Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opuštajući računalni problemi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 107108109110>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 10:06
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

NAJVAŽNIJI aspekt po meni je hard disk - obavezno SSD za OS i programe.

Ovo potpisujem podebljavam i podvalčim !!!!
To ljudi nikako da skuže!
Čemu nabrijani proc, hrpa rama i sve kad HDD u laptopu ima koma performanse i cijeli komp se radi toga vuče.
Uz to što HDD ima loše performanse, ovi koji se ugrađuju u laptope su još dodatno lošiji kako bi trošili manje bateriju.
Ako hoćete brži laptop, uzmite lošiji proc, može i 4 GB memorije, zaista više ne treba što god ko mislio (to mi je struka i znam što govorim , izuzetak je ekipa koja radi napr obradu videa, fotografija, zvuka, cad i sl alati), a za razliku u cijeni do skupljeg uzmite SSD i ubacite ga umjesto HDD-a. Računalo će biti daleko brže. Nema te memorije i proca koji bi toliko ubrzali komp kao jedan SSD (kad govorimo u okvirima korištenja računala za namjene koje se ovdje spominju).
Još su procesori prije 10g bili dovoljno brzi za večinu stvari za koje ih ljudi koriste.
Doma imam prastari core2Duo E8400 (valjda je već 10g star, ne sjećam se više kad je izašao), 4GB rama, i ubacio novi samsungov SSD EVO 850 serija. Računalo toliko brže da ne povjeruješ, win7 se digne za max 20 sec od pritiska na gumb, programi se skoro trenutno otvaraju, komp mi je daleko brži od kompova koji se koriste na poslu na kojima je po 8 GB rama, core i5 procesori ali obični HDD.
SSD mi je najdraža investicija u komp do sada, sačuva puno živaca :)

Editirao Tihomir - 18.prosinac.2015 u 10:08
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 13:02
Prije svega, hvala svima na trudu i komentarima.

@zlym

Tvoje sugestije idu ka boljim, opremljenijim, većim, ali i skupljim rješenjima. Mislim da ipak nisam tako zahtjevan korisnik i za ono što radim i koliko vremena provodim pred lapom sasvim bi me zadovoljio ekran od 15.6''. Može i FHD, ali to znatno smanjuje izbor pa nije uvjet. Možda to i nije presudno, ne mislim igrati igrice ili raditi nešto grafički zahtjevno. Tako da, lijepo je do placa otići mercedesom, ali što fali nekom manjem gradskom automobilu. Hvala na prijedlozima, ali ja bih ipak spustio malo letvicu, pa ako imaš još neku ideju unaprijed se bilježim sa štovanjem.

@Vedo

Eto, ja tek nedavno, hodajući po dućanima, saznao da ta prašina igra značajnu ulogu pri radu compa. A ja ga ne ispraših do danas. Možda bi stvarno proradio. Moram to napraviti. Usput, je li to zahvat u koji se smije upustiti jadan nevjža ili je uputnije stvar odnijeti u servis. OK, bolje ovo drugo. Neka preporuka? Toshiba servis? Prijatelj koji se kuži…?     

@zook

Odličan i koristan post. Znači, bitno je ono što će mi koristiti, optimum, a ne kupovanje nečega što će biti višak ili možda nikada neće biti u funkciji. Rečenicu koja počinje s NAJVAŽNIJE teško da ću čuti od prodavača, jer za koji god da model postavim pitanje on pronađe dobre strane. Više me zanimaju iskustva i ocjene konkretnih korisnika. Pa, kad im je to još i struka, konačnu je odluku lakše donijeti. Hvala za konkretne natuknice.

@Tihomir

Ljudi nikako da skuže!
Zato i pitam, da ne usmjerim pažnju na manje bitne stvari, a one važne za ugodan rad da ostanu ispod radara. Ovo o HDD od 1TB mi je jasno, ali kako dodati taj SSD. Laptopi koji imaju ugrađenu SSD memoriju su znatno skuplji. To se ugrađuje naknadno?

Dakle, iz svega navedenog proizlazi sljedeće:

DELL, HP, Lenovo … (neki drugi?)
Intel Core i3   (i5 ?)
Proc. 8 GB Rama
Memorija - 1 TB (SSD za OS i programe)
Grafička - integrirana
15.6'' Full HD mat   (HD mat ?)

OS – Windows 10 (ili naknadna ugradnja)

And the winner is...?

If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 13:32
Pokušaj pronaći laptop koji već u startu ima ugrađeni SSD od 128 ili 256 GB, to je sasvim dovoljno za OS, programe i nešto fotografija i malo muzike.
Ako ti baš treba 1TB, radije si uzmi externi disk sa USB3 sučeljem.
đez je limunada

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 13:37
ovako nešto

http://www.ebay.de/itm/Lenovo-Z51-70-80K6003TGE-/181909251753?_trksid=p2141725.m3641.l6368

ili

https://www.cyberport.de/?DEEP=1C31-2TM&APID=14

Sorry, sa posla mi je nemoguće stavljati prave linkove na ovom našem forumu iz prošlog stoljeća...
đez je limunada

Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 14:07
@Open Air

Prije nekoliko godina sam imao HP-a koji je imao užasno izvedeno hlađenje tako da sam ga morao periodično svake godine potpuno rastavljat i čistit. Posao od nekoliko sati, moraš pazit na svaku sitnicu, svaki flat kabel, da slučajno neka plastična kopča ne pukne. Naravno, moguće je to riješit u servisu, ali to znači nekoliko stotica manje u novčaniku. Kolega ti to isto može riješit, pod uvjetom da je pedantan i da zna što radi jel. Nakon te torture sam si obećao da ću izbjegavat laptope koji nemaju lagan pristup ventilatoru, koliko je god to moguće.

Brat je baš nedavno uzeo sljedeći laptop.

Lenovo Z5070

Ovaj Lenovo ima hibridni HDD koji je klasični disk u biti, ali ima i 8Gb SSD na sebi.

Editirao Vedo - 18.prosinac.2015 u 14:32
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 14:54
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Pokušaj pronaći laptop koji već u startu ima ugrađeni SSD od 128 ili 256 GB, to je sasvim dovoljno za OS, programe i nešto fotografija i malo muzike.
Ako ti baš treba 1TB, radije si uzmi externi disk sa USB3 sučeljem.

Ovakvi laptopi su obično skuplji i često u laptop stave neki loši SSD.

Moja preporuka je - uzeti neki normalan lapptop u kojem je HDD od 500GB ili 1TB , takvih ima za 2000 - 3000 kn jako puno. Zatim sam uzeti SSD (250 GB dovoljno) i ubaciti ga umjesto postojećeg. Zamjena bi trebala biti elementarna (izvadi se stari i ušteka novi)
Ako je laptopu već instaliran OS oda se samo napravi migracija.
Od SSD-a definitivna preporuka Samsung EVO 850 serija, u paketu ide i software za migraciju.
Stari HDD iz laptopa ubacit u eksternu ladicu koja ima USB 3.0 sucelje i moze sluzit iza pohranu svih potrebnih sadrzaja.
Ladica ce posluziti i kod migracije OS-a na SDD jer obadva diska moraju biti ustekana kod migracije.

Ako uzmes SDD core i3 proc je sasvim dovoljan

Editirao Tihomir - 18.prosinac.2015 u 14:56
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 15:01
evo zanimljiv izbor pa biraj:
lista

diskovi

Editirao Tihomir - 18.prosinac.2015 u 15:04
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 18:30
Osobno ne vidim nikakav prednost SSD diskova(osim za disk a mjuzom,
Brže se "diže" i to je sve      
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 18:37
        Hvala na sugestijama. Evo, već nekoliko sati pokušavam se probiti kroz nepreglednu šumu sličica, brojki i slova koje su sve nekako slične, a onda ipak skužiš razliku u nekom slovu pa se pitaš zašto ovo košta toliko, a ono onoliko. Teško je pronaći baš nešto između 2000 i 3000 kn. Ili je bijela boja ili sjajni ekran ili je poklopac (zaslon) tanak do bola pa se savija kao karton itd... Nema veze, ne žurim se nikamo...

Nešto sam izdvojio pa recite ima li što bolje u ovim okvirima. Skloniji sam Dellu zbog solidnije izrade i dizajna. Nema OS-a, ali uz ove cijene + Win 10 + SSD dalo bi se preživjeti.

DELL
Lenovo
hp
asus
Lenovo
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 19:38
Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Osobno ne vidim nikakav prednost SSD diskova(osim za disk a mjuzom,
Brže se "diže" i to je sve      

Ti se šališ ?

Ili se ne sluzis bas racunalom ili nisi radio na racunalu koje ima ssd.
Da se sad ne upustam u to ksko radi racunalo i os, recimo samo da se disk koristi cijelo vrijeme i da performanse cijelog racunala jako ovise o brzini diska.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 107108109110>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,280 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET
Forum: Audio komponente