočekao da odem van kafenisat na sunce!   
Negoli beta systems su dugogodišnji testni zvučnici hi-fi medie, ručni rad Zvonimira Vukovojca (valjda).

...ma ne, nisam ni ja inače tak, no ovaj put sam nekako baš bio raspoložen u petak ne ić odma doma s posla i baš me je sajam opustio, a u subotu sam se ponovo vratio da vidim nije li to bio možda kakav lažni osjećaj i opet mi je baš pasalo...

...prošli sajam sam samo proletio a na onom prije nisam praktično ni bio, donio neke drote i bris...

...nisam zapazio taj Beta, baš mi je sad žao, no još mi je više žao kaj u 2 dana nisam uspio čuti Living Voice zvučnike a baš mi je to bio jedan od zadanih...

...malo mi je išlo na ..... zatvaranje vrata i bodyguard u Planet Audio za vrijeme trajanja prezentacije iz "enterprajza" (čuo sam to u petak no cijena, izgled i veličina mi nisu baš nekaj...zvuk ko katedrala, ne zamišljam to tak...sorry) tak da sam par puta pokušao pogoditi LV prezentaciju i na kraju odustao...bio bih zahvalan ak bi mi netko malo prišapnuo ak je to čuo...

Editirao Devo - 08.studeni.2010 u 11:56
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 11:59
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Meni osobno najugodnije je bilo boraviti u Audio Dream sobi, a definitivno mi se najviše svidio zvuk sistema u prvoj sobi Aquisitum Magnum gdje se je sviralo na Kuzma ref gramofonu, Dart Zeel integrircu i Marten ????? zvučnicima...

...vidio sam jučer slike u Jutarnjem i ostao malo zbunjen, tam piše Marten Getz zvučnicima, otišao na Marten web (http://www.marten.se) tam nema tog modela, ne postoji... bili su to BIRD, nisu li ??...

Marten Getz je novi model i to je taj koji je bio na sajmu.  Trosistemac koji zauzima mjesto između Milesa 2 i Birda.

Fala, mileni, već sam se informiral a koliko to cca... sigurno znaš
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 12:03

...malo mi je išlo na ..... zatvaranje vrata i bodyguard u Planet Audio za vrijeme trajanja prezentacije iz "enterprajza" (čuo sam to u petak no cijena, izgled i veličina mi nisu baš nekaj...zvuk ko katedrala, ne zamišljam to tak...sorry) tak da sam par puta pokušao pogoditi LV prezentaciju i na kraju odustao...bio bih zahvalan ak bi mi netko malo prišapnuo ak je to čuo...

Ja slušao, u kombinaciji s luxman cdp, wavac izlazom i, meni, nepoznatim predpojačalom - jako dobro. Još da desni zvučnik nije bio prislonjen uz stup sobe... Ipak, stejđ se nije činio urušen.

i da, suprotno od zvuka katedrale!

Editirao Komandant Data - 08.studeni.2010 u 12:05
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 12:04
@Devo

cca - jel dosta jedan bubreg i jetra?
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 12:12
Originalno postano od strane člana: eradoncic eradoncic napisao:

Mada nije bilo loših dojmova, od velikih igrača svakako mi se ističu Gryphon, Meridian i Chord; ne znam ko je spomenuo Darinovu opasku o ulaganju u kriznim vremenima, ali - treba to gledati i obrnuto, uvjeti za distribuciju su - koliko čujem - podosta smekšali i na proizvodnoj strani, dakle, nije to poslovna genijalnost samo s jedne strane  .

Ja sam spomenuo Darinovu opasku i to u postu iznad tvojega, ali u nikakvom kontekstu poslovne genijalnosti.

A koliko su se uvjeti zastupstva smekšali?

Koliko mi je poznato „Gryphon“ još ne dijeli svoje uređaje zabadava. Ako netko u sobi izloži robu maloprodajne vrijednosti milion kuna, bez obzira na uvijete, roba se ne šalje dok nije plaćena. Ako je izložena roba i imala svoga kupca koji se omrsio brk sajamskim popustom to samo ukazuje na poslovnu sposobnost. I to se uvijek tako radi ako je izvedivo i kod nas i u svijetu.

Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 12:15
Fala Komandante, vrlo si ljubazan , moral bum to poslušati nekom prilikom....

Čuj Zuzi, bojim se da nebi bilo, ipak je kriza

Editirao Devo - 08.studeni.2010 u 12:16
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 12:20
Sajam, kakav sajam, di?
Na vrh
eradoncic View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj eradoncic Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.studeni.2010 u 12:24
Originalno postano od strane člana: White Face White Face napisao:

Originalno postano od strane člana: eradoncic eradoncic napisao:

Mada nije bilo loših dojmova, od velikih igrača svakako mi se ističu Gryphon, Meridian i Chord; ne znam ko je spomenuo Darinovu opasku o ulaganju u kriznim vremenima, ali - treba to gledati i obrnuto, uvjeti za distribuciju su - koliko čujem - podosta smekšali i na proizvodnoj strani, dakle, nije to poslovna genijalnost samo s jedne strane  .

Ja sam spomenuo Darinovu opasku i to u postu iznad tvojega, ali u nikakvom kontekstu poslovne genijalnosti.

A koliko su se uvjeti zastupstva smekšali?

Koliko mi je poznato „Gryphon“ još ne dijeli svoje uređaje zabadava. Ako netko u sobi izloži robu maloprodajne vrijednosti milion kuna, bez obzira na uvijete, roba se ne šalje dok nije plaćena. Ako je izložena roba i imala svoga kupca koji se omrsio brk sajamskim popustom to samo ukazuje na poslovnu sposobnost. I to se uvijek tako radi ako je izvedivo i kod nas i u svijetu.

Komentar je bio načelan, benevolentan i bez prozivki; "neko je spomenuo..."  se treba(lo) tumačiti "neko od prijašnjih forumaša" i to znači da mi se nije dalo vraćat u forum da bih točno citirao.

Poslovna genijalnost: postoji trend malo mekše politike proizvodjača/distirbutera s obzirom na kriu a sve u skladu očuvanja tržišne prisutnosti; to sam usput čuo od jednog distributera kojeg naravno ne budem odao jer je nebitno.
Dakle, sve skupa drago mi je da je tako, a ne obrnuto -bolje da ima brandova nego da nema.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 56789 12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Preporuke bookshelf zvucnika
Forum: Audio komponente