Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

Troboj slušalica: Beats Pro vs. Nuforce UF-30 vs.

Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Troboj slušalica: Beats Pro vs. Nuforce UF-30 vs.
    Objavljeno: 13.srpanj.2013 u 21:26

Dakle, imam ova tri para slušalica trenutno u kući, pa dok čekam turiste na popodnevnoj siesti lagano slušam glazbu i uspoređuje. Rekoh, zašto ne i napisati koju. Sve slušalice su bile usvirane.

Zašto se trudim oko Beatsa? Zato što čitam na Head-fi forumu da su ovo prve pristojne slušalice od njih, a o Superluxu čitam da je giant killer pa hajde da vidimo kako se drže slušalice koje su 7 puta jeftinije, dokle imam priliku. Nuforce je tu zato što ga također eto imam u kući.

Beats Pro – o njima se sve već zna. Zatvorenog tipa, sklopive. Website http://www.beatsbydre.com/headphones/pro/beats-pro.html. Cijena u hrvatskim dućanima – 2400kn (http://www.edigital.hr/Slualice_bijeli-p31146.html?bid=&partner=10001)

Nuforce UF-30 – lagane i sklopive, dolaze sa svojim caseom. 30mm driveri, koriste Ultrasone tehnologiju, otvorenog su tipa, 35ohm-a. Cijena u hrvatskim dućanima 600kn http://www.sonusart.hr/product.aspx?c=6&p=421

Superlux HD 668B – tajvanske ili kineske ili bog zna otkud studijske slušalice, otvorenog tipa. 50mm driveri, 56ohm-a, dolaze sa 1m i 3m kabelom, nisu sklopive, a nisu baš ni podesive. Cijena 40$ na ebayu (http://www.ebay.com/itm/Avlex-Superlux-HD668B-Semi-Open-Dynamic-Stereo-Headphones-/111108180605?pt=US_DJ_Monitoring_Headphones&hash=item19de904a7d), dakle ajmo reći 350kn sa poštarinom.

Ajmo po nekim značajkama:

KVALITETA IZRADE: Beats Pro je ovdje bog i batina, masivna konstrukcija od čelika i aluminija koja izgleda nesalomljivo, sa mekanom kožom oko drivera i na vrhu headbanda.

Superlux je lukavo izrađen na način da dva drivera spajaju dvije metalne šipkice, što izgleda dosta trajno, iako nipošto atraktivno u kombinaciji sa plastičnim kućištem drivera.

Nuforce lijepo izgleda, ali konstrukcija je potpuno plastična i ne daje dojam trajnosti.

UDOBNOST: Pošto imam veliku glavu i uši, ovo sve uzeti sa dozom rezerve.

Beats Pro su velike i teške slušalice, sa relativno malenim driverima za takvu mrgu od slušalica. Usprkos tome što su obložene mekom kožom, sila kojom stišću je prilična i teško ih je nositi dulje od sat vremena. Možda bi netko s manjim ušima izdržao dulje. Lako se prilagođavaju izvlačenjem. Pasivna izolacija od buke je odlična.

Superlux s druge strane ima dobar sustav sa dva jastučića na vrhu zbog čega prilagođavanje nije ni potrebno. Kućište drivera je poprilično i obloženo dosta tvrdom plastikom. Zbog toga, pritišću rub ušiju i slušanje postaje bolno nakon sat vremena. Istina, lakše su i stišću manjom silom od Beatsa, a opet su stabilnije na glavi zbog čega im ipak dajem mrvicu bolju ocjenu iz udobnosti. Navodno se mogu poboljšati AKG velor padovima koji poboljšavaju udobnost, a kažu i zvuk. Samo, ti jastučići koštaju koliko i same slušalice! Izolacija od buke je loša zbog otvorenog dizajna, kao što je i očekivano.

Nuforce su daleko najudobnije. Ne omataju se oko ušiju nego nježno nasjedaju na njih bez pritiska zbog čega su daleko najudobnije, a i neusporedivo lakše. To rezultira manjom stabilnošću na glavi, ako vam je takvo nešto bitno. Ograničenja na duljinu nošenja praktički nije bilo, a potpuno otvoreni dizajn znači da je i izolacija bila nepostojeća. Kad pričate s nekim, kao da ih nemate na ušima.

ZVUK: Glazba je bila Beth Hart&Bonamassa, Gary Moore, Nick Cave, Nightwish, Ayreon, razni soundtrackovi, sve dobre snimke i dobra glazba.

Referenca od koje polazim su Superlux koje već dobro poznam. Zvuk koji smatram uzorno neutralnim, s odličnim basem i malo istaknutijima, ali zato vrlo rezolutnim i detaljnim visokima. Sredina transparentna, zvuk prozračan i sa dobrim stageom – instrumenti dolaze i izvan prostora između dva drivera. Kao što rekoh, referenca. Sviraju sa mobitela i komp line-outa, ali ipak puno bolje rade kad im se da malo više snage (bas, dinamika). Zvuk koji izlazi iz njih zvuči vrlo prirodno i najsličnije vrhunskim sustavima koje sam do sada slušao što se tiče timbra.

Beats je drugačija priča. Iskreno, očekivao sam kompletno sr*nje, a istina je negdje između.  U odnosu na Superlux, zvuk je dosta nabrijaniji – kao da je dinamika umjetno dignuta. Vokali su tanji, a bubnjevi zvuče lošije, šuplje. Visoki nemaju ekstenziju kao na Superluxu, nedostaju fini detalji, a ono što izlazi je sljepljeno i šuškavije. Kao da imaju istaknute gornje srednje i roll-off u visokima. Bas – ono gdje svi očekuju čudo. Zapravo ga i nema. Nije ništa posebno. Ne ide duboko kao Superlux, ali nije ni neprecizan. Kickbass je istaknutiji i ton bas gitare se slabije razlikuje, ali ne mogu reći je razumljan ili da pokriva ostale segmente. Ovdje je zapravo najmanja razlika između tih slušalica (a dosta sam osjetljiv na to područje). Beats su osjetljivije i treba ima manje snage za istu glasnoću od Superluxa, negdje na razini sa Nuforce.

Generalno gledajući, zvuk je napumpan, manje smiren od Superluxa, i sa manje detalja.To donekle ok zvuči kod brže, dinamičnije glazbe, naročito one sa elektronskim ritmom. Tu Superlux na prvu zvuči anemično na direktnu usporedbu. U sporijim pjesmama smeta. Recimo, Nick Cave – „Are you the one I`ve been waiting for“ ima fino nasnimljene činele u pozadini koje Superlux super prenosi, onako kako čujem i na velikim, skupim sustavima. Na Beatsu zvuči loše, Cave nema punoću glasa i detalji u pozadini su izgubljeni, uključujući klavir koji je totalno koloriran na svijetlije. Također, stagea praktički nema, sve je zbijeno u uzak prostor između drivera. Ili recimo, Pirates of the Carribean soundtrack, „Up is Down“. Beats nema težinu u kontrabasima koju bi trebao imati. Superlux zvuči bolje, kad se pojača na istu razinu.

Nuforce je malo izvan usporedbe, zbog veličine i dizajna. To se čuje na prvu, bas ne ide jednako duboko i nije jednako dobro definiran. Preko vokala kao da je stanovita zavjesa, prezentni su, ali ne koliko na Superluxu. U nekim frekvencijama vokali su totalno profulani, pa par pjevača zvuči tanko kao da dijete pjeva, kao da pjeva oktavu više nego što bi trebao, dok je kod većine to ipak ok. Visoki imaju roll-off, postepeniji nego Beats, tako da je većina detalja tu, samo su malo prigušeni. To, uz fantastičnu udobnost, znači da se mogu slušati čitav dan bez napora i bez pritiska u ušima. Stage je vrlo širok i prozračan, ali nekako je fake – zvuk me okružuje, ali ne mogu locirati točnu lokaciju instrumenta. Znači, u ukupnom poretku dijele drugo mjesto sa Beatsom – nisu tako zabavne za neke stilove muzike, iako su neutralnije, nedostaje im ta definicija i prezentnost koju Beats ima. Zauzvrat, mogu se slušati puno dulje, i zbog udobnosti i zbog karaktera zvuka. Nije im potrebno posebno pojačalo, rade sasvim dobro sa mobitela. Koristim ih za Skype i na putovanjima najčešće.

Zaključak je vrlo zanimljiv – kineski šrot je nadsvirao najprodavanije slušalice na svijetu, a američki newcomer nije na toj razini, iako ima svoju upotrebu. Bilo bi vrlo zanimljivo usporediti Superlux sa nekim prisutnijim modelima na tržištu.

Evo i par reviewova za Superlux:

http://marlene-d.blogspot.com/2011/12/normal-0-21-microsoftinternetexplorer4.html

http://www.head-fi.org/products/superlux-hd-668-b/reviews

Na vrh
vdem View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj vdem Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2013 u 12:48
Originalno postano od strane člana: Jackson Jackson napisao:

Zaključak je vrlo zanimljiv – kineski šrot je nadsvirao
najprodavanije slušalice na svijetu, a američki newcomer nije na toj razini, iako ima svoju upotrebu. Bilo bi vrlo zanimljivo usporediti Superlux sa nekim
prisutnijim modelima na tržištu.

Sasvim ok si opisao razlike i svoje viđenje.

Jedino fali neki dojam svega skupa u odnosu na nešto što je "familijarnije" čitateljima. Fali taj neki odnos ili razlike u odnosu na neki AKG, Sennheser, Grado... ne zado što je to apsolutno bolje, nego kao referentna vrijednost koja je poznata širem krugu zainteresiranih.

Na vrh
drazzz View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj drazzz Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2013 u 21:14
Jackson, 

pozdravljam dobru ideju i svakako koristan kratki review za bilo kojeg potencijalnog kupca sluški. Međutim, nigdje nisam uspio pročitati što je bio izvor zvuka ? I-pod, MP3 player, comp, preko čega se slušalo ? Jer, ruku na srce, nekako je logički za očekivati da bi ista glazba na bilo kojima od ranije navedenih, trebala zvučati bolje preko nekog vanjskog pojačala za sluške, nego preko kompa ili iPoda ( iako nije pravilo ).

Vjerujte onima koji su u potrazi za istinom. Sumnjajte u one koji su je pronašli.
Andre Gide

Na vrh
tom hagen View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj tom hagen Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2013 u 21:51
Super osvrt, ovu zimu kad bi uletila rupica u poslu sam imao vremena zabavljati se sa sluškama, toga jedino i ima u Zadru.Pa potpisujem sve rečeno.Taj Superlux mi se toliko svidio za blesave novce da sam nabavio 681 uz Akg 550 koje već imam.Akg je onako...fin, ocrtava stvari, daje feeling glazbi...i dosta je strog, dok Siperlux mi paše recimo na rocku.Nije da maže i farba, nego je jednostavno poletniji, Pulse od Floyda definitivno slušam na Superu...uglavnom , ok sluške...

Edit:ne mogu da ne spomenem kad smo već kod sluja, nešto što paše na sve  i težim njima - Zen 650, jako dobre sluje, po meni, imaju sve.

Editirao tom hagen - 14.srpanj.2013 u 22:01
      Smells like....victory.

http://www.youtube.com/watch?v=vRp7tYWnJJs

Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.srpanj.2013 u 23:13
Hvala, ljudi!

Svjestan sam da niti nemam referentnu opremu (komp sa Realtek 888 prebačenom u headphone mode - znači nije line out, nego ipak jest nekakav amp koji ima dovoljno snage da sve ove slušalice niske impedance gura do neslušljive glasnoće), i da nedostaje ostalih poznatijih slušalica u usporedbi. Barem su uvjeti za sve bili jednaki, a usporedba je trajala tri dana. Ovo i nije klasa sluški koje zahtjevaju amp, eventualno Superlux, ali i on radi sa smartphonea. Ali eto, Tom je pridonio svojim iskustvom, pa možda thread i bude imao nekog smisla :)
Na vrh
derbigpr View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj derbigpr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2013 u 16:59
Moras uzeti u obzir to da line out iz maticne nikako nije povoljan za usporedbu slusalica. Kvaliteta tog d/a konvertera nije ni priblizno dovoljna da omoguci ovim slusalicama da pokazu ono sto mogu.  A ovo da to nije klasa sluslica koje trebaju pojacalo zaboravi. Nema tih slusalica kojima ne koristi pojacalo, ne samo da bi bile glasnije, nego se sveukupno kvaliteta zvuka drasticno mijenja.

Sa solidnom DAC-om i nekim entry level pojacalom Beats Pro bi zavrsio na 1. mjestu u ovoj usporedbi. Ne kazem da su vrhunske slusalice, i definitvno ne vrijede ni 1200kn, a kamoli 2400, ali su iz dobrog setupa gotovo na razini Beyerdynamic DT770pro.
Na vrh
derbigpr View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj derbigpr Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08.kolovoz.2013 u 17:05
Originalno postano od strane člana: tom hagen tom hagen napisao:

Edit:ne mogu da ne spomenem kad smo već kod sluja, nešto što paše na sve  i težim njima - Zen 650, jako dobre sluje, po meni, imaju sve.

Istina, HD650 su definitvno sweet-spot u svijetu slusalica. Imao sam ih dosta dugo, pa ih zamijenio za Beyer DT880, kasnije sam jos dodao i DT990pro, pa AKG K701, Q701 i Ultrasone HFI2400. Sad od nedavno imam Beyerdynamic T1, ali jos uvijek mi fale HD650.  Mislim...sve to po meni spada u isti kos. Jesu T1 nesto bolje, ali ne vrijede dvostruko vise. Sve iznad te klase gdje je HD650 postaje OZBILJNO preskupo. Cijene rastu kao lude, a poboljsanja u performansama su minimalna.  HD650 imaju bas poseban zvuk. Mozda nisu totalno neutralne, ali su definitivno najugodnije za slusanje. Iako...i one su preskupe kod nas. 3500kn, dok se Beyerdynamic DT880 moze dobit za 1700kn, a sve ista klasa slusalica, cak su po mnogocemu DT880 bolje. 

Editirao derbigpr - 08.kolovoz.2013 u 17:08
Na vrh
Gašo View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
analogni šnelšvaser

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Gašo Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2013 u 14:04
Ne znam kaj ko misli, ali u toj cjenovnoj klasi Sennheiser hd25 su opake sluške.
RPi3+Digi Pro(Soundness mod), AD1865 filterless non oversampling DAC ,Marohei Maduro S, Pioneer C-21,Marohei Maduro S, Pioneer M-22, Acoustic zen-Satori, ATC SCM 19 V2
Na vrh
Jackson View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Jackson Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09.kolovoz.2013 u 14:05
Originalno postano od strane člana: derbigpr derbigpr napisao:

Moras uzeti u obzir to da line out iz maticne nikako nije povoljan za usporedbu slusalica. Kvaliteta tog d/a konvertera nije ni priblizno dovoljna da omoguci ovim slusalicama da pokazu ono sto mogu.  A ovo da to nije klasa sluslica koje trebaju pojacalo zaboravi. Nema tih slusalica kojima ne koristi pojacalo, ne samo da bi bile glasnije, nego se sveukupno kvaliteta zvuka drasticno mijenja.

Sa solidnom DAC-om i nekim entry level pojacalom Beats Pro bi zavrsio na 1. mjestu u ovoj usporedbi. Ne kazem da su vrhunske slusalice, i definitvno ne vrijede ni 1200kn, a kamoli 2400, ali su iz dobrog setupa gotovo na razini Beyerdynamic DT770pro.

Sve je to točno, osim što nije korišten line out nego headphone amplifier opcija koji daje barem 3X više snage nego line out i glasnoća je bila 1/4 u foobaru. A Beats su osjetljivije od Superluxa, pa je dobitak u kontroli (ne kažem za kvalitetu, to nije upitno) vjerojatno nepostojeći sa pojačalom.
Na vrh
VU metar View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj VU metar Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10.kolovoz.2013 u 07:42
Zna se li nešto o Monster Inspiration, pasivnim?
Čak i ako nisam u pravu - ja nisam u krivu...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
Vintage
Forum: High-End