Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

TF2011 - okrugli stolovi, raspored slusanja...

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 10:58
trebala bi bit tema
utjecaj izlaznog otpora pojacala na bass reprodukciju
(ilitiga muljanje bassa na slabo osjetljivim zvucnicima kod SE pojacala )
Originalno postano od strane člana: sstrsat sstrsat napisao:

Jedan prijedlog san vec iznil u uvodnom postu. Da gre blok slusanja, blok okruglih stolova, blok terana

ja cu preskocitpar uvodnih tema i bit cu "blizu"
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 11:06

Jedan prijedlog san vec iznil u uvodnom postu. Da gre blok slusanja, blok okruglih stolova, blok terana  

A blok teretane i blok bazena? 

Ma odrzat cemo nekoliko okruglih stolova sigurno. Mozemo i na licu mjesta dogovoriti. Samo predavanja ne smiju dugo trajati. Kod Maltusa na praksu, i bit ce dovoljno da polaznici dobiju diplomu...  

Editirao Edison - 24.siječanj.2011 u 11:07
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 11:15
Da, i ja mislim da se trebaju iznijeti teme koje zanimaju zainteresirane, bez srama i bez ustezanja. Čak i u trivijalnim stvarima, kad misliš da nešto dobro znaš, opet nešto novo naučiš.....
Bepone, dobra ti je to ideja oko dampinga...

Ili recimo, mene živo zanima Ishmaelovo predavanje (to bi moglo trajati više od sata ili podijeliti u dva dijela jer je tema zaista opsežna) , a interesantno bi bilo poslušati i nešto oko gramofona, tj. odlike pogona, zvučnica, tipovi ručki kao i savjete za setupiranje isti, sve odmah i potkrijepljeno primjerima.

Također, ne bi bilo loše malo prodiskutirati o nekim osnovnim zamkama koje vrebaju na one koji se upuštaju u samogradnju, brum,šum,oscilacije, blocking,rasprezanje,povratna,biasiranje, (ispravan odabir radnog područja na unimeru:-)), pa malo oko izolacije,potrebne kvadrature žice itd..itd... A to bismo mogli komotno na primjeru Audiofil.net (ili će se sad zvati Audiofil.hr) cijevnog pojačala,koje je dovoljno jednostavno a i ima svjedoke koji mogu o svojim iskustvima....

Nadalje, evo malo i novina: javio mi se danas Nikola Vukušić, s obzirom da njegova nova knjiga (Cevni pojačivači - 2 izdanje) konačno ovih dana ide u prelom i bit' će brzo i u tisku, naručio sam odmah xx komada za promociju, a i nagovaram ga da se pojavi kao gost.
Dakle, zainteresiranih za njih vjerovatno ima, knjige će biti po pristupačnoj cijeni (ne znam još točno kojoj), još kad bi Nikola došao i prozborio koju .
A i niko mi nije ništa konkretno odgovorio za Matiju Dedića i Vesnu? Ako bude Razz, onda je to dovoljno,ali ako ne....

Shejtan from Mahala...
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 11:34
Mene bi zanimalo krace predavanje o kapacitetima kod cijevi, Milleru, potrebnoj struji koju trebaju dati driveri i slicno... Dok se pojacanja, radne tocke katodni i anodni otpori mogu lako izracunati, ovo je ipak malo problematicnije za pocetnika... Eto teme za jedno predavanje.

Za Razza ili Dedica bi trebalo naci sponzore, jer sigurno nece nastupiti besplatno, niti bi bilo u redu. Za to ce trebati neko vrijeme...

Na vrh
sstrsat View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sstrsat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 11:42
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

trebala bi bit tema
utjecaj izlaznog otpora pojacala na bass reprodukciju
(ilitiga muljanje bassa na slabo osjetljivim zvucnicima kod SE pojacala )

ja cu preskocitpar uvodnih tema i bit cu "blizu"

Je, ali postoji i kvaka 22. Kolika je tvoja proizvodnja terana?
krepat ma ne molat
Na vrh
harkonen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj harkonen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 11:53
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Mene bi zanimalo krace predavanje o kapacitetima kod cijevi, Milleru, potrebnoj struji koju trebaju dati driveri i slicno... Dok se pojacanja, radne tocke katodni i anodni otpori mogu lako izracunati, ovo je ipak malo problematicnije za pocetnika... Eto teme za jedno predavanje.

Za Razza ili Dedica bi trebalo naci sponzore, jer sigurno nece nastupiti besplatno, niti bi bilo u redu. Za to ce trebati neko vrijeme...

Da, nije ni to loše, kao stvoreno za SStrsata, malo Millera, malo Megahertza...

A što se tiče Razz-a i Dedića, ajmo prvo saznati cijenu za to da vidimo što koštaju, vjerovali ili ne, to i nisu velike pare i da se ne zezamo sa sponzorima,
možda možemo nešto i između sebe napraviti, ha ? Ajde,ajde privatnici triodaši? Gdje ste sad? :-)

Ali pala mi je na pamet jedna glupost, ali zaista glupost. Znate li da bi nas ZAMP mogao opako opaliti za ovo? Ipak se radi o javnoj manifestaciji, ovaj put nismo tako van svih puteva i tu samo čekaju da naplate....Morali bismo
naći lokalnog zastupnika i objasniti mu situaciju i namjere da kaže svoje, da misrno spavamo, a ne da banu kao nekima u svatove. Dao bih im ja, ali zakon je zakon i dok je na snazi - mi tu ne možemo ništa...

Shejtan from Mahala...
Na vrh
sstrsat View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sstrsat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 12:06
Originalno postano od strane člana: harkonen harkonen napisao:

Nadalje, evo malo i novina: javio mi se danas Nikola Vukušić, s obzirom da njegova nova knjiga (Cevni pojačivači - 2 izdanje) konačno ovih dana ide u prelom i bit' će brzo i u tisku, naručio sam odmah xx komada za promociju, a i nagovaram ga da se pojavi kao gost.
Dakle, zainteresiranih za njih vjerovatno ima, knjige će biti po pristupačnoj cijeni (ne znam još točno kojoj), još kad bi Nikola došao i prozborio koju .

Mislin da bi svima bilo jako drago da se Nikola Vukusic pojavi na TFu. Autora koji pise knjige te tematike je na podrucju bivse drzave jako malo.

Ajde zatrazi ga da ti potvrdi dolazak pa ga upisi u listu
krepat ma ne molat
Na vrh
sstrsat View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj sstrsat Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 12:11
Originalno postano od strane člana: harkonen harkonen napisao:

Ali pala mi je na pamet jedna glupost, ali zaista glupost. Znate li da bi nas ZAMP mogao opako opaliti za ovo? Ipak se radi o javnoj manifestaciji, ovaj put nismo tako van svih puteva i tu samo čekaju da naplate....Morali bismo
naći lokalnog zastupnika i objasniti mu situaciju i namjere da kaže svoje, da misrno spavamo, a ne da banu kao nekima u svatove. Dao bih im ja, ali zakon je zakon i dok je na snazi - mi tu ne možemo ništa...

Pazi stvarno. O ovome nismo uopce razmisljali. Lani medju Velebitskim vukovima i poskocima i ni bilo potribe da uopce o tome mislimo ali kako cemo sad bit u "civilizaciji", onda bi stvarno bilo jako dobro da netko ode na ZAMP i da se informira o tome.
Ki je dobrovoljac?

Ali mozda ipak ni toliki problem, ako hotel vec ima dozvolu za pustanje muzike onda bi to virovatno pokrilo i nas. Ali u svakom slucaju, bilo bi vrlo pozeljno raspitat se.
Ako je netko medju nama po profesiji pravnik, mozda moze reci koju o tome
krepat ma ne molat
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 12:19
Upit se može poslati i bilo kojem od organizatora hifi showa koji bi mogao objasniti sve zakonske potankosti.
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2011 u 12:20

Ako je netko medju nama po profesiji pravnik, mozda moze reci koju o tome

Precedniče(ako se ne varam)?!!!!
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 17>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS