Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Nova slušaona

Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
Korisnik
  Tema Pretraži Tema Pretraži  Opcije teme Opcije teme
tumbak View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2013 u 09:47
Originalno postano od strane člana: Apparatus Apparatus napisao:

Ja bih kutnu zarotirao pod prozor, a regal s hifom i zvučnike smjestio gdje su sad stol i stolice koje bih izbacio iz sobe.

A WAF???
prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
Gašo View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2013 u 14:43
Originalno postano od strane člana: tumbak tumbak napisao:

Ja bih kutnu zarotirao pod prozor, a regal s hifom i zvučnike smjestio gdje su sad stol i stolice koje bih izbacio iz sobe.

A WAF???
WTF???
Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2013 u 14:48

A WAF???
Kaj WAF? Nek se ona koncentrira na HAF ili nek nosi stolice zajedno sa sobom.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
syss View Drop Down
HiperAktivan
HiperAktivan
hedonist daltonist

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj syss Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2013 u 18:41
na ovaj haf?

Na vrh
Apparatus View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
Krelle

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Apparatus Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13.svibanj.2013 u 19:40
Bože, rugobne li kante.
dCS Puccini & U-Clock, AQ Sky, Krell FPB300cx, AQ Sterling 2, Sonus faber Amati Futura
Na vrh
tumbak View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tumbak Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.svibanj.2013 u 10:18
Originalno postano od strane člana: Gašo Gašo napisao:

A WAF???
WTF???

Buš se Ti oženio, budeš

prodao sam se čistoj A klasi, ali ću zadržati i cijevi
Na vrh
temogon View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj temogon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2013 u 12:44
Evo me opet... :)

Nova zamisao...

Stol i stolice moraju ostat, zaključak je da najmanje mjesta zauzmu ak ih se zarotira do zida (kao na slici). Tv bi došao na sredinu dužeg zida nasuprot trosjeda, umjesto kutne garniture. E sad ono najbitnije.. zvučnici bi išli ispred prozora, ali naravno i tu ima nekoliko problema
1. desni zvučnik bi bio od stražnjeg zida cca.50 cm, od bočnog zida 50-60 cm, zanima me koliko bi tu trosjed mogao problema stvarat i koliko bi ga trebalo odmaknut od zvučnika?

2.lijevi zvučnik..od bočnog zida kao i desni 50-60 cm..problem je što su tu balkonska vrata i zavjesa, znači zvučnik bi bio ispred zavjese kojih 30 cm, a i na toj strani bi bio regal, znači ne samo manja komoda već regal, tak da se imaju kud stavit čaše i cuga..

Znači sad mene zanima koliko će trosjed i regal stvarat problema jer ne mogu bit previše udaljeni od zvučnika i koliko će zezat balkonska vrata iza lijevog zvučnika i da li takav raspored uopće ima smisla ili da sve prodam i kupim nekakvu liniju za 500kn?

Na vrh
Gašo View Drop Down
Best Of The Best
Best Of The Best
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30.svibanj.2013 u 14:59
Sad sam primjetio da ti je naslov teme kao i mnogima potpuno pogrešan. "Slušaona" je u principu namjenska soba predodređena za slušanje, ovo je "kako najbolje iskoristiti životni prostor u svrhu slušanja sustava".Suvisli odgovor na tvoje pitanje može jedino dati neka akustička izmjera ili pravo slušanje u tom prostoru.Po meni ovo bi bilo jedno solidno rješenje kao i kod večine ludi koji imaju hifu u životnom prostoru, zato nemoj odustajati nego složi solidan sistem.

Editirao Gašo - 01.lipanj.2013 u 00:36
Na vrh
temogon View Drop Down
Newbie
Newbie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj temogon Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2013 u 21:16
Slažem se da je naslov pogrešan ali eto nisam se mogao sjetit boljeg Pravo slušanje tek za koji mjesec..Još jedno pitanje..koliki bi utjecaj na zvuk moglo imati postavljanje stiropora na strop i zid gdje je garnitura (sjeverni zid kuće, zeza me vlaga..), znam da je to teško sad reći ali ono, da li - ne previše ili dosta?

Editirao admin - 01.lipanj.2013 u 21:26
Na vrh
Komandant Data View Drop Down
Hiper Aktivan
Hiper Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Komandant Data Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01.lipanj.2013 u 21:32
Originalno postano od strane člana: temogon temogon napisao:

Slažem se da je naslov pogrešan ali eto nisam se mogao sjetit boljeg Pravo slušanje tek za koji mjesec..Još jedno pitanje..koliki bi utjecaj na zvuk moglo imati postavljanje stiropora na strop i zid gdje je garnitura (sjeverni zid kuće, zeza me vlaga..), znam da je to teško sad reći ali ono, da li - ne previše ili dosta?

Stiropor na zidu i stropu mogao bi imati svakakav utjecaj na zvuk, ali problem vlage sigurno nećeš riješiti postavljanjem termoizolacije s unutrašnje strane zida (bar ne na ovaj način)!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 7>
  Podijeli temu   

Pređi na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: High-End
dCS Puccini & U-Clock
Forum: Uradi sam