Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Triode Festival 2012

Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 10:16
Skoro svaki lampaš ima malo veću količinu šuma od tranđi kad prisloniš uho na tweeter., no sa pozicije slušanja od bar 2-3 m od zvučnika se to naravno ne čuje!

I daj Sten stvarno si neozbiljan sa takvim izjavama, da nisam imao doma i recimo neke bolje tranđe i čuo svašta, još bi i povjerovao!

Stvar je samo uparivanja, svojevremeno sam pokušao ganjati bowerse sa lampašem, pa je zvučalo da ne kažem kako!

Editirao Kalle242 - 07.svibanj.2012 u 10:17
Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 10:31
 Pa stvarno ne znam kako nekome može pasti na pamet da Bowerse ganja cjevašem
Na vrh
Kalle242 View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kalle242 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 10:40
A moraš sve probat... prije nego što ženiš!   

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 10:54
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Sten, ne znam sto si slusao. Ponekad zna biti malo suma kod cjevnih uredjaja, jer zna koja od lampi biti sumovita... Ali to se cuje tek kad u gluho doba noci zabijes uho u konus zucnika. Ako se sum, ili brum, daju cuti s normalne udaljenosti slusanja, a nema signala, onda tu nesto nije u redu.
Mogu ti reci da ima potpuno "necujnih" cijevnih pojacala. Iz 3-4 koja sam napravio, ne cuje se apsolutno nista dok nema signala.
Da, ima ih, nisam ni rekao da nema, ali su bili u manjini. Iskreno, sve se iznenadim kad naletim na cjevni uređaj bez čujnog šuma ili bruma.
 Od onog što sam nosio doma jedno 5-6 ih je toliko šumilo i(li) brumilo da ih nisam imao ni volje slušati, već sam ih odmah vratio.
Mogao bih sad navesti koji su točno modeli bili u igri (barem ovi kojih se sjećam), ali ne bi bilo fer prema nekim ljudima, a mislim da baš i nije neophodno.

Inače, nije ni meni problem ako šum ne čujem s mjesta slušanja, ako malo šumi kad priđem bliže zvučniku, ali ako ga čujem, malo ili puno, nema bitnije razlike, bitno da smeta - onda bye, bye ...

Isto tako ne ulazim je li to nešto normalno ili ne (vidim da ne bi trebalo biti, što mi je drago za čuti), je li stvar samo u starim cjevima ili ne, ali nekako prečesto naletim na to, što komponentu, na žalost, automatski diskvalificira.

Koliko sam čuo može biti i zbog prevelikog gaina preampa ili izlaza, ili oboje, ili tako nešto. No, ako i je tako, to mi je opet minus uređaju, jer znači tko zna hoće li šumiti s x ili y komponentom.
Na vrh
domany View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj domany Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 19:10
Originalno postano od strane člana: Sten Sten napisao:

Ozbiljno sam razmatrao doći (poglavito zbog par ljudi koje bih mogao sresti, a i blizu mi je), ali si ipak mislim ...
Žarulje i ja nikako ne idu zajedno, a one su ipak zajednička točka okupljanja, a ja pak uglavnom pišem što na umu to na drumu, tako da ...
Sigurno neće nitko plakati ako ne dođem.

Zapravo sve ovo pišem da vidim kako forum funkcionira preko smartphonea. Komp mi je rasturen zbog radova u kući, i mogu vam reći da ovo skroz fino šljaka. Pogotovo preko Wifi-ja. Komfor nije baš kao preko PC-a, ali kao alternativa je čist ok.
I da, razunjet ću ako mi post nestane iz ovog ili onog razloga.

Sten, čestitam
rashebao si temu radi testiranja svog gadgeta i još nastavljaš umjesto da
se povučeš, smanjiš svoj ego i raspraviš svoje nedoumice u temi koju ćeš
sam otvoriti na vlastiti račun i sa vlastitim ugledom na ovom forumu.

Tema je triode festival u Bjelovaru, imaš nešto smisleno reći osim da nećeš doći?

'U potrazi za žicom'
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 19:14
Ne, nije to tema. Tema je na nekom drugom forumu. Ovo je samo obavijest. Pa se možeš skulirat.

Editirao Apparatus - 07.svibanj.2012 u 19:16
Na vrh
domany View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj domany Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 19:26
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ne, nije to tema. Tema je na nekom drugom forumu. Ovo je samo obavijest. Pa se možeš skulirat.

Tema jest na ovom forumu i otvorena je od člana sstrsat, ne vjerujem
da je otvorena radi nebuloznih polemika nego radi obavijesti članovima ovog
foruma o događaju koji bi ih mogao zanimati.

Cool
'U potrazi za žicom'
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 19:44
Onda ipak nije tema nego je obavijest koja je postavljena kao nova tema pošto forum nema opciju za stavljanje obavijesti.

Jedini zayeb je taj što nije odmah zaključana.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
goran st View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goran st Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 19:59
Jedini zajeb je što Sten uvik raz_ebe temu i ne pojavi se na festivalu!
MNK-VOLE GRADELE SPLIT 2007
Opera Seconda SE / Pathos Logos / Slim Device Transporter / Project Carbon / H/K AVR255 / JBL SUB 250 / MIT MH-750 biwire / XLR HD audi&power cabels by Flikoman

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.svibanj.2012 u 20:12
Eto, naroda. Spalimo Stena na lomači zbog blasfemije. Gad. A i ne hoda po festivalima.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,220 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike
Forum: Uradi sam