Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

E-MU 0404 USB kao DAC

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: E-MU 0404 USB kao DAC
    Objavljeno: 05.travanj.2013 u 11:46
Ima li neko iskustva sa ovim interfejsom ili kako god se zove kao  DAC uređajem? Mogu ga dobiti za cca 1000Kn.
Navodno sa dobrim ispravljačem svira jako dobro.
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 11:56
Ima taj DAC jedan poznanik iz Siska,on je ovdje na forumu ali nije nešto aktivan. On je jako zadovoljan sa njime i prešao je na komp audio i sada sluša FLAC i takve stvari. Ne pitaj me kako zvuči jer znaš mene...  Baš sada radimo za njega vanjsko shunt napajanje jer dolazi sa svičerskim napajanjem i  u usporedbi sa akumulatorom ili LM317 ono lošije zvuči.
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
maltus View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj maltus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 12:04
Imao ga na probi sa 4-5 drugih DAC-eva. Jednom rijecju bezlican, niti smrdi niti mirise. Problem je sto je to jaako stari model pa su dansnji DAC-evi ipak sonicno bolji, pogotovo sta za tu lovu ili malo vise dobijes model nekoliko generacija iznad njega.
Samo glazbu slusam :)
Na vrh
Ishmael View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Ishmael Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 12:05
    Imam ga ja kao dio mjernog kompleta za akustička mjerenja. Kao izvor zvuka ga nisam ozbiljno slušao, ali kad razvijam zvučnike znam puštati muziku preko njega i zvuči vrlo dobro. Sam uređaj je za tu lovu odličan. Novi je koštao oko 1500 kn, pa polovni može biti cca pola od toga

The Truth Is Out There    Ishmael
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 12:47
Ponukan sam bio ovim tekstom.
Uređaj koristi odličan DAC chip AKM 4393 i sa dobrim napajanjem izađe oko 1500Kn.

Editirao adrian - 05.travanj.2013 u 12:57
Na vrh
Khadgar2007 View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Khadgar2007 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 12:56
Imaš dosta na diyaudio forumu oko prepravke napajanje za taj DAC. Naravno samo eksterno napajanje nije dovoljno (ako se hoće izvući sve iz njega) koliko sam shvatio jer naravno da DAC u sebi generira i - napajanje a to se dobiva opet nekim svičerom ili tako nečim pa treba opet to zaobići a to znači žešće kopanje po uređaju, ali opet ne bi štel ići dalje u zvukovne mogućnosti već samo prenosim ča sam pročitao. 
Psihodelični sin cvijeća
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 12:58
Originalno postano od strane člana: Khadgar2007 Khadgar2007 napisao:

Imaš dosta na diyaudio forumu oko prepravke napajanje za taj DAC. Naravno samo eksterno napajanje nije dovoljno (ako se hoće izvući sve iz njega) koliko sam shvatio jer naravno da DAC u sebi generira i - napajanje a to se dobiva opet nekim svičerom ili tako nečim pa treba opet to zaobići a to znači žešće kopanje po uređaju, ali opet ne bi štel ići dalje u zvukovne mogućnosti već samo prenosim ča sam pročitao. 

Što bi se reklo, sjedi s mirom.
Na vrh
Toxy View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Toxy Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 13:41
Imaš ovdje dobrog teksta vezanog uz taj E-mu
i meni su padale takve ideje na pamet, ali kad si zbrojiš uređaj+napajanje i ostale gluposti dođeš vrlo blizu MyDac-a nemodanog pa nakraju imaš neki uradak i kada ga budeš prodavao - objašnjavaj ti nekom kako je to neki ultra vamte-tamte DAC...
Dac iz ovog Emu-a je i u PS1 i sada koliko je baš poseban dalo bi se raspravljati....
Kako bi kolega Gašo rekao nije sve do DAC-a nego je i do njegove implementacije...
Usput jel vidiš da ovaj tip iz linka nema RCA izlaze nego preko izlaza za slušalice spaja taj uređaj na ostatak HiFe...

Editirao Toxy - 05.travanj.2013 u 13:44
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.travanj.2013 u 16:18
Da, vidim. Puno truda za upitan rezultat. 
Na vrh
ear_drum View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj ear_drum Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07.travanj.2013 u 11:37
   Emu 0404 usb je izvrstan DAC! Ne obaziri se na komentare o starosti čipa. I sl. Potrebno mu je samo nešto bolje linearno napajanje (5V), ili baterisjko napajanje. Ja ga koristim s linuxom uz ALSA drivere, direktno balansirano spojenog na pojačalo (TRS na XLR). Ovo da "niti smrdi, niti miriše" je vjerojatno kompliment neutralnosti...
Najveći problem kod Emu-a je da ga je teško nabaviti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Retro audio
Kazetofoni
Forum: Audio komponente