Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Loš zvuk na stražnjim zvučnicima

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Tionio View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tionio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Loš zvuk na stražnjim zvučnicima
    Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 18:00

Evo danas su mi konačno došli novi zvučnici za auto, elipsastog promjera 16x24cm

dakle, zvučnici su prilično veliki, za razliku od starih dijagonale 13cm
dakle u autu su uvijek bili puno lošiji zvučnici u zadnjim vratima nego u prednjim, krčili, jako loš bas..onda sam odlučio te nove stavit u stražnja vrata, ali jako sam se razočarao...kad sam stavio zvučnike i upalio radio, zvuk je bio nedorecen, svega je falilo, visoki su bili pre slabi, membrana se trese al bas je jako slab...usporedjujem ih sa zvucnicima koji su pak u prednjim vratima...

onda sam uzeo jedan taj novi zvucnik i spojio sam ga na neko pojacalo koje imam u skuter, a kupio sam ga sa e-bay-a za 100kN, ZVUK JE BIO PUNO BOLJI!
zatim sam probao stavit neke starije PIONNERE u stražnja vrata, i opet je bio loš zvuk...
nije mi jasno šta se dešava! :/
onda sam išao samo pogledat (nisam otvarao prednji zvucnik jer treba cijela vrata skidat pa mi se to nije dalo) i skužio sam kako su ispred zvučnici identični onima koji su bili i odstraga...a odstraga se nisu nikako čuli... e sad
zašto ja imam iza loš zvuk za puno puno boljim zvučnicima, nego od ispred na 13milimetarskim, 15Watnim original zvucnicima?

da nije to do tankog kabela, jer moram primjetit da je kabel podosta tanak, moze li to ikako bit do toga?

nisam jos probavao prednji zvucnik spajat iza, jer su prednja vrata puno složenija za otvarat, pa je teže skidat zvučnik..
samo me zanima teoretski dal je to moguce?
Na vrh
hrvojel View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj hrvojel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 21:45
Do kabela ti sigurno nije. Očito su ti stražnji zvučnici u lošijoj kutiji, tj. vratima. A možda i fali snage. Uglavnom, ako hoćeš dobru mjuzu u autu za relativno malo novaca, onda 2 prednja zvučnika , sub te pojačalo. To je minimalno. Zvučnici u stražnja vrata i na policu... bačen novac. Mojih pet ...
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 21:54
Odspoji kabele za zadnje kanale sa radija i spoji na zvučnike sa nekim kraćima, boljima, ili jednostavno prespoji prednje zvučnike na kanal za stražnje na radiju. Tako ćeš eliminirati kabel iz jednadžbe.

Ako sve radi kako bi trebalo, vjerojatno je stvar u onome što je hrvojel rekao.

Editirao Jackson - 20.ožujak.2012 u 21:54
Na vrh
franchi View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj franchi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 22:07
Elipse 16x24 u stražnjim vratima, prodaj ih, napravi ono šta ti je Hrvoje napisa i to je to.    
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 22:16
Osnovno, kako su postavljene kontrole glasnoce za straznje zvucnjake?
Ondak moremo dalje.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Tionio View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tionio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 22:57
puno hvala, evo vec je kasna ura, al prije par sati sam bio u autu, i malo sam preslušavao, što se tiče postavka u samom radiju, to je sve isprobano i znam radit s time, to nije problem, dakle, kabele nisam i dalje probavao jer je bio mrak...al primjetio sam da se zadnja vrata NENORMALNO tresu od basa, a zvuk basa se čuje samo od prednjih...po meni su to onda cak simptomi loše kutije, e sad, problem je što ti zvučinici u ta vrata ulaze tako GLUPO da je to nesto strasno, i bit ce da je zbog toga, jedino onda ostaje da se iz improvizira nekakva kutija za njih u vratima, da se nekako napravi da to zvuci dobro, mogu koji dan bacit slike (nije mi bas jednostavno jer moram ponovno vrata otvarat, al budem napravio :))
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.ožujak.2012 u 23:42
 Tionio membrane ovalnih zvucnika 16x24 traze volumen iza sebe da bi dale basa. Njima je mjesto na zadnjoj polici a ne u zadnjim vratima. Zato ti se vrata toliko i drmaju azvuka ni za lijek. Dok sam slagao Auto ozvucenja, niti jednom tipu zvucnika se zadnja vrata nisu pokazala dobrim mjestom. Razlog tome je i to sto su obicno smjesteni u razini zadnje klupe koja dodatno upija zvuk. Najbolje ti je ono sto je vec receno od Hrvojal. Kvalitetan front sistem, sub u bunkeru i pojacalo za sve. Ako ne zelis rijesiti te ovalne zvucnike, jedino mjesto za njih je zadnja polica. Tamo ce ti dodati Kick-basa, koji ponekad nedostaje sa subovima. Ne muci se sa izradom dodatne kutije u zadnjim vratima za njih, jer ces im time jos vise uskratiti potreban volumen iza njih, kojeg u istim vratima ionako nemaju.
 Moje dvije Lipe.
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
Tionio View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Tionio Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.ožujak.2012 u 05:56
Siamandi, puno hvala na odgovoru, al nazalost nemam zadnju policu u autu :/
ah neznam, nek ostane tako kako je :/
Na vrh
kruno_gradzg View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj kruno_gradzg Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2012 u 14:25
hrvoje je sve rekao, ja bi samo dodao da je investiranje u zvucnike stražnjih vrata bacen novac. no sikiriki i ja sam naucio na teži nacin, nego o kojem se autu radi?
možda uguramo negdje te ovale:)
bomb the bass
Na vrh
syss View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.svibanj.2012 u 14:56
po meni u autu koji ima komunikaciju sa gepekom je najbolje postaviti prednje sisteme i woofer u gepek.

ostalo sve je neki fill-in za stražnju klupu za ljude koje 99% vremena ti govore da stišaš jer ne čuju šta se naprijed priča, a tebe/vozača može samo iritirati pojava zvuka odozada.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,232 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audiofil.net klub
KLUB 08.12.2018 HD Multimedi...
Forum: Audio komponente