Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Čišćenje ploča

Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 18:15
Drvofix nisam ni ja. Drzat cu se provjerene recepture izopropanol, destilirana, wetting. Slazem ultrazvucni perac pa cu vidit kako ce to ispast.

Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.siječanj.2019 u 19:17
Originalno postano od strane člana: Zmajz Zmajz napisao:

Jeli netko probao čišćenje sa Drvofixom? Ja nisam, ali po netu pišu i prikazuju dobre rezultate, no i na plotu piše da je nešto pa ipak nije...

ne znam ako je ploča iole vrednija onda me je frka sa tim petljati , a ako je bezvrijedna onda je jednostavnje kupiti novu nego se zezati sa ljepilom...

inaš i ovo čudo - malo ipak sigurnije od običnog drvofix-a...

Na vrh
MATIJA View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MATIJA Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2019 u 08:41
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

ja sam ga nabavio ovdje... 

nema više, ja sam odnio zadnju bočicu....
Na vrh
zden View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zden Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2019 u 08:57
PATTEX   zakon za  prašinu   već godinama obrva
zden

Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15.siječanj.2019 u 10:27
Originalno postano od strane člana: MATIJA MATIJA napisao:

nema više, ja sam odnio zadnju bočicu....

Treba reć gazdi shopa da naruči kašetu, sad kad se pročulo u ovim krugovima, bit će prometa :)
Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2019 u 20:58
Ja vec neko vrijeme koristim Tetenal 2000. Narucio preko ebaja. Dosta je skuplji nego ovaj u Praxisa, al s obzirom da ga stavim malo u ultrazvucnu kadicu (cca 10ml na 6 lit) tih 250ml zna potrajat al ako mislis imat ciste ploce, treba se otopina cesce mjenjat tako da je i njemu doso kraj.
Dosad sam vrtio rucno, pa je to mukotrpno. Sad sam narucio mali motorin s 1rpm pa ce bit lakse da
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2019 u 21:11
ima preko ebaya isto triton x-100... ali isto dosta skuplji..

Na vrh
Alen43 View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (1) Pohvala (1)   Citiraj Alen43 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2019 u 22:02

Odmah na pocetku posta obavjest da je ovo za one iznad 18,  ljubitelje S&M zanra i viniloljubce.

Nakon podosta eksperimentiranja uspio sam sloziti mali labos koji daje najbolje zvucne rezultate pa reko ajd da podjelim sto znam.

Da krenem redom i od pocetka, kako je i red:

Znaci, ploca najprije ide na perac, ili kako ga neki zovu RCM. Tamo se moci otopinom L'Art du Son. Svaka strana oko 2-3 minute. Malo se cetkicom razvuce po ploci i priceka da tekucina otopi prljavstinu. moze se malo i zapjenit, nije zgoreg.

Nakon tretmana na vakumskom pracu, ploce su spremne za ultrazvucnu kadicu.

Za najbolje rezultate ne stavljam vise od 3 ploce. Otopina je klasika: demineralizirana voda, isopropilni alkohol i wetting agent. Tu sam probao razne wetting agente i Tetenal 2000 mi daje najbolje rezulatate. 

Prije samog uranjanaj ploca, otavim ultrazvucni cistac da radi 10ak minuta ( s otopinom unutra, da nebi bilo nismo znali). Samo pranje traje oko 15ak minuta na 30 stupnjeva C.  Temperatura se moze i podici, ovisno o stanju ploce, ali nebi isao preko 40 C. 

Kad je pranje gotovo ploce idu ponovno na perac s otopinom L'Art du Son gdje se samo lagano prodju, tj, isperu te vakumiraju usisavacem.

Tako ociscenje idu na kratko susenje.

Ali to nije sve, prije ulaska u novi inner sleeve provjerim ako jos disu, a slucaju znakova zivota ploce ubijem jednu po jednu namrtvo. Zato su nekad potrebna i 4 hica iz malokalibarskog milty Zerostata3. 

Otopinu iz kadice nakon svake seanse od 3 ploce procistim koz filter od 1 mikrona. U tu svrhu sam slozio malu pumpicu koja fecera na 12v i tjera otopinu kroz filter. Nakon 5 minuta filtriranja, sve je spremno za sljedece 3 ploce… i to je to.

Eto jesam reko, 50 nijansi sive je kamilica…

I jos nesto, nije to samo za prljave ploce. Sve ploce, bile nove ili stare, prolaze isti tretman. 

Jel to cujem neko pita imali razlike u zvuku????  

Tsss… https://www.youtube.com/watch?v=aE1RGR8C0NI

Da, znam…neko ce rec, pa jednostavnije je oprat u kadi. E jes, malo morgen. Prao sam ja u kadi, tusu, lavandinu, bideu… sve je to mp3 mig

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2019 u 22:21
Ploče se prati moraju. I ja sam ih nekad rifljo u kadi. Vimom i žičanom četkicom.
haha
Nego, kaj ti žena veli na labos u kuhinji?
haha
Na vrh
zed_alive View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zed_alive Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2019 u 22:48
Ja mislim da bi trebalo otvoriti radnju, s ovom opremom. Praonica ploča. Šteta se limitirati samo na kućanstvo.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,297 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Zvučnički stalak, zaozbiljno
Forum: Računala i audio