Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Opuštajući računalni problemi

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 110>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:17
ne znam, meni osobno Win 7 nikako nije sjeo, zapravo mom piceku. Imam sada već 3 godine star komp ECSova matična,dvojezgreni athlon x64 i ddr2 ram. Ne igram pa skoro nikakve igre osim WoWa i tu i tamo stare Blizzardove RTS,RPG.

Na WinXP kada pokrenem WoW grafička mi je stabila da ne može biti stabilnija ali na Win7 stalno svako malo dobijem "graphic card has stopped responding" crni ekran, i tak jedno rafal toga 4-5 puta i onda je dobro i to tako tako... Prvo ča sam mislio driveri oki izmijenjao ih se,ali ćorak, onda sam primjetio da se elektroliti na grafičkoj počeli rikavati zamijenim ja njih, na kraju napajanje ali ćorak.
CATIA mi se brže diže na win7 ali čim moram micati objekt u 3Du šteka ko ludo...pa sam zaključio bybye Win7, hello WinXP meni super sve radi ko po loju i nikakvih problema,0 BSOD,0 štekanja,0...
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:19
Originalno postano od strane člana: syss syss napisao:

od kad su prešli na intela i generalno consumer dijelove onda mogu tu biti u temi
Ae, u pravu si. Bio sam preostar. Sad vidim da koristi Win7 kad ga hoce slusati glazbu ...
Na vrh
Dapo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Dapo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:21
Originalno postano od strane člana: altair altair napisao:

Ti bi kao moderator ipak trebao paziti da ne offtopicars ... kakve veze ima Mac s temom o racunalima?

Evo i tebi tri komada.

Rule #1: Keep your moderator happy at all times
Gradient rules!
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:26
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

ne znam, meni osobno Win 7 nikako nije sjeo, zapravo mom piceku. Imam sada već 3 godine star komp ECSova matična,dvojezgreni athlon x64 i ddr2 ram. Ne igram pa skoro nikakve igre osim WoWa i tu i tamo stare Blizzardove RTS,RPG. Na WinXP kada pokrenem WoW grafička mi je stabila da ne može biti stabilnija ali na Win7 stalno svako malo dobijem "graphic card has stopped responding" crni ekran, i tak jedno rafal toga 4-5 puta i onda je dobro i to tako tako... Prvo ča sam mislio driveri oki izmijenjao ih se,ali ćorak, onda sam primjetio da se elektroliti na grafičkoj počeli rikavati zamijenim ja njih, na kraju napajanje ali ćorak. CATIA mi se brže diže na win7 ali čim moram micati objekt u 3Du šteka ko ludo...pa sam zaključio bybye Win7, hello WinXP meni super sve radi ko po loju i nikakvih problema,0 BSOD,0 štekanja,0...

nije ti to do softvera sigurno... računaj da w7 iskorištavaju osjetljivo više resursa nego xp.

za početak ecs matične su uvijek bile jako klimave, vga se puno više troši na w7 nego na xpu gdje uopće ne poznaje rad van 2d moda.

probaj isključiti autimatic gpu recovery ako imaš atijevu grafu pošto to zna isto probleme stvarati, a ne bi bilo loše generalno da zamijeniš vga.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:31
E ta to me upravo muči ali trenutačno novi picek nije niti u planu pa ja zadovoljan na XPima da ne spominjem kako imam dbru  hauppauge tv karticu koja ja mislim da nema drivere za Win7 a stoji mi jedno 20-30 video kazeta koje bi morao prebaciti na digitaliju.

edit:
I da imam ATI 46xx ne znam koji još broj ide dalje...davno je to bilo.

Editirao Khadgar2007 - 29.veljača.2012 u 20:32
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:32
eto sam komp ti veli da je doba zamjene :)

barem nečega.

edit: može vrlo lako biti da ti je onda gpu recovery nastupio pošto je njegova namjena pošto-poto ne natjerati komp u freeze i restart, međutim majstori iz atija kakvi jesu su tu funkciju malo prerigorozno podesili.

Editirao syss - 29.veljača.2012 u 20:35
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:33
Originalno postano od strane člana: Phil Phil napisao:

Kad je vec tema naceta....

Koji Win su po iskustvu najstabiljniji i najpouzdaniji, te da nema komplikacija?

Mene nekako vuce da vratim XP pro za svoj music server...
Osobno nikad nisam ni razmišljao prelaziti sa XPpro (SP3) na nešto drugo. Prvo, zato što mi nikad nisu radili probleme, a drugo, zato što mi je večina korisnih softvera na kojima znam raditi upravo za XP, a govorim o 4-5 profesionalnih i nejeftinih programa.
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:33
Komp veli ali Hifa veli i to jače.  
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:39
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

Originalno postano od strane člana: Phil Phil napisao:

Kad je vec tema naceta....

Koji Win su po iskustvu najstabiljniji i najpouzdaniji, te da nema komplikacija?

Mene nekako vuce da vratim XP pro za svoj music server...
Osobno nikad nisam ni razmišljao prelaziti sa XPpro (SP3) na nešto drugo. Prvo, zato što mi nikad nisu radili probleme, a drugo, zato što mi je večina korisnih softvera na kojima znam raditi upravo za XP, a govorim o 4-5 profesionalnih i nejeftinih programa.

To je također jedan razlog zašto mi se ne da prelaziti na Win7(osim problema koje sam već naveo). Win7 stvarno prekrasno izgleda i čini mi se odličan ali upravo zbog programa i sličnih stvari mi se ne da prelaziti na njega, dual-boot neću jer mi je glupo da moram svako malo restartati komp da bi nešto napravio i onda nazad na drugi sistem.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29.veljača.2012 u 20:40
evo momci i nešto za vas
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 110>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,201 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini MkII