Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koja zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.rujan.2018 u 10:31
Originalno postano od strane člana: Vedran Vedran napisao:

Pošto sam tražio pomoć na forumu bio bi red uzvratiti i doprinijeti informacijom o epilogu, koja nadam se može biti od koristi.

Do sada je moja ljubav prema gramofonu ponajviše bila uzrokovana reminiscencijom na srednjoškolske dane i uskraćivanje užine kako bi se prištedjela kakva sredstva za ploču koncem mjeseca. Protkao mi se taj medij u biće i čini mi prilično veselje pri izboru, kupovini, slaganju na policu, slušanju... Međutim zvučni dosezi u mojoj slušaonici nikad nisu bili glavni motiv zašto i dalje kupujem ploče. Nikada to nije nešto spektakularno zvučalo. Smatrao sam da sam složio solidnu integraciju i da sam sigurno izvukao maksimalni zvučni potencijal koji je sigurno limitiran žanrom koji pratim, hiperprodukcijom/lošim otiskom ploča posljednjih godina, digitalno-analognom konverzijom u procesu snimanja itd. Gramofon mi je zvučao korektno, ali ne spektakularno. Niti približno CD playeru. Ljubav prema ploči mi je bila dovoljna da anulira insuficijenciju sonične kvalitete. Ukoliko mi je neki album bio izuzetan, da sam ga želio poslušati u boljoj kvaliteti, kupio bih uz ploču i CD. Sve te priče o superiornosti gramofona kao reproduktora sam uzimao s rezervom, obrazlagajući si da je potrebno uložiti enormna sredstva da bih se približio toj kvaliteti, iako i investicija koju sam ja utisnuo u gramofonsku integraciju nije baš bezazlena.

Tako je bilo sve do dolaska Nagaoke-MP 150. Trenutno mi je u glavi zadivljujuća tektonika kojom se ruši čitav niz prepreka osnovanih na predrasudama, neznanju i pogrešnim pretpostavkama. Ne mogu si objasniti kako je moguće, čak i s ne značajno većom investicijom u zvučnicu od prehodne, dobiti toliko zvuka van. Ako me sjećanje ne vara mislim da mi je jedino upgrade zvučnika s Jamo Studio 180 na Audio Epilog Peyote donio toliki zvučni napredak. Nisu to bile izmjene ni pojačala, ni CD playera, ni kabela... Zvučna slika je eksplodirala u svim segmentima od fundamenata, pozornice, transparentnosti, detalja, a prije svega čistoće. Uvijek do sada sam uz gramofon asocirao tamniji, zatvoreniji, doduše ugodno nekstreman, ali patinirani zvuk i nije mi ni na kraj pameti bilo da ploča može zvučati toliko otvoreno. Vjerujem da takvo prosvjetljenje dožive ljudi kad skinu mrenu s oka smijeh. Ono što me posebice veseli što je Nagaoka ukrotila prgavi Naim u gornjem srednjotonskom području, što je kod nekih produkcija pri reprodukciji s CD playera pomalo i iritantno. Cijeli frekvencijski spektar je linearan, ništa nije istureno ili povučeno, a osobno sam konsterniran koliko vinil može ići duboko i visoko. Slušam ritmom i dinamikom kompleksnu glazbu, s vrlo brzim i kratkim kickom i tek sam ga sad dobio pošteno van. CD player ga zamulja, ne odradi i ne prenese onako kako bi trebao zvučati.

Andy# beskrajno hvala na hintu smijeh. Svima koji su u potrazi za zvučnicom u ovom cjenovnom rangu iskrena sugestija da neizostavno poslušaju Nagaoku.

coolBravo
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
astraldance View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj astraldance Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2018 u 03:00

Pošto sam tražio pomoć na forumu bio bi red uzvratiti i doprinijeti informacijom o epilogu, koja nadam se može biti od koristi.

Hvala lijepa na analognom feedbacku, biti će od koristi    Beer
Ne volim kraj a rijetko sam high - Đuka Padobranac
Tko sluša zlo ne misli
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2018 u 15:53
Originalno postano od strane člana: astraldance astraldance napisao:

Hvala lijepa na analognom feedbacku, biti će od koristi    Beer

Hvala i veseli me ako bude koristi. smijeh
Na vrh
andy_0702 View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj andy_0702 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.rujan.2018 u 23:30

Andy# beskrajno hvala na hintu smijeh. Svima koji su u potrazi za zvučnicom u ovom cjenovnom rangu iskrena sugestija da neizostavno poslušaju Nagaoku.

sad tek vidio post.. drago mi je da si zadovoljan :-)
još kad se malo usvira nakon 20-ak sati bit će ti još i malo bolja ;-)

pozz
McIntosh MA252, KEF LS50, Tellurium Q black II, teac ud-h01 Sumic overture, kuzma stabi s ps, stogi s, nagaoka mp-300
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.rujan.2018 u 10:09
Originalno postano od strane člana: andy_0702 andy_0702 napisao:

sad tek vidio post.. drago mi je da si zadovoljan :-)
još kad se malo usvira nakon 20-ak sati bit će ti još i malo bolja ;-)

pozz

Ma i ne treba. haha
Hvala još jednom. mig
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 567
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA