Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Rešetka za roštilj

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 132>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 12:42
... još bolja je okovana kamena ploča. Majstor ti iskleše i žlijeb.
Još si to nisam nabavio, ali hoću.
    Moj HiFi
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 13:00
@zook
Točno tak, malo kompletnu konstrukciju nagneš prema ručkama i micino na lijevu ili desnu stranu kako bi maščoba slobodno tekla u neku posudu iz koje možeš toćat kruh dok pečeš (jaaaako zdravo). I dalje mislim da je taj V shape malo prevelik (biti će teže čišćenje zapečene masti)
WF jest gurman i svaki njegov prijedlog je na mjestu.
No vjerujem da ne bi imao niš protiv roštilja na tvojoj konstrukciji 

Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
White Face View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 13:14
Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Sugestije gurmana poput tebe su uvijek dobrodošle.
Gusnata ploča, kažeš? Bez rupa?
Meso ima dodir samo s metalom, a ne i zračenjem sa žarom.
Onda mogu uzeti i gusnatu tavu s rebrima.
Ili krivo razmišljam?

Problem samog rosfraja je da nikada nije ravnomjerno zagrijan, problem ugljena je da kada ispećeš meso onda ti je obično najbolji žar. Vrlo teško je izbjeći gorenje masti na žaru, ima jedna stara i najefikasnija metoda gdje se jaki žar prekriva pepelom sve ostalo je bez veze. Rupe koje spominješ kod mene nemaju nikakvu svrhu, jer se moja ploča grije velikim okruglim plamenikom. Dozvoljavam da će se tome usprotiviti oni koji prakticiraju tradicionalan pristup roštilju, ali kod mene je prošlo puno audiofila a maj roštilj je zadovoljio i one najzahtjevnije, koji su se iskreno izjasnili da ne mogu skužiti razliku, čak da je meso sa takvog roštilja sočnije.

Roštilj je vrlo važan faktor u kuhinji koju prakticiramo i peće svaki drugi-treći dan ako vrijeme dozvoljava.

Ako baš inzistiraš, ovi momci se profesionalno bave time pa si izaberi što ti odgovara.

Editirao White Face - 18.travanj.2012 u 14:26
Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 14:18
Ja se slažem sa kamenom pločom. jedna cirka 5cm debljine,stavi se oko nje neki metalni "okov" dolje noge ili ne po potrebi i to je roštilj. Kada dođem rodbini na more oni tamo imaju takav roštilj, dušu dalo za baciti mesine gore. E sada ča se ribe tiče nisam siguran, možda bi bile bolje klasične kradele iako sve je bolje u odnosu na tavu. 
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 14:25
Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Zook odi u Merkura,takvih rešetki imaš kakvih hoćeš,mora biti rostfraj i cijelom dužinom letvice ulegnuto(uostalom takve si i stavio).Davno imam takve gradele,zakon su ,ne diže se plamen kada curi ulje.Moram napomenuti da mnogi rade krivo glede vatre,pa stavljaju malo drveta na početnu vatru,kasnije sa drvenim ugljenom sve unište.Ugljena što manje,koliko je potrebno,a drveta što više.Otkrivam mnogima toplu vodu,morao sam reći!!

Nerado te ispravljam ali ja priznam samo lozu!
Kada je god moguce
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 14:27
Originalno postano od strane člana: White Face White Face napisao:

Originalno postano od strane člana: zook zook napisao:

Sugestije gurmana poput tebe su uvijek dobrodošle.
Gusnata ploča, kažeš? Bez rupa?
Meso ima dodir samo s metalom, a ne i zračenjem sa žarom.
Onda mogu uzeti i gusnatu tavu s rebrima.
Ili krivo razmišljam?

Problem samog rosfraja je da nikada nije ravnomjerno zagrijan, problem ugljena je da kada ispećeš meso onda ti je obično najbolji žar. Vrlo teško je izbjeći gorenje masti na žaru, ima jedna stara i najefikasnija metoda gdje se jaki žar prekriva pepelom sve ostalo je bez veze. Rupe koje spominješ kod mene nemaju nikakvu svrhu, jer se moja ploča grije velikim okruglim plamenikom. Dozvoljavam da će se tome usprotiviti oni koji prakticiraju tradicionalan pristup roštilju, ali kod mene je prošlo puno audiofila a maj roštilj je zadovoljio i one najzahtjevnije, koji su se iskreno izjasnili da ne mogu skužiti razliku, čak da je meso sa takvog roštilja sočnije.

Roštilj je vrlo važan faktor u kuhinji koju prakticiramo i peće svaki drugi-treći dan ako vrijeme dozvoljava.

Ako baš inzistiraš, ovi momci se profesionalno bave time pa si izaberi što ti odgovara.

A jesi isprobao, bio u mogucnosti, kamenu plocu?
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 14:33
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

Originalno postano od strane člana: catalyst catalyst napisao:

Zook odi u Merkura,takvih rešetki imaš kakvih hoćeš,mora biti rostfraj i cijelom dužinom letvice ulegnuto(uostalom takve si i stavio).Davno imam takve gradele,zakon su ,ne diže se plamen kada curi ulje.Moram napomenuti da mnogi rade krivo glede vatre,pa stavljaju malo drveta na početnu vatru,kasnije sa drvenim ugljenom sve unište.Ugljena što manje,koliko je potrebno,a drveta što više.Otkrivam mnogima toplu vodu,morao sam reći!!

Nerado te ispravljam ali ja priznam samo lozu!
Kada je god moguce

I to je jedino što priznajem, ali treba uzeti u obzir koliko se roštilj koristi.

Ako je to par puta na godinu i više ritualnog karaktera, za to se i loza nađe.

Ponašamo se kao djeca u osvijetljenoj sobi, koja zatvore oči i kažu da se boje mraka.
Na vrh
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj White Face Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 14:40
Originalno postano od strane člana: maltus maltus napisao:

A jesi isprobao, bio u mogucnosti, kamenu plocu?

Nisam, jer nisam našao rebrastu kamenu ploču, makar gus je daleko najzahvalniji u održavanju i ima bolji prijenos topline. Vrlo bitno je oticanje masti na ploči, jer ono što nama daje okus roštilja su oni jače zapečeni dijelovi mesa.

Na vrh
zook View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
mrzitelj malih skakutavaca

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zook Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 14:42
WF, ajde nabaci neku sliku te tvoje gusne ploče, čisto da si predočim kak to izgleda.
đez je limunada

Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.travanj.2012 u 15:07
Whiteface, ja nisam vidio neke probleme oko kamene ploče koja nema rebra, meso je za polizat prste i nema viška masti na ploči niti mesu. može se malo ploča lagano zakositi tako da mast curi prema dolje.

Ja kod kuće imam meni sasvim solidan roštilj(ravna ploha),napravljen od grijače ploče od jedno 3kW koja je služila u hotelima za kuhanje,kao ča mi imamo na peći ringove na struju. Stoji mi na balkonu pa kako su pločice na balkona nagnute tako je i roštilj nagnut i mast se cijedi sa ploče.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 132>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
SET