Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Hifi polica by Johnny

Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
quiksilver View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj quiksilver Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.siječanj.2013 u 16:46
Svaka čast na radu i trudu. Ja sam također mislio napraviti policu, ali sam zbog nedostatka vremena i novca kupio ovo...

400kn Bezvezeta(na akciji je)
j****a, nije savršena, ni dovoljno visoka ni police se ne mogu pomicati, ali služi svrsi. Ako ne ništa, lijepo izgleda.
Na vrh
andreo View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andreo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.veljača.2013 u 15:17

Kod nas u SLO bio je vrlo popularan proizvađač Malboret, koji radio mizice i zvučniške stalke. Jednu mizu imam i doma, gdi čeka novog vlasnika:

Može bez problema izdržat težu prosječnog avdiofila
Na vrh
domany View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj domany Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2013 u 11:49
Originalno postano od strane člana: Edison Edison napisao:

Johhny, pohvale za policu! 

Kod mene su MDF ploce debljine 30mm, a navojne sipke M20. Da sad radim, isle bi M24. Moja polica je teska preko 70 kg netto. Ja sam strojar pa mi matice ne smetaju... , a gore i dolje sam zavrsio s kuglastim zatvorenim maticama. Posto nemam te ukrasne cijevi, mogu podizati i nivelirati "katove" kako pozelim, a to mi ponekad treba, buduci da svakakva pojacala idu na policu...

Edison,
dali možeš reći radi čega bi u konstrukciji nove police išao na M24 umjesto M20, radi nosivosti police ili radi smanjenja vibracija?
Koliko je visoka tvoja polica, odnosno koliko ploča ima?

Inače i meni se taj "tech" izgled police sa navojnim šipkama sviđa,
i sam sam izradio jednu za sebe ali sa uporištem u 3 asimetrične točke na dva kata (dvije ploče)

Editirao domany - 11.veljača.2013 u 11:51
'U potrazi za žicom'
Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2013 u 12:09
Originalno postano od strane člana: domany domany napisao:

Edison,
dali možeš reći radi čega bi u konstrukciji nove police išao na M24 umjesto M20, radi nosivosti police ili radi smanjenja vibracija?
Koliko je visoka tvoja polica, odnosno koliko ploča ima?

Sto se nosivosti tice, nosile bi to i tri sipke M12. Isao bih na M24 jer deblje je deblje... polica postaje kruca, vece cvrstoce. Bez obzira na promjer navojne sipke, takve su police uvijek elasticne. To je istovremeno i prednost i mana. Promjerom sipke malo se mijenja odnos elasticnost/krutost.

Sipke su bile metar duzine pa su tolike i ostale. Polica moze imati do pet etaza. Ako mi koja ne treba, lako spustim pojedinu plocu, izmedju dvije ploce samo ostanu po dvije matice. Bolje bi bilo napraviti dvije police od pola metra visine, no kod mene se radilo o prostoru...

Čitajte Janga.
Na vrh
drazzz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj drazzz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11.veljača.2013 u 19:07
Eto, ja sam takvu sastavio doma još prije skoro 14 godina, 5 katova, navojne šipke i iverica od 18 mm, ali u zadnje dvije godine počela se klimati opako ...

Još malo, pa će se raspasti kao konobarski novčanik, ajme majko ...

Uglavnom, poučen dosadašnjim iskustvima, uzeo bih deblju šipku i ivericu od 28 ili 36 mm, ali kako cijelo ovo vrijeme nisam bio zadovoljan ni izgledom ni funkcionalnošću, ubrzo ću, vjerujem isprobati neku drugu varijantu koja je kompliciranija za izradu i traži više vremena, ali bi mogla biti dobra za duže vrijeme ...

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Na vrh
domany View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj domany Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12.veljača.2013 u 14:18
Prema mojem iskustvu problem je u preciznosti izrade i naravno broju katova. Prvu koju sam izradio je imala 4 kata u 4 uporišne točke, to sam kasnije reducirao na 2 kata u tri točke. Važno je da ploče budu dobro centrirane i dobro zategnute. Zato sam rezanje i bušenje dao profesionalcu.
Jasno je da to poskupljuje izradu a i da mnogi audofili iz manjih mjesta nemaju mogućnost jednostavne nabave materijala, rezanje, kantiranje, bušenje, itd. sve na jednom mjestu.
Planiram nešto opširnije napisati na tu temu, čim smognem vremena.

'U potrazi za žicom'
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.listopad.2018 u 15:11
Na vrh
Johnny View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Johnny Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.listopad.2018 u 15:13
Napravio sam novu i stara je na njuškalu.

Nova mi bolje paše sa namještajem i stalcima od zvučnika.

Okvir je od plastificiranih čeličnih cijevi.

Na vrh
Sten View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
Nikad zadovoljan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Sten Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03.listopad.2018 u 15:59
  Znam da je gvožđe jeftinije i lakše se s njime radi, ali aluminij je toliko bolji (zvučno, jel) za audiofilske aplikacije da više nikad ne bi razmatrao policu od šipki građevinskog materijala.
 Neki ljudi misle da je npr. alu-kutija samo fensi fora za nabijanje cijena uređajima, ali vjerujte, pošteni proizvođač dobro zašto je upotrijebio aluminijsku kutiju. Kao i proizvođači polica i stalaka npr. u svojim proizvodima.
Gamut CD3-->pasiva (TKD 2508)-->YBA Passion 400-->Soltanus Cricket
Support: SolidTech Radius
IC:Sumić SCBH(x2) - LC:Siltech LS110 mkII - MC:Marohei Maduro S(x5)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2018 u 08:24
Ha, ha, klinca ipak nemreš nagurat u tor (obor) jer je nehumano, neetično i kažnjivo pa je tamo stavio hifu.
haha
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,217 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Dobre SH prilike