Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Sonus Faber Concertino Home i cijevno pojačalo

Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
stari medo View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj stari medo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2012 u 15:19
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Originalno postano od strane člana: stari medo stari medo napisao:

Edison, kojeg Cayina imaš, sa EL-34 cijevima ili sa KT-88

S KT-88 cijevima. Stoji prekriven na ormaru vec duze vrijeme. 

Blago tebi. 
Jel imaš namjeru prodavati u skoro vrijeme ?

Jel si imao priliku usporediti tog Cayina i T.A.C. 34 ?
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2012 u 15:28
Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

E kad ti komponente završavaju na ormaru onda znaći da si postao pravi audiofil...
te simptome sam primjetio kod sebe..

Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Kod Zdrafkeca je to sindrom viška ili DIY znatiželje

A e.   

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.prosinac.2012 u 15:41
Originalno postano od strane člana: stari medo stari medo napisao:

Blago tebi. 
Jel imaš namjeru prodavati u skoro vrijeme ?

Jel si imao priliku usporediti tog Cayina i T.A.C. 34 ?

Blago meni. Imam pojacal(o)a viska, ali nemam nekih drugih uobicajenih stvari koje vecina ima... sve je stvar izbora...

Za sad ne mislim prodavati tog Cayina. Mislio sam sam slagati PP cijevno pojacalo te snage, no kako god okrenuo, doslo bi me vise nego sto me dosao taj Cayin. I moje bi pojacalo bilo vece, teze, i ne bi tako dobro izgledalo kao industrijski proizvod.

TAC 34 sam slusao puno puta. Jedno vrijeme mi ga je imao prijatelj. Dobro je pojacalo. No on ga je prodao/mijenjao, a ja sam Cayina nabavio kasnije. Tako nisam mogao usporediti ta dva pojacala u isto vrijeme. Rekao bih da oba dobro sviraju. Medjutim, kvalitet izrade je neusporediv. Cayin je izradjen poput Mercedesa, a TAC 34 poput Trabanta. Cayin ima i daljinski. Mislim da se i Prima Lune rade u istoj tvornici gdje i Cayini.

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2012 u 21:49
Stari medo sorry što upadam u temu, ali imam gotovo identičnu situaciju kao i ti. Prije 7 dana postao sam sretan vlasnik Primalune Prologue 2 (kt88) (zasada pogoni Infinity rs 4001). Volim topao zvuk, i slušam uglavnom laganiju muziku, pa bi Sonusi bili vjerovatno moj prvi izbor (do 10000kn SH, iako ni novi nisu 100% isključeni). Pitanje je zapravo za Edisona i Siamandia, kako bi rangirali sonuse koje su imali/slušali (ove do 10K). Usput da li netko od vas iz Splita, ako jeste pozivam ga na druženje.
Na vrh
Siamandi View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Siamandi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2012 u 22:38
 Ja sam ti sa Raba, pa mi tih par stotina kilometara do Splita bas i nije usput za druzenje.
 Salu na stranu, uvijek je lijepo vidjeti otvoreni poziv, ako me put nanese nekom prilikom, tko zna...
 Stariji Sonus Faberi imaju onaj svoj karakteristican, bogat, velik, raskosan i prozracan zvuk. Onu neku muzikalnost, mocnost i eleganciju, ako me kuzis sto zelim reci. E sad; Od novije produkcije ispod 10000Kn Slusao sam Concertino Domus i knap iznad te cifre imao kratko Toy Tower. Dobri zvucnici, ali nisu odskakali nicim, sto ne bi nasao i u drugih konkurenata te cijene. Dakle nisu imali ono nesto, veliko, mocno, zavodljivo, muzikalno i bogato u prezentaciji, sto su imale serije koje je jos stvarao Serblin dok je bio u Faberu. Danas ti on radi ovo: http://www.theaudiobeat.com/topaudio2011/topaudio2011_serblin.htm 
 i nije vise u Sonus Faberu. Na tu foru danas Sonus Faber zvuci po meni tek od Guarnieria na dalje. Dakle cifra akhmm.
 Natrag na ponudu ispod 10000 Kn: Po meni definitivno najbolji zvucnik u tom rangu je mala Minima Amator u SH je u tom rangu. ( Nedavno Bozo - Roberto Shop imao u ponudi jednu za 7500 Kn i nestala u roku par dana). To je cijena za nju bez stalaka, koji su izrazito bitni da budu barem 70cm za taj zvucnik, posto zna imati istaknute visoke tonove, ali toliko je detaljna i prozracna i velikog zvuka da moras ostati paf, i jednostavno je ne zeli covjek prestati slusati.
 Za tvoju Prima Lunu - nazalost - nije. Trazi mocnog tranzistorca koji ce joj drzati bass,(isti je nevjerojatnog udara), pod kontrolom. Osim toga svi Sonusi su izrazito osjetljivi na zvucnicke kabele i kvalitetu elektronike, dakle bez kvalitete cijele opreme ta ti nece pjevat.
 Za tebe bi preporucio stari Concertino, dakle prvu seriju, sa njuskala za skoro pa smijesnu cijenu. http://www.njuskalo.hr/zvucnici/sonus-faber-concertino-oglas-5925811 
 Njega je imao prijatelj, i s njim smo se dugo igrali, da bi mu on na kraju napravio integrirano pojacalo 2x20W u A klasi, sa Thule CD 150 Cd playerom i "vulgaris" - (citaj jeftini) Van den Hull CS 122 zvucnickim kabelom, to je tako dobro sviralo, da smo padali u trans, svaki puta kad bi note krenule. Turisti su znali stati ispod prozora u prolazu i slusati, i po tome isto znas da zvuk nekog vraga vrijedi. On si je bio slozio to pojacalce najbolje sto je znao, bio je vrsni elektronicar, nazalost nije vise s nama. Zvucnici + stalci koje je takodjer sam napravio, i oprema, ostali su u nasljedje njegovoj supruzi. To vise nikada nece biti na prodaju, ako me razumijes. Ali ovo u Njuskalu bi ti moglo biti To:
 - Ne treba izrazito mocno pojacalo, vec kvalitetno da bi stvorio magiju. A to Prima Luna Dvojka, mislim da je. Ako zelis vise topline, mislim da joj mozes staviti EL34 lampe i imas i trazeno.
 Sretno
AUTOBAHN bitte fair fahren
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.prosinac.2012 u 23:42
Siamandi je skoro sve rekao. Ja do tih 10.000 kn sa stalcima nisam nasao zvucnike da bi mi se vise svidjeli, a probao sam sigurno 7-8 modela, i to po par tjedana u vlastitom sistemu.

Ipak, treba Sonuse cuti i odluciti se. Nekima se svidjaju, nekima bas i ne...

Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2012 u 01:23
Ej bio sam na Rabu, fenomenalan otok. Mnogi ne znaju da je Rab naš najpošumljniji otok. Veoma lijepe uspomene sa jednih dalmatinskih geodetskih susreta. U svakom slučaju, baš ti hvala na iscrpnom odgovoru. Mnogi požele ovakav odgovor, a ne dobiju ga. Hvala i tebi Edison. 
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2012 u 09:01
Originalno postano od strane člana: ZlyM ZlyM napisao:

Ej bio sam na Rabu, fenomenalan otok. Mnogi ne znaju da je Rab naš najpošumljniji otok.

Bio i ja na Rabu, ali najbolje i navece sume od svih nasih otoka mislim da ima Mljet. Na trenutke pomislis da si u Gorskom Kotaru.

Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2012 u 09:06
Najpošumljeniji, Zdrafkec...onaj na kojem je zasađeno najviše šuma...ne najšumovitiji (vidi mi avatar, sad mogu legalno biti grammer nazi )
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.prosinac.2012 u 09:08
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Siamandi je skoro sve rekao. Ja do tih 10.000 kn sa stalcima nisam nasao zvucnike da bi mi se vise svidjeli, a probao sam sigurno 7-8 modela, i to po par tjedana u vlastitom sistemu. 

Koje si mališane provrtio? Jesi probao ProAc Response 1SC?

Editirao Joby - 14.prosinac.2012 u 09:09
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 28>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,207 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Ljudovi pomagajte