Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koja zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
amigo View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj amigo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 12:49
Ja sam sinoć, doduše nakratko, kod Baxe slušao Kuzmu Airline sa Koetsu Rosewood i VTA ručku sa Lyra Argo zvučnicom.

VTA s Lyrom radio je vrlo čisto i detaljno, no Kuzma je mnogo bolje iznosio glazbu. U tom trenutku je VTA bila spojena sa slabijom interkonektom.

Onda je Baxa na VTA spojio najjači Sumićev IC. Zvuk se jako promijenio, izrazito se približio zvuku Kuzme. Toliko da seteško odlučiti što je objektivno bolje. Meni subjektivno ipak bolja Kuzmina ručka s Koetsu zvučnicom.

No sveukupno, sjajan zvuk.
    Moj HiFi
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17.siječanj.2017 u 17:03
Siguran sam. Ako je itko znao posložiti vrhunski gram onda je to Marijan. Jedino ne znam što sa skreč-plej-skreč-plej-skreč-skreč-plej-skreč... To mi se nekako ne uklapa u visoku vjernost.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 07:43
Ovim postom samo iskazuješ s kakvim pločama i gramofonima imaš iskustva.
No možeš ti i bolje, (gramofon kao izvor ima još nedostataka), pa šaraj malo.     
prava hifa svijetli u mraku.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 09:55
Dobro deder, jel ono tamo smajli? Je.
Iako je činjenica da gramofon producira cijeli niz čujnih fenomena kojih u glazbi jednostavno nema. Moja poanta je da sva izuzetna prednost direktno analogne reprodukcije dobrim dijelom pada u vodu zbog inherentnih problema sustava ma koliko kvalitetan bio. Kad tomu pribrojim strahotnu skupoću svega, govoreći naravno u kontekstu vrhunskog front enda, od igle do lokomotive i očajnu nepraktičnost, na um mi pada jedino riječ mazohizam. Uostalmo, već sam ovo više puta rekao pa prihvaćam primjedbu da nije potrebno više reagirati. Za kraj, moja su iskustva s gramovima više no dostatna.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 10:01
Razliku između digitalije i analogije je najjednostavnije opisati prolaskom kroz šumu autom i jahanjem kroz nju. U prvom slučaju kroz prozor gledaš prekrasne slike šume koja prolazi pokraj tebe, u drugom jašeš kroz stvarnu šumu punu zraka, mirisa i boja. (© by me)   
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 10:31
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Razliku između digitalije i analogije je najjednostavnije opisati prolaskom kroz šumu autom i jahanjem kroz nju. U prvom slučaju kroz prozor gledaš prekrasne slike šume koja prolazi pokraj tebe, u drugom jašeš kroz stvarnu šumu punu zraka, mirisa i boja. (© by me)   

Dooobar opis. (bez smajlica)
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 11:18
Originalno postano od strane člana: tatamata tatamata napisao:

Krasno. Ne bi se posramio ni Silvije Strahimir Kranjčević.
Jašiš tako šumom, uživaš mirise i boje, grančice i grane šibaju ti licem do krvi, a posere te i koja tica bogami.
(© by me)
Oćemo još? Sad ti.
Na vrh
tatamata View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
grnčarija rules

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tatamata Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 12:14
Digitaliju ću priznat u onom trenutku kad mi pin-up gerla s ekrana ostavi ožiljke noktiju na dupetu. U međuvremenu stay with analog.
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 13:06
Kooookiceeee, kiiikiiiriiikiii !!!!! 
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
alexatpos View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj alexatpos Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.siječanj.2017 u 13:50
Mene interesira kako na vinylu nabaviti sva ona izdanja kojih bojim se jednostavno vise nema, osim na cu u? Pricam o jazzu....
Cak i ako novac nije problem, dostupnost mnogih naslova, u korist cd a je neusporediva...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3456>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Audio u spavaćoj sobi
Forum: Prostorna akustika