Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

RIP

Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 57>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Vedo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2017 u 07:36
RIP
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2017 u 09:42
RIP
Upravo na hr ra2 ide emisija njemu posvecena.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2017 u 09:47
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

90. Prozivio je. Ali da nije bilo Marty McFly-a, tko zna u kojem bi mu smjeru krenula karijera...

M-da.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2017 u 12:36
R.I.P Chuck   

Editirao MiljenkoC - 19.ožujak.2017 u 12:37
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.travanj.2017 u 22:57
Ode nam i Allan Holdsworth. Neki su ga smatrali Bogom gitare.
Imao je 70 godina.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2017 u 06:46
R.I.P.
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.travanj.2017 u 20:05
Originalno postano od strane člana: moog moog napisao:

Ode nam i Allan Holdsworth. Neki su ga smatrali Bogom gitare.
Imao je 70 godina.

Bogom gitare smatraju ga i uvijek će gitaristi prije svega. Pio je puno i bio turobnog raspoloženja i lošeg zdravlja zadnjih godina.. fizički jako brzo ostario, nekako propao.. zapravo vidljivi se opći životni decline mogao naslutiti još od njemu iznimno bolne rastave 1999.

Opsesivno ga slušam više od 20 godina, upoznao sam dobro i njegove ranije radove, natrag do ranih 70-tih.. i odgovorno tvrdim da je melodijski i tehnički bio superioran apsolutno svemu otsviranome na električnoj gitari, zadnjih 100 godina - čitaj ikada. Točno je da njegova autorska glazba zvuči hladno i pomalo "alien", i da treba "imati uho" za sve to. Ono što me konsternira još od 1981 (prvi susret s njim sam imao preko LP-ja "One of A Kind" skupine Bruford, mislim Suzy licence) je zapravo Allan kao instrumentalist. Njegove su solo dionice duboko kontemplativne, ingeniozne i nestvarno nepredvidive.. jednostavno neuhvatljive, mnogim vrsnim jazz glazbenicima čak - po sopstvenom priznanju - i jednome Eddie-u Van Halenu, ikoni virtuoso rock gitare. John McLaughlin pak je 2003 izjavio "Allan plays things so advanced I can’t even understand some of it, and I’ve let him know that!”

Iskreno mi je tužno i prazno. Veliki, veliki glazbenik, meni svakako najveći. Napokon, odmorit će se od svega Tamo Gore.

Editirao Klaus - 17.travanj.2017 u 20:33
Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
moog View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj moog Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2017 u 01:27
Wow...Klaus...primi moje iskreno saucesce.
Svi ti ludjaci su nama, malo fanaticnijim slusateljima, dio obitelji. Jbg, meni za Bowiem i suza pobjegla. Tako je to.
Jedan stariji gospodin, koji mi je puno pomogao u glazbenom odrastanju, jer mi je presnimavao na tone muzike po mojoj zelji, jednom je stigao do zida. Moje "ucenje" bilo je gotovo, vise nisam imao sto presnimiti od njega, osim klasike, a kao klinac se nisam upustao u plovidbu tim morem. Nakon sto sam presnimio sve i svasta, od klasik roka, preko proga, do fusiona i jazza (pricam o periodu s ploce na kasetu), pitao sam ga da mi snimi nesto po svom gustu, potpuno nevezano za ono sto sam tada ja snimao. Nakon par dana, dobio sam upravo One Of A Kind. Rekao mi je - mali, kad ti ovo sve dosadi, daj ovom gitaristi sansu i pocni ga istrazivati.
Sto reci, nakon toliko godina?! Imah priliku vidjeti ga uzivo, naslusao se podosta toga i mogu samo skinuti kapu. I veliki Frank Z je izjavljivao da je ovaj bio Bog.
Sve ih je manje, ali su nam, srecom, ostavili puno. Hvala im.
I'm a Blackstar ✴
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (2) Pohvala (2)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2017 u 12:18
Originalno postano od strane člana: Klaus Klaus napisao:

...prvi susret s njim sam imao preko LP-ja "One of A Kind" skupine Bruford...
Same here, 1981. Ploču sam toliko vrtio da je igla prošla na drugu stranu, a album mi nikad nije dosadio (a i kako bi?) pa i danas uredno vrtim CD. Holdswortha sam ubrao tu i tamo preko Soft Machine, Gong i još ponegdje, ali nikad nisam ozbiljno uronio u njegov opus što dugoročno smatram neodrživim. Ako ništa drugo, ovaj tužan događaj bit će povod za to. Umjetnici žive koliko i njihova djela.
Sad mogu poput našeg Mooga samo kukati i žaliti, ali tako je to. Vrijeme radi protiv svih nas.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Klaus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Klaus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20.travanj.2017 u 13:25
Ma, đezba matori :))  drago mi je čuti da se to i po Bjelovaru vrtilo onomad...

One of A Kind jeste seminalni album britanskog jazz-rocka, ali njemu je prethodio (1978 mislim) jednako dobri Feels Good To Me, s gostima Annette Peacock i docnije slavnim jazz trumpetašem Kenny Wheelerom na flugelhorni. Tu ima zamjetno više progresivnog rocka, dok su u spomenutom One of A Kind definitivno evoluirali u pravcu jazza tj fusiona.

Slušao oba stotinama puta... nestvarno kako je i koliko Allan dobar, još u to vrijeme. Ova stvar s B strane je esencija svega toga..

Beauty is in the EAR of beholder...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4748495051 57>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Deklarirana snaga pojačala