Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opuštajući računalni problemi

Odgovori Odgovori Stranica  <1 108109110
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 19:45
Originalno postano od strane člana: Open Ear Open Ear napisao:

Hvala na sugestijama. Evo, već nekoliko sati pokušavam se probiti kroz nepreglednu šumu sličica, brojki i slova koje su sve nekako slične, a onda ipak skužiš razliku u nekom slovu pa se pitaš zašto ovo košta toliko, a ono onoliko. Teško je pronaći baš nešto između 2000 i 3000 kn. Ili je bijela boja ili sjajni ekran ili je poklopac (zaslon) tanak do bola pa se savija kao karton itd... Nema veze, ne žurim se nikamo...

Nešto sam izdvojio pa recite ima li što bolje u ovim okvirima. Skloniji sam Dellu zbog solidnije izrade i dizajna. Nema OS-a, ali uz ove cijene + Win 10 + SSD dalo bi se preživjeti.

DELL
Lenovo
hp
asus
Lenovo

Gledaj gdje je duza garancija . Svi su dosta slicni pa bi garancija mogla biti kljucna. Ne bi uzimao ove koji dolaze s sdd-om jer je unutra neki jeftini bezvezni upitne brzine i trajnosti. Ssd bi definitivno ugradio po svom izboru
Accuphase DP67 - Mimetism 15.2 - Visaton Vox 253 MTI(modificirani)
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 20:51
Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

Originalno postano od strane člana: MiljenkoC MiljenkoC napisao:

Osobno ne vidim nikakav prednost SSD diskova(osim za disk a mjuzom,
Brže se "diže" i to je sve      

Ti se šališ ?

Ili se ne sluzis bas racunalom ili nisi radio na racunalu koje ima ssd.
Da se sad ne upustam u to ksko radi racunalo i os, recimo samo da se disk koristi cijelo vrijeme i da performanse cijelog racunala jako ovise o brzini diska.

Hojla Tihomir,

Služim se računalima već previše vremena.
Još iz vremena kada je HD od 10 Mb bio raritet.
Računalima su najveći problem/neprijatelj njihovi korisnici koji sve što im se ponudi instaliraju na njega. Iz toga se može zaključiti da nema tog diska/OS-a ili bilo čega koji može podnijeti glupost onog tko ga koristi.
Priznam da je SSD najbrže što je trenutno u ponudi glede brzine pristupa podacima, ali to ne mora značiti ništa vjerovao ti to ili ne. Pogledaj ovo
    Performanse
Obrati pozornost na utilizaciju diskova C:(OS) i G:(FLACOVI)

NHF i LP

MiljenkoC

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 21:52
Ja bih osobno dodao i ova dva za blizu 3k kuna. Fujitsu nije toliko razvikan i čest, ali sam prilično siguran da je dobro složen.

Fujitsu 1

Fujitsu 2

Osim toga, jednostavno se čisti odvijanjem nekoliko šarafa s donje strane.

Editirao Vedo - 18.prosinac.2015 u 21:53
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.prosinac.2015 u 23:54
Puno je toga rečeno (uglavnom točno i sa dobrim namjerama), a ljestvica treba ići niže. Od spomenutog u tvom post-u, izbjegao bi modele sa razlučivosti 1366x768 jer smatram da je to nedovoljno za ugodan rad. Optimum bi bio 1600x900. Iz osobnog iskustva izbjegao bi i HP (velik postotak kvarova).
Neka bude I3 procesor. Neka bude i 4GB ram-a (nadograditi češ za godinu ili dvije kad zaboraviš početan trošak). Model sa SSD teško je naći, pa treba poslušati Tihomira, ali i to možeš napraviti za godinu dana, uz obveznu napomenu da taj zahvat treba izvesti stručna osoba. I Miljca treba poslušati, pa odmah novo računalo kvalitetno optimizirati i osloboditi suvišnih update-a, servisa i softwera. Ovo također treba odraditi stručna osoba, a predstavlja oko sat vremena posla. Takvo računalo i sa klasičnim HDD će zadovoljavajuće raditi.
I onda što ostane:
tvoj prijedlog Lenovo
ili
Dell
ili
Dell
Još treba provjeriti da li se kod ovih modela radi o mat ekranima, ili ekranima visokog sjaja.

Editirao ZlyM - 18.prosinac.2015 u 23:57
Sonus Faber Toy Tower, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD, Musical Fidelity X-ray V3
Na vrh
Open Ear View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Open Ear Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2015 u 00:41
Ajde, suzili smo izbor. Čitam po netu mišljenja, recenzije, rangiranja. Još ću malo u živo po dućanima. Ne žurim.
Ako bude nekih pitanja javim se. Za sada, hvala na pomoći.
If Less Is More... Nothing Is Everything
Na vrh
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2015 u 08:31
Smatram da je ovaj Lenovo sasvim dobar izbor za taj novac, bolje ćeš teško naći. Još ima i 4 godina gare tako da si bezbrižan. Kasnije se lako nadogradi HDD, ako se ukaže potreba. Mislim da će taj stroj radit sasvim dobro i ovako.

Editirao Vedo - 19.prosinac.2015 u 08:32
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2015 u 08:37

Originalno postano od strane člana: Tihomir Tihomir napisao:

Osobno ne vidim nikakav prednost SSD diskova(osim za disk a mjuzom,
Brže se "diže" i to je sve      

Ti se šališ ?

Ili se ne sluzis bas racunalom ili nisi radio na racunalu koje ima ssd.
Da se sad ne upustam u to ksko radi racunalo i os, recimo samo da se disk koristi cijelo vrijeme i da performanse cijelog racunala jako ovise o brzini diska.

Hojla Tihomir,

Služim se računalima već previše vremena.
Još iz vremena kada je HD od 10 Mb bio raritet.
Računalima su najveći problem/neprijatelj njihovi korisnici koji sve što im se ponudi instaliraju na njega. Iz toga se može zaključiti da nema tog diska/OS-a ili bilo čega koji može podnijeti glupost onog tko ga koristi.
Priznam da je SSD najbrže što je trenutno u ponudi glede brzine pristupa podacima, ali to ne mora značiti ništa vjerovao ti to ili ne. Pogledaj ovo
    Performanse
Obrati pozornost na utilizaciju diskova C:(OS) i G:(FLACOVI)

NHF i LP

MiljenkoC

Ako ce racunalo nakon paljenja stajati da ga nitko ne dira onda mu niti ovakav na treba nego besto najjeftinije sto moze naci. Ako ce ga za bilo sto koristiti onda ce mu ssd biti veliko ubrzanje koje se u radu jako osjeti, pogotovo na laptopima.

Gle, bavim se racunalima profesionalno, znam sto pricam. Nisu problem samo programi koje korisnici natrpaju. HDD je usko grlo racunala vec dugo vremena.

Jos jednom pitam, jedi radio kad na racunalu kojem je hdd zamjenjen sdd-om ?
Nevjerojatno mi je da bi rekao da ne vidis prednost da jesi ?
I to na forumu gdje se daje brdo love na komadice metala i zicice koje unise promjene u zvuk koje niti sismis valjda ne bi cuo

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2015 u 11:27
Tihomire
nema smisla ulaziti previše u neke profesionalne rasprave, jer je često vrlo lako pronaći izuzetke (ovisno o namjeni i načinu korištenja računala) koji bi brojna uobičajna pravila samo zamutili.
Standardni korisnik treba biti svjestan slijedećih činjenica:
- ssd je najbolje riješenje, i kada se traži maksimum performansi, hdd nema šanse
- kvalitetno podešeno računalo je "must have", jer prenatrpanost rezidentnim softwerima, servisima i update-ima, može srozati perfomanse računala za 70-80%, neovisno da li je računalo bazirano na ssd ili hdd.
- kvalitetno podešeno računalo sa hdd, pružiti će standardnom korisniku zadovoljavajući rad i performanse, a računalo sa ssd koje je do boli prenatrpano nepotrebnim neće biti u stanju pružiti zadovoljavajuće performanse.
Sonus Faber Toy Tower, Primaluna Dialogue 2, Ayre QB-9 DSD, Musical Fidelity X-ray V3
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2015 u 12:49
@ZlyM     
@Tihomir
Sve što sam napisao bilo je isključivo vezano uz naš hobi.
Ako ikoga interesira ovo je moj put prema računalnom HiFI-u.
-Neke stare kante povezane s pojačalom - ne želim komentirati.
-Nakon što sam nabavio DAC, nabavio sam stari EliteBook 8710w. 2 Gb memorije i 120 Gb Hd na 7200 rpm-a. Uskoro mu je riknul ekran.
-Nabavio sam rashodovani EliteBook 8540w, HD je bio neispravan a isto tako i ventilator. Ventilator sam nabavio na jebaju za 16$. Ugradio ventilator i disk iz 8710w.
-Bolja polovica mi za rođendan kupila SSD (nije mi jasno kako joj je to palo na pamet ). Sav sretan sam ga uvalio u laptop.

FLAC datoteke su cijelo vrijeme na istom Seagate Baracuda 7200 rpm eksternom disku.

I što sam dobio s SSD diskom?
Eventualno mogu ranije pritisnuti Play
Ništa ne zastajkuje sve radi kao i na staroj kanti
Etogac, tolko od mene svidjelo se to kome ili ne

P.S.
Ta dva računala su me koštala cca 150 Kn + 16$. Koliko je SSD koštao ne znam, ali mislim da je debeeeeelo preplaćen!
Za moje/naše potrebe
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Tihomir View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tihomir Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.prosinac.2015 u 13:56
Pa ako ti vec brzina nije bitna onda bar moras priznati da je besuman :)

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 108109110
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Predstavite se
Pozdrav
Forum: Audio komponente