Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Koja zvučnica

Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
SpejsKauboj View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj SpejsKauboj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Koja zvučnica
    Objavljeno: 16.siječanj.2013 u 13:44

Treba mi preporuka/savjet/hint oko nove zvučnice.Dosadašnja (Dynavector DV-20x) je završila karijeru pa bih se počastio novom. Pošto nisam slušao baš prevelik broj zvučnica u kontroliranim uvjetima, ne znam u kom smjeru da krenem sa potragom. Ono što znam je da bih htio dobiti više "zraka" i informacija sa ploče, ali da pritom ne gubim muzikalnost i timbar.

Kombo je ovakav: Michell Gyro SE, klamp, SME M2-9, Krklec SoundCarrier Phono7.
Ostatak sistema je Karan KA-i180 i Marten Design Duke, kabeli su Sumić 5 interkonekti i 3 zvučnički.

Ajd sad... raspišite se...
Na vrh
zuzi View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj zuzi Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2013 u 15:54
AT 33 EV
Think pozitiv stay negativ
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16.siječanj.2013 u 16:38
Ovo je nešto najbolje što sam ja čuo. Obzirom na ostatak sistema nije overkill..
Benz Micro LP

http://www.tehnicki-centar-krklec.hr/second/benz.htm

Tu je cijena za rabljenu no upitaj kod godpodina Lovrinčevića u Osijeku (SAM gramofoni). Koliko se sječam on može dobaviti novu za ne puno više para...

Editirao Dapo - 16.siječanj.2013 u 17:04
Na vrh
foxy View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj foxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2013 u 21:40
 Ja imam Audio-Technicu najnoviju AT-OC10 sa Sondekom Lp12 i Ittokom LVII ručicom. Zvuk je fantastičan: to treba ćuti! Ploče su mi potpuno nove - nijedna nije izašla van moga praga!
Ugodno slušanje!
Foxy
Vedran
Na vrh
altair View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj altair Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24.siječanj.2013 u 22:20
Efektivna masa SME M2-9 je 9,5 grama, a efektivna masa Linn Ittok LVII je 11,5 grama.
Ne da mi se računati rezonantne frekvencije, ali svakako provjeriti.
Na vrh
popol_vuh View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
čemu ?

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj popol_vuh Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26.siječanj.2013 u 21:07
Kauboj, si imao još koju ručku na Gyru i kakvi su bili dojmovi? Nisam čuo puno ljudi da ima M2-9 gore. Kako mu "leži"?
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2016 u 13:16
Da ne otvaram novu temu... Da li netko ima preporuku za MM zvučnicu oko 1000 kn koja bi dobro pasala na Thorens TD 160/Grace 707?

Imao sam ideju naručivati Shibata iglu za AT95E koju trenutno vrtim i koja je pri kraju svog vijeka. Pošto su klinci u akciji doma ne bi uzimao ništa previše skupo.

Imam priliku nabaviti iglu za svoju staru Ortofon 2M Blue za 1075 kn. S njom sam bio izuzetno zadovoljan. Zanima me da li postoji još koja zvučnica u tom rangu da je vrijedna razmatranja. 2M Blue je nadsvirala i Denon DL-103 koju sam također imao.

AT95E radi odlično, s obzirom koliko košta (sada se može nabaviti za smiješnih 225 kn). Gledao sam i Shure M97xE koja bi s gledišta komplijanse bila odličan odabir ali me muči njena reputacija kvalitete i spominjani roll-off u visokima. Pošto nemam opciju podešavanja ulaznog kapaciteta na preampu (Musical Fidelity X-LPSv3) opcija mi je neka zvučnica otvorenijeg karaktera. Jednog dana se možda opet vratim i na MC...

Ako ima tko iskustva s ovom kombinacijom grema/ručke neka se javi, hvala!
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
thoree View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj thoree Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.veljača.2016 u 22:59
Za oko mi je zapela i ova:

Tonar JT555

Prije sam nekako zazirao od NOS zvucnica ali ova je specificna, ima nude shibata iglu za razumne novce. E sad, mene zanima u kakvom bi stanju mogao biti ovjes i koliko je takva zvucnica kostala nova prije cca 35 godina koliko se negdje navodi da bi mogla biti stara.
Svaki čovjek je dijete svojih postupaka.
Na vrh
Fantocci View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Fantocci Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 15:19
Ne bih ni ja da otvaram novu temu.

Malo me zagrabila nostalgija za starim LP ploćama, neke i ne mogu naći u digitalnom izdanju a i fali mi ona procedura biranja, čišćenja, okretanja i gledanja omota :)
Dosadili su mi više ovi fajlovi...

Kupio sam 80-tih gramofon AKAI AP D-33C i još uvijek radi b.p. samo je igla istrošena. Gore je neka AT replika (AKAI oznaka PC-90 i igla RS-90).
Zna li netko koja je to AT zvučnica?

Zamjenska RS-90 me dođe oko 20 Eura pa sam malo razmišljao, da li mi se možda isplati malo dodati pa uzeti neku novu MM zvučnicu.
Detaljne podatke o ručici ili zvučnici na tom gramu nemam, samo ovo što se nađe u manualu, slika dolje.
Da li je "Shell weight" isto kao efektivna masa ručice?

Zanimljive mi se čine recimo Shure M97xE ili Ortofon 2m Red. Obije su po masi (oko 6-7g) u zlatnoj sredini preporučene za tu ručicu i mogu se naći u rangu 80 do 100 Eura, što je nekako maksimum koji bih još utrpao u taj gramofon.

Smisao bi bio da zvuk poboljšam u poređenju na postojeću zvučnicu, inače je bolje da samo uzmem novu iglu za nju i gotovo.

Kakav prijedlog ili komentar?

P.S.:
    To je to

Editirao Fantocci - 06.travanj.2016 u 15:46
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.travanj.2016 u 16:15
Pratiš upute s ovog
   Linka
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 7>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA