Help Help  Pretraži forum   Registracija Registracija  Prijava Prijava

DIY Zvučnički kabeli

Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
Korisnik
  Tema Pretraži Pretraži u temi  Opcije teme Opcije teme
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Status: Offline
Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 00:06
Originalno postano od strane člana: zed_alive zed_alive napisao:

Originalno postano od strane člana: soundnewsdino soundnewsdino napisao:

Ne znam što je izvor u sustavu no jedno je sigurno. Moš ti frkat žice do mile volje (usput nemati pojma što se s žicom događa) dok ne nabaviš pravo pojačalo. Nakon toga se može razmišljati o kabelima. E sad...vjerujem da će ovaj savjet otplahutati u vjetar...ali tako je to na ovom forumu...haha

Svjestan je toga čovjek, sudeći po vlastitom komentaru, ali se nadao da žice mogu popraviti stvar. Možda bi i mogle na takvu sustavu...ali to bi morale biti žice koje lažu, a ne transparetne, rezolutne žice. Npr. neka koja super definira i propušta donji frekvencijski kraj, a prema gornjem napravi malo roll offa da malo potisne zvonjavu, tvrdoću i hiss.

Al kak to složiti u DIY, ne bih znao...

Pa ne zna ni on. Kao i večina samograditelja kabela zapravo ne razumije što se događa pa je sve to skupa zapravo frkanje po principu i čorava kokoš nađe zrno.
Nema tu sreće. Na postojeći HT receiver ni Nordost Odin nebi pomogao...haha
Na vrh
noobservator View Drop Down
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 07:48
Nije mi prije svega niti bio cilj da išta popravim sa frkanjem strujnih žica, čisto me zanimalo ima li razlike i kakva je. Imam nekih 50m te žice za zvučnike, velim vulgaris, mislim da sam ju platio 4,5kn metar te imam jedan od čak 14kn, uglavnom nema nikakve razlike među tim kombinacijama. Prethodni stereo koji sam imao je bio Zensor 7 sa Onkyo A9010 i taj zvuk mi se jako sviđao, topao, visoki integrirani u cijelu sliku bez dominacije ali nisam smio pojačat jer bi bas odnio sobu u zrak dok kod Tannoya pak ne smijem pojačat jer para uši. Uzeo bih opet Onkyo ali sam čitao da Wolfson DAC i Tannoy nisu neki par. Pizdarija je kaj ne mogu niti preslušat neko pojačalo, neću sigurno vucarat zvučnike sa sobom do trgovine da isprobam dal je to to kaj mi treba.
Na vrh
Doomsday View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan
link master

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Doomsday Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 09:23
Jođ davno,  dok me to interesiralo,  naletio sam na mišljenja kako je karakter jeftinijih VDH kabela poprilično 'taman', sa manje  izraženim visokima...

Koliko vidim, ne može bit jeftinije od onih VDH šta sam ti zalinka, pa ako je karakter onakav kako se sjećam da  se  pričalo, ne košta te previše da  probaš...

Ako ne, stavi i taj kabel u 'štek' uz one što si napravio, ko zna, možda nekad, negdje, u nekoj kombinaciji baš neki od njih sjedne 'ko  budali šamar'... Nije nemoguće...

smijeh
PERONOSPORA AD OPEL ASTRA...
Na vrh
soundnewsdino View Drop Down
Hiper aktivan
Hiper aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj soundnewsdino Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18.ožujak.2019 u 16:12
Originalno postano od strane člana: noobservator noobservator napisao:

Nije mi prije svega niti bio cilj da išta popravim sa frkanjem strujnih žica, čisto me zanimalo ima li razlike i kakva je. Imam nekih 50m te žice za zvučnike, velim vulgaris, mislim da sam ju platio 4,5kn metar te imam jedan od čak 14kn, uglavnom nema nikakve razlike među tim kombinacijama. Prethodni stereo koji sam imao je bio Zensor 7 sa Onkyo A9010 i taj zvuk mi se jako sviđao, topao, visoki integrirani u cijelu sliku bez dominacije ali nisam smio pojačat jer bi bas odnio sobu u zrak dok kod Tannoya pak ne smijem pojačat jer para uši. Uzeo bih opet Onkyo ali sam čitao da Wolfson DAC i Tannoy nisu neki par. Pizdarija je kaj ne mogu niti preslušat neko pojačalo, neću sigurno vucarat zvučnike sa sobom do trgovine da isprobam dal je to to kaj mi treba.

Wolfson DAC i Tannoy nisu neki par? Da mi je znati koji je to internetski trust mozgova zaključio..haha
S britanskim zvučnicima ustroja kao tvoj Tannoy ne može promašiti s malo snažnijim i kvalitetnijim stereo pojačalom od 2 x 80 pa na više wata. NAD C368, Marantz PM-7005, Rotel A-14 i slična pojačala su gotovo sigurno dobar match. Odaberes ono koje ti se najviše sviđa i onda si kupiš kakve pristojne kabele i uživaš. Susjedu i njezin štrik ostavite na miru...haha

Editirao soundnewsdino - 18.ožujak.2019 u 16:33
Na vrh
bepone View Drop Down
Hiperaktivan
Hiperaktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj bepone Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2019 u 07:43
Vrijeme je za lampasa :) onda mores stavit tu zicu od instalacija i zaboravit sta si ugradio
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19.ožujak.2019 u 10:25
Originalno postano od strane člana: bepone bepone napisao:

Vrijeme je za lampasa :) onda mores stavit tu zicu od instalacija i zaboravit sta si ugradio

Ovo i ono
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 10:36

Kupio sam ovaj Black Rhodium Soundtrack biwire. Malo su me zatekli sa cijenom sniženom za 70% pa sam odmah kupio nit ne provjeravajući kako se cijene te žice kreću al ajd, 33kn/m nije nešto zbog čega ću žaliti. Biwire nisam niti probavao već sam samo ufrkao dvije bliže i napravio single wire. Razlika naspram ove vulgaris kaj sam imao nebo i zemlja, manje booma, vokali su se izvukli prema naprijed, uglavnom puno bolje.

E sad, ne sviđa mi se taj plosnati izgled pa sam mislio razdvojit sve četiri za sebe te ih ufrkat i puknut u ukrasni snake skin, na krajeve crne i crvene termo bužire i banane.

Pošto je netko kabel dizajnirao tako, valjda za ispod tepiha čak, jel mogu zvučno kaj zeznut ako promjenim tu konfiguraciju?

Inače, kabel je 4x0,75 i ima dosta debelu izolaciju, nisam još vidio baš takav omjer naspram tanke žičice od 0,75. U trgovini smo spajali na Black Rhodium Twist, Yamahi nije pomoglo a Nad je zvučao predivno.

U biti ne zanima me unaprijeđenje zvuka već samo da ne dođe do degradacije.
Na vrh
Kabel View Drop Down
Super Aktivan
Super Aktivan

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj Kabel Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 12:57
Već si zeznuo, koliko sam razumio, spojio si kao + dvije žice koje su jedna do druge.. bolje bi bilo da si spojio prvu i treću kao + A drugu i četvrtu kao -!
Ako ideš nešto raskapati i plest, drugim riječima mijenjati geometriju, promijeniti ćeš L i C parametre, i dobiti nešto drugo.
Spajanjem dvije žice u jednu, već si smanjio serijski otpor, vrlo vjerovatno zanemarivo zanemarivo malo na tu dužinu, ali svejedno ćeš na kraju dobiti nešto sasvim drukčije. Možda dobro, a možda loše? Znat ćeš kad ga budeš usvirao...
Ovo i ono
Na vrh
Groupie
Groupie

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj noobservator Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14.travanj.2019 u 13:14
Da, baš sam o tome pričao sa gospodinom Željkom u Ronisu, dal jednu do druge ili ih skrižat pa je rekao da ništa ne gubim ako probam. Nisam imao vremena za probavanje jer je bilo kasno a uzeo sam još Yamahu AS801 na probu, da joj dam još jednu šansu pa sam ju drugi dan odmah vratii. Tad sam samo ufrkao tako, jednu do druge i bilo je puno bolje nego sa starom žicom, kak sam i rekao. Znači da sam ih križao moglo je biti još i bolje. Ovo se sve sada da isprobavati a ako rasturim kabel na 4 žice onda je to gotovo, tako će i ostati.
Na vrh
samsvoj View Drop Down
Senior Member
Senior Member

Opcije posta Opcije posta   Pohvala  (0) Pohvala (0)   Citiraj samsvoj Citiraj  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06.listopad.2019 u 14:56
Pozdrav, trebao bih kupit spliter koji ide na dijelu di se razdvajaju kabeli kao na linku

ali treba mi promjer 10mm na ulazu i 4 po 4mm na izlazu, ako netko zna di se moze naci u EU...takodjer bi bilo super ako bi nasao banane za terminale da su u istom dizajnu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 13141516>
  Podijeli temu   

Skoči na drugi Forum Forumske ovlasti View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.

Audiofil.net @ 2017   l   Hosted by PLUS

ZADNJIH 20 POSTOVA
Forum: Audio komponente
TooLoud fest 2019.
Forum: Uradi sam