Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Rega DAC

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2013 u 19:20
Drago mi je da su se javili vlasnici,ili oni koji su imali mogucnost isprobati Regu,sa pozitivnim utiscima!

Slazem se sa Jobyem,ja cu uzeti DAC primarno za unapredjenje zvuka CDP/redbook-a,a naknadno ako budem imao potrebu za hirez-om,kupim konverter.
No ak se cilja odmah na comp audio,Rega je neisplativa,mislim,da se u startu jeftinije proci.
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.ožujak.2013 u 23:10
Naravno da može, Lest, samo je pitanje kako će to jeftinije zvučati. Regica je jako dobar DAC i u haj rezolušonu.

Editirao Joby - 30.ožujak.2013 u 23:10
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2013 u 18:44
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Ako netko ima u compu samo 44,1/16 ili MP3 muziku i misli to usb-om spajati s DAC-om mislim da je Rega bolji izbor nego MyDac. Za hirez mjuzu ja bih ipak izabrao My jer omogućuje eliminaciju USB/SPDIF konverzije i time postaje puuuno jeftiniji nego Rega.

Joby, hajde molim te malo pojasni navedene tvrdnje. Oba DAC-a imaju usb ulaz i podržavaju hires muziku. Zašto bi My dac bio u prednosti za hires preko USB-a? 

Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2013 u 19:01
Kako rekoh, My Dac je u prednosti kod hireza jer njegov USB prima signal do 192/24, a Regin USB samo do 44,1/16. Znači za Regicu trebaš USB/SPDIF konverter što (još) poskupljuje Regin hi rez. Prednost se ovdje odnosi samo na bitno nižu cijenu hi reza u slučaju MyDaca. O kvaliteti reprodukcije  kod oba uređaja pri hi rezu nisam pričao.

Editirao Joby - 01.travanj.2013 u 19:02
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2013 u 20:10
Zahvaljujem na odgovoru, shvatio sam, i moram priznati da me to žalosti. Šteta!
Na vrh
Joby View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Joby Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2013 u 22:48
Što te žalosti?
Na vrh
Lest View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Lest Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.travanj.2013 u 22:51
Joby,ozaloscujes ljude sam tak
If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is, Infinite.
- Blake -
Na vrh
ZlyM View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ZlyM Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2013 u 00:19
Originalno postano od strane člana: Joby Joby napisao:

Što te žalosti?

Kad razmišljam o DAC-u (ili bilo kojem drugom uređaju) onda gledam njegovu kompletnost-cjelokupnost. USB kao način spajanja bitan je zbog povezivanja sa PC (nevisno radi li se o nekom prijenosniku, običnom PC-u ili namjenskom HT PC-u). Također razmišljati o DAC-u koji nema izvornu podršku za hires muziku, već danas nije (najblaže rečeno) praktično. Hires je tu, ima ga i biti će ga još više. Usb kao način spajanja mislim da će se bar još 5-10 godina zadržati kao standard u klasi uređaja do 500 ili 700E. E sad, kad to dvoje ne predstavja cjelinu (konkretno na REGI) to me "žalosti", jer mi je uređaj izgledao baš zanimljivo, a nekako između redaka napisanim na ovom forumu, izgleda da je Rega "muzikalnija" od My dac-a. Samo moje mišljenje, možda griješim, ali zasada tako gledam na to.   
Na vrh
MiljenkoC View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan
DALI freak

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj MiljenkoC Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2013 u 10:20
Zašto USB ulaz na Regi nije za HiRez

Klik

"Bateman doesn't see USB "as a high-tier audio interface. . . "
Obi-Wan Kenobi says "Use the search Luke", and Yoda says "RTFM, you should"
Na vrh
Devo View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Devo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02.travanj.2013 u 11:18
Originalno postano od strane člana: Lest Lest napisao:

Drago mi je da su se javili vlasnici,ili oni koji su imali mogucnost isprobati Regu,sa pozitivnim utiscima!

Slazem se sa Jobyem,ja cu uzeti DAC primarno za unapredjenje zvuka CDP/redbook-a,a naknadno ako budem imao potrebu za hirez-om,kupim konverter.
No ak se cilja odmah na comp audio,Rega je neisplativa,mislim,da se u startu jeftinije proci.

Ja se nisam javljal jer mi se nije dalo pisati preko praznika, pa evo da i ja nekaj velim o Regi. Imam taj dac u sistemu već preko godine dana i prvih par mjeseci sam slušao samo 16/44 preko usba i tu me je potpuno osvojila svojom prirodnošću i dao sam si truda da malo proguglam za usb/spdif nadogradnju da mogu malo svirati i Hi-res. U SH sam si kupio M2tech Evo, dao Gaši da mi napravi za njega napajanje i sad to već svira par mjeseci i mogu reći da sam vrlo zadovoljan. Svi tipovi reprodukcije su implementiranjem Evo-a dobili na kvaliteti, čak i red book format koji i dalje najviše slušam, ima još nekakvih dječjih bolesti kod hi-resa (ne svira 24/176.4 sa starim firmwareom i štuca na 24/192 preko wasapija u foobaru, tad ja prebacim na DS driver, kvalitativno sa niš ne čuje lošije al svira bez greške) no i to je u fazi rješavanja jer je stvar vjerojatno softverska.

U međuvremenu sam imao jednom  priliku poslušati i MyDac (sa starim firmwareom), priključio ga odmah preko Eva i sviralo je to... no ipak sam se nakon par pjesama vratio Regi.

Nedavno je Klub dobio MyDac (sa novim firmwareom) uzeo sam ga doma na usviravanje i mogu reći da je to već nekaj drugo, možete pročitati Baxinu recenziju - prilično je vjeran prikaz, samo kaj on tu spominje puno jače oponente nego kaj su moja Rega i Prima.

Za nekoga tko u comp-audiu želi brzo i gotovo rješenje u par poteza na tipkovnici MyDac je idealno rješenje za malo novaca i najbolji je mogući meni poznati put u taj vid reprodukcije, preko usb 2.0 svira sve formate bez greške i zadrške, no... ni sa jednim uređajem do sad nisam se tako brzo zaželio nekakve promjene, priključio sam Evo i MyDac svira još bolje, u nekim aspektima bolje od Rege, ali ni u jednom trenutku, na žalost mog novčanika - jer bi zamjena Rege sa MyDac bila znatna ušteda, MyDac me nije uspio zavesti analognošću zvuka kao Rega. Bez obzira na odličnu mikrodinamiku, malo više detalja i moćan definiran bas, MyDac u mom sistemu nema tu neku zavodljivu punoću i povezanost kao Rega.

I tak bez obzira na onu narodnu "svaki svog konja hvali" MyDac je odličan strojček za novce, no meni naprosto Rega više paše... valjda zato kaj nisam pravi audiofil...

Editirao Devo - 02.travanj.2013 u 11:41
...enlightened...
...THE HEART OF MUSIC...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 1,020 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA