Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

kabel za uzemljenje

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Grgurinsky View Drop Down
Newbie
Newbie

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Grgurinsky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kabel za uzemljenje
    Objavljeno: 21.travanj.2013 u 11:26
Pozdrav,

posjedujem Pro-Ject Debut III, no fali mi kabel za uzemljenje s pojačalom. Može li mi netko reći gdje mogu nabaviti taj kabel?

Hvala.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2013 u 11:52
U garaži, podrumu, na tavanu, kod susjeda... Bilo kakva izolirana bakrena žica dovoljne duljine i promjera vodiča da se može zagurati u rupicu utičnice (buksna) i zašarafiti. Ako na uređajima nemaš utičnice uzemljenja na šaraf već samo na uticanje, onda kupi dva "banana" utikača i zašaraufaj ih na žicu.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
Grgurinsky View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Grgurinsky Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2013 u 20:55
Hmm... probao i ništa.

Ali, spojio sam gramofon na aux 1 ulaz i jako dobro radi. Bez ikakvih smetnji i čak je zvuk super, unatoč lošim kablovima. Međutim, zanima me zašto imam ogromno brujanje kada spajam preko phono kanala. Moja pretpostavka je da kanal ne funkcionira.
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best of the Best
Best of the Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21.travanj.2013 u 21:26
Zar taj gramofon ima ugrađen phono stage? Ako ti preko aux-a zvuči kako treba, onda ga niti ne smiješ spajati na phono ulaz pojačala jer je pretpojačanje i ekvalizaciju već obavio ugrađeni phono, u samom gramofonu.
dCS Puccini MkII & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
adrian View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj adrian Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2013 u 09:20
Ovo kao da se Aqua zeza za 1.April.
“Sa znanjem raste i sumnja.” Goethe
Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2013 u 10:09
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Zar taj gramofon ima ugrađen phono stage? Ako ti preko aux-a zvuči kako treba, onda ga niti ne smiješ spajati na phono ulaz pojačala jer je pretpojačanje i ekvalizaciju već obavio ugrađeni phono, u samom gramofonu.

Ne bi trebao imati. Po specifikacijama zahtjeva mm input.
Na vrh
Zoll View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Zoll Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2013 u 10:57
RTFM

Fitted cartridgeOrtofon OM 5E
Nominal speeds33 / 45 / 78 r.p.m. (78 optional)
Internal phono pre-amplifieryes

Na vrh
Vedran View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Vedran Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22.travanj.2013 u 12:20
Originalno postano od strane člana: Zoll Zoll napisao:

RTFM<table><t><tr><td></td><td></td></tr><tr><td>Fitted cartridge</td><td>Ortofon OM 5E
</td></tr><tr><td>Nominal speeds</td><td>33 / 45 / 78 r.p.m. (78 optional)
</td></tr><tr><td>Internal phono pre-amplifier</td><td>yes
</td></tr></t></table>

Ups moja pogreška. Zoll, hvala na ispravci.
Na vrh
goddard234 View Drop Down
Groupie
Groupie

Status: Online
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj goddard234 Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04.listopad.2017 u 13:28
Pitanje:

Ovaj isti gramofon - Debut III - samo sa ugrađenim phono-stageom i A/D konverterom. Pojačalo nema nikakav istaknuti vijak za ground, ali ima vrlo prikladan RS232 ulaz sa dvije standardne matice.

Bi li mogao ground žicu prišarafiti na jedan od ta dva? 
Imaju zapravo dva uobičajena šarafića koji drže čini mi se Power tipku i IEC utičnicu, al mi se ovo prvo čini bolje?

Evo backplate

Na vrh
Edison View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
PeaceMaker

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Edison Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05.listopad.2017 u 08:43
Originalno postano od strane člana: goddard234 goddard234 napisao:

Pitanje:

Ovaj isti gramofon - Debut III - samo sa ugrađenim phono-stageom i A/D konverterom. Pojačalo nema nikakav istaknuti vijak za ground, ali ima vrlo prikladan RS232 ulaz sa dvije standardne matice.

Bi li mogao ground žicu prišarafiti na jedan od ta dva? 
Imaju zapravo dva uobičajena šarafića koji drže čini mi se Power tipku i IEC utičnicu, al mi se ovo prvo čini bolje?

Tvoj gramofon ima ugradjeni phono stupanj (korekciono pretpojacalo). Ne treba spajati nikakvu zicu (masu) prema pojacalu. Masa se prenosi preko interkonekta iz phono stupnja u pojacalo. Zica za masu se koristi na gramofonima koji imaju samo zvucnicu i sluzi da se uzemlji rucka.

Nikad ne koristiti vijke koji sluze za spajanje kucista pojacala ili konektora na kuciste pojacala za spajanje nekakvih masa. Vijak za masu je poseban i nalazi se na uredjajima kojima je potreban. Ako ga nema, vrlo je vjerojatno da takvom uredjaju to i ne treba.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,184 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Krell s300i
Forum: Retro audio