Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Krell FPB300cx

Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Krell FPB300cx
    Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 12:45

Dakle, pila je konačno udomljena. Mrcina od oko 45 kila koja krajnjom lakoćom goni prilično zahebatu Extremu, uređaj je svakako vrijedan divljenja. To je potpuno balansirani amp, od ulaza do izlaza (uopće nema cinch  single ended ulaze) gdje se minus zvučnika ne referira na masu, radi kompletno u current modu i ima full regulaciju napajanja uključujući i izlaznu sekciju. 30 komadaTO-3 tranzistora, s 250W disipacije svaki,  proizvodnje ON Semi (kupili Motorolu) koji gordo nose Krell logo, govore sami za sebe o mogućnostima ampa. Naravno, tih 30 komada puta dva jer je to ipak stereo amp. Postigao sam i dugo željeni cilj: tranziciju signala potpuno balansirano od ulaza do izlaza. Krell CDP je potpuno balansiran za razliku od brojnih plejera više ili čak visoke klase gdje je pseudo balans „postignut“  muljažom u audio sekciji. Preamp je također full balansiran što i  FPB300cx podržava.  Za radni režim ampa brine se mikrokontroler koji konstantno monitorira stanje na zvučničkim klemama i prema potrebi biasira u A klasu. To je njihov sustav Sustained Plateau Biasa treće generacije. Čipac se brine i za zaštitu zvučnika i kompletnog ampa. Naravno, softver je djelo Krella. Amp se lagano grije većinu vremena, a kad se pošteno zarokija, zagrije se poput  beštije. Ipak, ne vjerujem da će ga temperaturna zaštita ikad isključiti jer do toga vodi dugotrajna, neizdrživa i nepotrebna decibelaža. Preporučuju ga preko noći ostaviti na stend baju kad kuri svega 60W i sasvim je mlak. U slučaju potrebe, glavna sklopka je zguza. Uspio sam se domoći i shema nešto starije  Krell FPB300/600 i 300c/600c serije pojačala. To je ponešto drukčije, ali osnova je ista. Sheme nikad ne mogu biti na odmet.

Amp je moguće uključiti ili isključiti daljincem-toljagom kojeg sam dobio s Krell CDP-om. To je u stvari daljinac za cijeli Krell sustav (preamp, DAC, amp...) i bojao sam se da su promijenili kod daljinca za FPB seriju, ali srećom nisu. Okida ga daljinac kao i staru KSA seriju. Izgled uređaja mi baš nije odgovarao, ali sam uvijek znao kako su fotke jedno, a zbilja drugo, čemu me iskustvo naučilo.  Izgleda nevjerojatno brutalno i agresivno (kao da ga je iscrtao onaj poremećeni Gieger, idejni tvorac Aliena), a ipak elegantno i moćno. Kad sam ga prvi put vidio uživo, odmah mi se iznad glave pojavilo srce, ko u crtićima. Plop! Sad mi je gozba za oči. A za uši? To je tek sasvim posebna priča.

Znao sam da mi za Extremu treba brdo kvalitetnih vata, ali ovakvo igranje, pače zanemarivanje tih zvučnika nisam očekivao. 300cx kao da tjera sprdnju s Extremom. Ništa mu nije teško. A Ex. je došla na svoje pa praši sve u 16 i tek sam sad zaozbač čuo kakav je to monstrum od zvučnika. Oćenito, nije mi  jasno komu ikad u životu treba bolji amp i što je to išao tražiti preko 300cx. Sreća je moja jer ja ga novog nikad ne bih mogao kupiti. Jedino SH.

Ne da mi se više pisati. Ukratko, ja sam na sedmom nebu i ne silazim. Ako ikoga zanima, neka si izgugla fotke, a ovo dolje je moj amp.

Editirao Apparatus - 05.siječanj.2012 u 15:45
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 12:55
čestitke na iznimnoj prinovi...
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 12:57
Da,da pridružujem se čestitkama!!Da ti se kita digne!!!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007

Na vrh
pepa View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj pepa Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:04
frend...ovo izgleda  IM...PRE...SIV...NO 

Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:07
Sad mi je jasno zakaj se vratio!
Da nam vadi mast
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"

Na vrh
Aquarius View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Mr. Twitter

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Aquarius Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:21
Lijepo Apy, baš lijepo... Čestitam! Nema većeg gušta nego vidjeti kad netko živi svoj san, a ti ga stari živiš punim plućima. Kapa dolje ;)

Ako nekog zanima, a vjerujem da ovdje ima gro takvih, evo slika iznutrica u full rezoluciji http://good-times.webshots.com/album/572971739SAlhwx

Opaka pila!
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:21
Jezus Marija, u kakvim si ti to odnosima sa vlastitom zenom 
Ma nis zavidan.
Ni malo.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
smig View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj smig Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:25
kakva rasna štalica, čestitke!
Na vrh
catalyst View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj catalyst Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:25
Čestitke Damire,da te citiram:kupiš pilu ,pa pilaš(piliš)

Editirao catalyst - 04.siječanj.2012 u 13:26
Nosce te ipsum
Na vrh
no_maam View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj no_maam Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.siječanj.2012 u 13:32
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Za radni režim ampa brine se mikrokontroler koji konstantno monitorira stanje na zvučničkim klemama i prema potrebi biasira u A klasu.

Pitanje za vlasnika: pa zar ovaj amp nije stalno u A klasi?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 18>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,195 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Uradi sam
Elementi skretnice
Forum: Računala i audio